ABONE OL

ASDEP Alımında KPSS Şartı Var Mı? ASDEP Başvurusu Gerekli Belgeler Neler? ASDEP Nedir, ASDEP Nasıl Olunur?


ASDEP yani Aile Sosyal Destek Programı çerçevesinde personel alımları, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanıyor. Yardıma ihtiyacı bulunan aile ve aile fertlerinin tespiti ve yardım planlamasının yapılması konusunda görev yapan ASDEP personelleri tespit edilen bireylerin yaşam şartlarının iyileştirilmesini hedefler. 2020 ASDEP personel ilanlarına dair detaylar haberimizde...

Aile ve bireylerin, sosyal sorunlarının daha hızlı tespiti ile sosyal hizmetler ve sosyal yardımlar başta olmak üzere, kamu  hizmetlerine  daha hızlı erişimini sağlamak amacıyla tasarlanmış bir programdır.

2020 Yılı ASDEP Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Sonuçları ve Yerleşen Adaylardan İstenilen Belgelere İlişkin Duyuru


Bakanlığımız sözleşmeli Aile Sosyal Destek Personeli pozisyonlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alımı kapsamında yapılan sözlü sınav sonucuna göre yapılan yerleştirme ile Bakanlığımız sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleşen adayların aşağıda belirtilen belgeleri 08-19/10/2020 (mesai bitimi) tarihleri arasında eksiksiz olarak şahsen ya da posta yolu ile (postada yaşanan gecikmelerden Bakanlığımız sorumlu olmayacaktır) Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğüne ulaştırmaları gerekmektedir.

Yerleştirme Sonuçlarını görmek için tıklayınız. http://personel.ailevecalisma.gov.tr/

İSTENİLEN BELGELER:

Kimlik fotokopisi,
Belgelerini; Şahsen teslim edecek adaylar için Öğrenim Belgesinin aslı, bir adet önlü arkalı fotokopisi ve e-Devlet sisteminden alınmış mezun belgesi, Posta yolu ile gönderecek adaylar için ise Öğrenim Belgesinin Onaylı örneği (Üniversite veya Noter) ve e-Devlet sisteminden alınmış mezun belgesi,
3 adet vesikalık fotoğraf,
Erkek adaylar için askerlik durum belgesi (e-Devlet sisteminden alınabilir), askerlik vazifesini yerine getirmekte olan adaylar için ise birliklerinden alacakları resmi yazı.
Resmi kuruma ibraz edilmek üzere alınmış adli sicil belgesi (e-Devlet sisteminden alınabilir),
Tercih Formu (Tercih yapıldıktan sonra çıktısı alınıp imzalanan tercih bildirim formu)
Atama Başvuru ve Beyan Formu (Elle veya bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulup imzalanacaktır.) Tıklayınız.
Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi (Elle veya bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulup imzalanacaktır.) Tıklayınız.
Mal Bildirim Formu (Form eksiksiz doldurulup, ön ve arka sayfaları imzalanarak kapalı zarf içerisinde teslim edilecektir.) Tıklayınız.
SGK Hizmet Dökümü Belgesi (e-Devlet sisteminden alınmış kare kodlu).

Önemli Not:

1- Kamu kurum ve kuruluşlarında (üniversite hastaneleri dahil) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde görev yapan/yapmış olan adaylardan; Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin 3 ve 4 üncü fıkralarında belirtilen istisnalar hariç olmak üzere, 05.10.2019 tarihi itibariyle göreve devam edenlerden bu tarihten sonra kurumlarınca sözleşmesi feshedilen veya sözleşmesini fesheden adayların ataması yapılmayacaktır. İstisna kapsamında bulunan adayların bu hususa ilişkin belgelerini yukarıdaki belgelerle birlikte ibraz etmesi gerekmektedir.

2- COVİD-19 salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında başvuruların APS, kargo, posta yolu ile yapılması önerilmekte olup, evrakı ulaşan adaylara telefon veya elektronik ortamda bildirim yapılacaktır.

İlgililere duyurulur.

Adres:

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Personel Genel Müdürlüğü

Emek Mahallesi, 17. Cadde No:13 Pk: 06520

Çankaya / ANKARA

Asdep Personeli Adaylarda Aranan Nitelikler

Genel Şartlar:

a) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak,

b) Son müracaat tarihi itibariyle başvuru yapılan pozisyon için istenilen bölümden mezun olmak,

c) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,

ç) 65 yaşını bitirmemiş olmak,

d) 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel pozisyonunda görev yapmakta iken, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmeleri feshedilen veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedenler için, fesih tarihinden itibaren bir yıllık süreyi doldurmuş olmak.

Özel Şartlar:

a) Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerinin birinden mezun olmak

b) KPSS B grubu (KPSS) P3 puan türünden geçerli puanı olmak.

Hangi Bölümlerden ASDEP Personeli Alınıyor?


- Sosyal Hizmet,

- Psikoloji,

- Sosyoloji,

- Çocuk Gelişimi,

- Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık,

- Aile ve Tüketici Bilimleri bölümlerinden mezun adaylar ASDEP personeli alım ilanlarına başvurabiliyor.

ASDEP İlanlarında KPSS Şartı Var Mı?

ASDEP personel alım ilanlarında KPSS P3 puan türünden en az 60 (altmış) puan şartı aranıyor.

ASDEP'de Ne Amaçlanmaktadır?

Aile ve Bireylerin; Sosyal yardım ve sosyal hizmetlere olan ihtiyaçlarının tespiti, İhtiyaca göre sosyal yardım ve sosyal hizmet modellerinin planlanması ve uygulanması, Gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden yararlanılmasının sağlanması, Sosyal risklerin belirlenmesi ve önleyici tedbirlerin alınması, Etkili bir izleme / denetim sisteminin oluşturulması, Sürecin tüm aşamalarında rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinin sunulması suretiyle yaşam koşullarının iyileştirilmesi amaçlanmaktadır.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
na 4 hafta önce

asdep 82 aldi benim kizim s0syal calismaci mulakattan 70 vermisler atamadi mulakat kalsin

Misafir Avatar
XYZ 4 ay önce

SONUÇLAR NR ZAMAN AÇIKLANIR BILGISI OLAN VAR MI?