ABONE OL

Halkbank Personel Alımı Sınav Sonuçları Açıklandı! Sonuçlara Nasıl İtiraz Edilecek?


Halk Bankası aşağıda belirtilen şehirlerde bulunan şubelerde istihdam edilmek üzere servis asistanı alımı yapacağını duyurdu. Sınavla alımı yapılacak olan personel adaylarında bazı şartlar aranmaktadır. Başvurular 12 Temmuz 2020 tarihine kadar online yolla alındı ve sınav gerçekleştirildi Sınava giren Halkbank personel adayları sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyordu.

Halk Bankası personel alımı için açıklanan iller: Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Burdur, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Isparta, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Yalova, Yozgat

08 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleştirilen Türkiye Halk Bankası A.Ş İşe Alım Sınavı sonuçları açıklanmıştır. Sınav sonucunuzu Aday İşlemleri Sistemine giriş yaparak öğrenebilirsiniz. TIKLAYINIZ...

İTİRAZ

 Yazılı sınav sorularına itiraz, en geç 12 Ağustos 2020 tarihi mesai bitimine kadar, https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ internet adresi üzerinden Üniversiteye yapılabilir. 

 Yazılı sınav sonucu https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ internet adresi üzerinden ilan edilecektir. Adaylar, yazılı sınav sonucuna ilişkin itirazlarını, https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ internet adresi üzerinden sonuçların yayınlandığı günü takip eden 2 (iki) iş günü içerisinde Üniversiteye yapabilirler.

Halk Bankası personel alımı

SINAVA KATILMA KOŞULLARI

Giriş Sınavına katılabilmek için;

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) Tecil edilmiş olsalar dahi kasten işlenen suçlar ile ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis ya da affa uğramış olsalar bile zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlardan ya da kaçakçılık, resmi ihale ve alım-satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından hükümlü bulunmamak,

ç) Bankacılık Kanunu’na göre bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak,

d) 01.01.1990 ve sonrası doğumlu olmak,

e) 14.08.2020 itibarıyla üniversitelerin öğrenim süresi en az 4 yıl olan bölümlerinden mezun olmak,

f) Sağlık durumu açısından görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hali bulunmamak; Türkiye'nin her yerinde görev yapmaya ve seyahat etmeye elverişli olduğunu, gerekli tahlil ve tetkiklerle belgelemek (Sağlık Belgeleri; giriş sınavının, yazılı ve mülakat olmak üzere tüm aşamaları tamamlandıktan sonra talep edilecektir.)

g) Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış, askerlik yükümlülüğünden muaf ya da en az 31.12.2020 tarihine kadar tecilli olmak veya bedelli askerlik yapacak olmak,

ğ) Başka bir kuruma karşı zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmamak,

h) Banka tarafından yapılacak araştırma sonucunda; tutum, davranış ve özgeçmişleri bakımından bankacılık mesleğine uygun bulunmak,

ı) Başvuru için yukarıda belirtilen il ve illere bağlı ilçelerde ikamet etmek zorunludur. Adaylar Mernis’ten teyit edilen ikamet iline başvuru yapmış sayılacaktır. İkamet ili “Görev Yeri” listesinde yer almayan adayların sınav başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Şartlarının tamamının sağlanması gerekmektedir.

Adayların sınava katılabilmek için gerekli şartlara sahip olup olmadıkları, sınav başvurusundaki beyanları dikkate alınarak değerlendirilecektir. Gerçeğe aykırı beyanda bulundukları sonradan tespit edilenler; sınavları kazanmış olsalar dahi göreve başlatılmazlar, göreve başlatılmış olanların ise Banka ile ilişikleri derhal kesilir.

SINAV KONULARI, SORU DAĞILIMI, PUANLAMA YÖNTEMİ VE DİĞER HUSUSLAR

halkbank personel alımı

Genel Yetenek:

➢ Genel Yetenek; eleştirel düşünme, mantık yürütme ve problem çözme sorularından oluşmaktadır. Genel yetenek puanı (60) ve daha üzerinde olup en yüksek puanlı adaydan başlayarak, alım yapılacak her bir il için ihtiyacın 4 katı aday (son adayla aynı puanı alan adaylar dahil) mülakata çağırılacaktır. Mülakata katılmaya hak kazanan adaylara online kişilik envanteri uygulaması yapılacaktır. Banka sınav şartlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Yakup 2 ay önce

Bende 40 almışım. Altı üstü gişe memuru alacaklar diye bu kadar zor soru soracaklarını hiç düşünmemiştim. Sanki Halkbank'a CEO yardımcısı alıyorlar. Bu kadar insan bu soruları çözebilecek kapasitede olsa Aselsan'da çalışırdı.

Misafir Avatar
emre 2 ay önce @Yakup

Yakup Bey katılıyorum size. Sorular çok zordu zaman çok kısıtlıydı. Böyle bir sınav beklemiyordum.Kazananı tebrik ederim. Keşke sınav giren herkes kazansaydı.

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
emre 2 ay önce

sınav sonuçları açıklandı canlar bakın 48 almışım kazanamadım siz kaç aldınız

Misafir Avatar
NF 2 ay önce

Ben de merak ediyorum şahsen ve aynı şeyi düşünüyorum. Acaba açıklandı da haberim mi yok... Ama girdiğim bir sınavın 2 3 ay sonra açıklandığı zamanları da biliyorum. Galiba beklemeye devamm...

Misafir Avatar
Yakup 2 ay önce

Arkadaşlar kimse merak etmiyor mu anlamadım, yada sonuçlar açıklandı da benim mi haberim yok? Milyonlarca kişinin girdiği üniversite sınavı bile 2 hafta sonra açıklanıyor neredeyse 1 ay olacak nerede bu sonuçlar?

Misafir Avatar
Adem 2 ay önce

Eşim 4yıllık aöf İşletme mezunu bu tür sınavlara girebilir mi ?

Misafir Avatar
ahmet 2 ay önce @Adem

girebilir tabii ki

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
jsndvn 3 ay önce

merhaba sınav yeri ne zaman güncellenir?

Misafir Avatar
Zeynep çırak 4 ay önce

Ben 2021 de mezun olacam sınava girebilir miyim

Misafir Avatar
NZL 4 ay önce @Zeynep çırak

14.08.2020 itibarıyla üniversitelerin öğrenim süresi en az 4 yıl olan bölümlerinden mezun olmak, GİREMEZSİNİZ.

Beğenmedim (1)
Misafir Avatar
mertcan 4 ay önce @Zeynep çırak

girersin

Beğenmedim (14)