ABONE OL

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sözleşmeli 817 Personel Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı Mı?


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 4/B maddesi kapsamında çalıştırılmak üzere, ilanda detayları belirtilen bölüm ve sayıda pozisyon için sözlü sınav ile sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanı için başvuru detaylarına haber içerğimizden ulaşabilirsiniz!

Başvuruların Değerlendirilmesi: a) Sözleşmeli personel pozisyonlarına başvuru yapan adayların, KPSS puan üstünlüğü esas alınarak sıralanması sonucunda, alınacak personel sayısının 2 katı kadar aday sınava katılmaya hak kazanacaktır. b) Sıralama sonucunda son sıradaki aday ile aynı KPSS puanına sahip olan adaylar da sınava katılmaya hak kazanacaktır. c) Sınava katılmaya hak kazanan adaylar, sınavın tarihi ve yeri ile sınav için istenecek belgeler Bakanlık web sayfasında (www.ailevecalisma.gov.tr ve/veya https://ailevecalisma.gov.tr/pdb) ayrıca ilan edilecektir.

Sınav: a) Sınav, sözlü olarak uygulanacaktır. b) Sınava katılmayan adaylar başarısız sayılarak değerlendirmeye alınmayacaktır. c) Adaylar sınava gelirken yanlarında geçerli bir kimlik belgesi (nüfus cüzdanı veya pasaport) bulunduracaklardır. ç) Adaylar sınav sonuçlarına Bakanlık web sayfası üzerinden, başvuru sırasında belirlemiş oldukları şifre ile ulaşabileceklerdir. d) Sınav sonucu ilan tarihinden itibaren bir yıl süreyle geçerlidir. Adayların bu sınava ilişkin hakları bu süreyle sınırlı olup, daha sonraki sınavlar için müktesep hak veya herhangi bir öncelik teşkil etmez.

Sınav Konuları ve Değerlendirme: a) Adaylar Sınav Komisyonunca; 1- Bakanlığın görev alanına ait sosyal hizmet mevzuatı ve alan bilgisi (50 puan), 2- Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü (10 puan), 3- Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu (10 puan), 4- Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı (10 puan), 5- Genel yetenek ve genel kültürü (10 puan), 6- Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı (10 puan), konularından olmak üzere 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecektir.

b) Sınav komisyonu üyelerinin her bir adaya vermiş oldukları puanların aritmetik ortalaması alınarak sözlü sınav puanı belirlenecektir. Sınavda başarılı sayılmak için, sözlü sınav puanının en az 70 (yetmiş) olması şarttır. c) Sınav puanı üstünlüğü esasına göre sıralama yapılmak suretiyle, ilan edilen pozisyon sayısı kadar asil ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. doğum tarihi önce olan aday, bunda da eşitlik olması halinde mezuniyet tarihi önce olan aday üst sırada yer alacaktır.

* İlan Metni TÜMÜ İçin Tıklayınız

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Alım Yapılacak Kadrolar ve Özel Şartları

1) Sosyal Çalışmacı pozisyonuna atanabilmek için; a) Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler veya Sosyal Çalışmalar lisans programlarının birinden mezun olmak. b) 2020 yılı KPSS B grubu (KPSS) P3 puan türünden en az 70 puanı olmak.

2) Sosyal Çalışmacı (Kadın) pozisyonuna atanabilmek için; a) Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler veya Sosyal Çalışmalar lisans programlarının birinden mezun olmak, b) 2020 yılı KPSS B grubu (KPSS) P3 puan türünden en az 70 puanı olmak, c) Cinsiyeti kadın olmak.

3) Psikolog pozisyonuna atanabilmek için; a) Psikoloji lisans programından mezun olmak, b) 2020 yılı KPSS B grubu (KPSS) P3 puan türünden en az 70 puanı olmak.

4) Psikolog (Kadın) pozisyonuna atanabilmek için; a) Psikoloji lisans programından mezun olmak, b) 2020 yılı KPSS B grubu (KPSS) P3 puan türünden en az 70 puanı olmak, c) Cinsiyeti kadın olmak.

