ABONE OL

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er, Uzman Çavuş Alımı Seçim Aşamaları!

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (DKK) sözleşmeli er, uzman çavuş alımı yapacağını duyurdu. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) resmi internet sitesinin personel temin bölümünde duyurulan ilana başvurmak isteyen vatandaşlar yoğun olarak Deniz Kuvvetleri uzman çavuş alımı ne zaman, tarihleri ve başvuru şartları nedir? sorularının yanıtını arıyor.  İşte, Deniz Kuvvetleri uzman çavuş alımı hakkında merak edilenler...


Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2019 Yılı Uzman Erbaşlık Sınavına Katılan Sözleşmeli Erlerin Yazılı Sınav Sonuçları

Sonucunuzu görmek için tıklayınız...

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI 2019 YILI UZMAN ERBAŞ TEMİNİ 

1. Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2019 Yılı Uzman Erbaş Temini seçim aşaması faaliyetleri 09-20 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

2. Deniz Kuvvetleri Komutanlığında görevli Sözleşmeli Erlerden Uzman Erbaşlığa Geçiş sınavına girecek adayların sınav çağrı ilanı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yapılacaktır.

3. Başvuruda bulunan adaylardan seçim aşaması faaliyetlerine çağrılanlar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır.

4. Seçim aşaması faaliyetleri;

    a. Başvuru evraklarının incelenmesi/kayıt kabul faaliyetleri

    b. Fiziki değerlendirme (boy ve kilo oranlarının kontrolü)

    c. Fiziki yeterlilik testi (Şınav, Mekik ve 1500m koşu)

    ç. Mülakat

    d. Uygulama Sınavları

    e. Yüzme Sınavları (Sadece Kurbağa adam tercihi olan adaylar için)

    f. Sağlık raporu ve güvenlik soruşturması işlemleri aşamalarından oluşmaktadır.

5. Başvuru kılavuzunun; "Adaylar eğitim ve mesleklerine göre en çok beş tercih yapacaktır." hükmüne rağmen bazı adayların 5 'den fazla tercih yaptığı tespit edilmiştir. Söz konusu adaylar, evrak kabul aşamasında tercihlerini en fazla 5 tercih olacak şekilde tekrar düzenleyerek dilekçe ile teslim edeceklerdir.

6. Tüm adayların sınavlara gelirken fiziki yeterlilik testi için spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.

7. Kurbağa adam tercihi olan adayların yüzme testi ikinci gün Kara Harp Okulu Komutanlığı Bakanlıklar/ANKARA adresinde yapılacaktır. Adayların yüzme testi için yanlarında mayo, terlik, bone ve havlu getirmeleri gerekmektedir.

8. Adaylar, uygulama sınavı olan her tercih için ayrı sınava gireceklerdir.

9. Seçim aşaması faaliyetleri 1-2 gün sürebilecektir.

10. Hafta sonlarına ve 13 Eylül 2019 tarihine sınav planlanmamıştır.

11. Adayların sınavlara gelirken, Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeler ile beraber e-devlet şifrelerini de getirmeleri gerekmektedir.

12. Adayların Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmeleri için tek hekimden (Aile hekimi, Toplum Sağlığı Merkezi, SGK ile anlaşmalı Tıp Merkezleri ve Polikliniklerden) alınan olumlu sağlık raporu ile sınava gelmesi gerekmektedir. Bu raporu olmayan adaylar Fiziki Yeterlilik Testine katılamayacaktır.

13. Adayların sınavlara gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Ancak getirilen belgelerin asıllarını teslim etmemeleri önem arz etmektedir.

14. Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmemektedir.

15. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.

16. Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.

17. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

18. MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında sınavlar süresince adaylara bir öğün sıcak yemek ve su ikramında bulunulacaktır.

19. Başvuru Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız...

20. Başvuru sonucunuzu görmek için tıklayınız...

Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle https://personeltemin.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresine bakınız.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Salih 8 ay önce

TSK başvurusu nasıl yapılıyor

Misafir Avatar
Ercan im 9 ay önce

Orta okul mezunu aliyormu

Misafir Avatar
Kadir boz 9 ay önce

Ben askerlik yaptin simdi nereye gitme lazim umancavus olma icin

Misafir Avatar
Şeyma 9 ay önce

Mülakatlar kaç gün sürüyor bugün giren arkadaşlar

Misafir Avatar
Nuri 9 ay önce

Sözlü de ne giydiniz

Misafir Avatar
Ömer 9 ay önce

Mülakat nasildi gençlik

Misafir Avatar
arif 9 ay önce

kpss isteiyormu

Misafir Avatar
Serdal 9 ay önce

Başvuruyu nasıl yapılıyor