ABONE OL

2019 Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Personel Alım İlanı!

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünce 42 gemici, 39 yağcı, 25 deniz trafik operatörü, 12 mühendis ve 11 kaptan kadroları için toplam 129 personel temini sağlanacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından Resmi Gazete'de yayınlanan ilana göre, alımlar İŞKUR üzerinden, kurayla ve lise mezunu olarak alınacak.

İlanlar, Türkiye İş Kurumunun https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx internet adresinde yayınlanmış olup son başvuru tarihi 06.12.2019 tarihidir.

KIYI EMNİYETİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Kıyı Emniyeti personel alımı için her unvanın farklı nitelik ve şartları olacak. Alımlardan bazılarında KPSS ön planda yer alırken bazılarında ise sadece sözlü mülakat şartı aranacak.

İşte, en çok alımın yapılacağı gemici ve yağcı unvanları hakkında personel alım şartları;

Gemici (42 kişi)

- lise ve dengi okul mezunu olmak • Usta Gemici ya da üst yeterliliğe sahip olmak. • Usta Gemici veya üst yeterlilikte en az ( 2 ) yıl deniz hizmeti olmak ve bunu belgelemek. • Yeterliliği ile alakalı her türlü güncel ve uluslararası kuralların gerektirdiği sertifikalara (stcw vb.) ve belgelere sahip olmak. • Başvuru yapan ve/veya işe girmeye hak kazanan aday, işyerinde uygulanan ücret, tazminat, prim, fazla mesai, eğitim, görev yeri ve benzeri çalışma şartları hakkındaki uygulamaları kabul etmiş sayılacaktır. Aksi halde 1 aylık deneme süresi içerisinde hizmet akdini sonlandırma hakkı bulunmaktadır. • Başvuran adaylardan, işe girmeye hak kazanan adaylar hakkında yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasının olumlu gelmesi halinde iş başı yaptırılacaktır. • Bu kapsamda işe başlayacak aday Kuruluşun öngördüğü yerde çalışmaya muvafakat vermiş sayılır. • Alım süreci ile ilgili tüm duyurular; Kuruluş web sayfası duyurular, bölümünden yapılacak olup, ayrıca adreslere başka tebligat yapılmayacaktır.

Yağcı (39 kişi)

- lise ve dengi okul mezunu olmak • En az Yağcı yeterliliğine haiz olmak. • Yağcı veya daha üst yeterlilikte en az 2 yıl deniz hizmeti olmak ve bunu belgelemek. • Yeterliliği ile alakalı her türlü güncel ve uluslararası kuralların gerektirdiği sertifikalara (stcw vb.) ve belgelere sahip olmak. • Başvuru yapan ve/veya işe girmeye hak kazanan aday, işyerinde uygulanan ücret, tazminat, prim, fazla mesai, eğitim, görev yeri ve benzeri çalışma şartları hakkındaki uygulamaları kabul etmiş sayılacaktır. Aksi halde 1 aylık deneme süresi içerisinde hizmet akdini sonlandırma hakkı bulunmaktadır. • Başvuran adaylardan, işe girmeye hak kazanan adaylar hakkında yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasının olumlu gelmesi halinde iş başı yaptırılacaktır. • Bu kapsamda işe başlayacak aday Kuruluşun öngördüğü yerde çalışmaya muvafakat vermiş sayılır. • Alım süreci ile ilgili tüm duyurular; Kuruluş web sayfası duyurular, bölümünden yapılacak olup, ayrıca adreslere başka tebligat yapılmayacaktır.


Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 1. ilan için tıklayınız...

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 2. ilan için tıklayınız...

Anahtar Kelimeler:
PersonelIstihdamAlım
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.