5) Çocuk Gelişimcisi (Kadın) pozisyonuna atanabilmek için; a) Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Çocuk Gelişimi veya Çocuk Sağlığı ve Gelişimi lisans programlarının birinden mezun olmak, b) 2020 yılı KPSS B grubu (KPSS) P3 puan türünden en az 70 puanı olmak, c) Cinsiyeti kadın olmak.

6) Fizyoterapist pozisyonuna atanabilmek için; a) Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans programlarının birinden mezun olmak, b) 2020 yılı KPSS B grubu (KPSS) P3 puan türünden en az 70 puanı olmak. 4 T.C. AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI Personel Genel Müdürlüğü

7) Diyetisyen pozisyonuna atanabilmek için; a) Beslenme ve Diyetetik lisans programından mezun olmak, b) 2020 yılı KPSS B grubu (KPSS) P3 puan türünden en az 70 puanı olmak.

8) Hemşire (Kadın) pozisyonuna atanabilmek için; a) Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri veya Sağlık Memurluğu lisans programından mezun olmak, b) 2020 yılı KPSS B grubu (KPSS) P3 puan türünden en az 70 puanı olmak. c) Cinsiyeti kadın olmak.

9) Diğer Sağlık Personeli pozisyonuna atanabilmek için; a) Acil Bakım Teknikerliği, Acil Yardım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Paramedik, Acil Yardım, Ambulans ve Acil Bakım, İlk ve Acil Yardım ön lisans programlarının birinden mezun olmak, b) 2018 yılı KPSS P93 puan türünden en az 70 puanı olmak.

10) Büro Personeli pozisyonuna atanabilmek için; a) Herhangi bir lisans programından mezun olmak, b) 2020 yılı KPSS B grubu (KPSS) P3 puan türünden en az 70 puanı olmak.

11) Destek Personeli pozisyonuna atanabilmek için; Şoförlük, temizlik, basit bakım, ısıtma gibi hizmetleri yerine getirmek üzere; a) İklimlendirme-Soğutma, Soğutma Tesisatçılığı, Soğutma Tesisatı, Soğutma ve Havalandırma, İklimlendirme Teknolojisi, İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi ön lisans programlarının birinden mezun olmak, Yapı Donatım Teknolojisi, Sıhhi Tesisat, Tesisat Teknolojisi, Yapı Tesisat Teknolojisi ön lisans programlarının birinden mezun olmak, Elektrik Teknolojisi ön lisans programından mezun olmak, Elektrik ön lisans programından mezun olmak, Elektronik, Elektrik-Elektronik, Endüstriyel Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknikerliği, Elektronik Teknolojisi ön lisans programlarının birinden mezun olmak, b) 2018 yılı KPSS P93 puan türünden en az 70 puanı olmak.

Başvuru Şekli ve Süresi: a) Adaylar, başvurularını Bakanlığımız web sayfasında (www.ailevecalisma.gov.tr ve/veya https://ailevecalisma.gov.tr/pdb) yer alan sözleşmeli personel alım sınavı başvuru ekranından elektronik ortamda 09/11/2020 tarihinden 19/11/2020 tarihi mesai bitimine (18:00) kadar yapacaklardır. b) Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece bir unvan için başvuru yapabilecektir. c) Adaylar başvuruda bulunacakları pozisyon unvanı için istenilen öğrenime ilişkin olarak, öncelikle e-devlet sisteminden alınan barkodlu/karekodlu öğrenim belgesini pdf formatında, bu belgenin e-devlet sisteminde bulunmaması durumunda ise diploma ya da mezuniyet belgesini taratarak pdf formatında “öğrenim belgesi” alanına yükleyeceklerdir. ç) Başvuru sırasında sisteme yüklenecek vesikalık fotoğrafın son 6 ay içinde, yüz tamamen görünür şekilde ön cepheden çekilmiş ve adayın kolaylıkla tanınmasına imkân verecek nitelikte olması gerekmektedir. d) Fotoğrafı çekilerek sisteme yüklenen belgeler işleme alınmayacaktır. e) Sınav başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurularak çıktısı alınıp, aday tarafından imzalanacak ve sözlü sınava gelindiğinde ibraz edilmek üzere saklanacaktır. f) Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak olup, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecek ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.