Sağlık Bakanlığının personel alımı yapacağını duyurmasıyla birlikte heyecan artmıştı. Dönem dönem binlerce yeni sağlık personeli alımı yapıldı. Son olarak dünyada gelişen pandemi dolayısıyla Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni bir müjde açıkladı ve başvurular ÖSYM'ce alındı. KPSS 2020/5 yerleştirme sonuçları 6 Nisan itibariyle açıklandı.

---- SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ -----

KPSS–2020/5 SAĞLIK BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ ALIMI HAKKINDA DUYURU

Bakanlığımız sözleşmeli sağlık personeli alımına ilişkin KPSS-2020/5 yerleştirme sonuçları 06.04.2020 tarihinde ÖSYM tarafından açıklanmıştır.

KPSS-2020/5 sonucuna göre yerleşenlerin göreve başlama işlemleri hakkında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üç ve dördüncü fıkralarında belirtilen hususlar ile ilgili inceleme işlemleri tamamlandıktan sonra aşağıda belirtilen unvanlarda ve diğer unvanlarda yerleşenlerin görev başlatılmaları hakkında Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün (www.yhgm.saglik.gov.tr) internet adresinde en kısa sürede detaylı duyuru yapılacaktır.

Ancak;

− Odyolog,

− Perfüzyonist,

− Dil ve Konuşma Terapisti,

− Sağlık Fizikçisi

pozisyonlarına yerleşenlerin aşağıda belirtilen belgeleri, en geç 17.04.2020 Cuma günü mesai bitimine kadar bir dilekçe ekinde T.C. Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı 6001 Cad. No:9 06800 Çankaya /ANKARA adresine kargo veya iadeli taahhütlü posta yoluyla göndermeleri gerekmektedir.

17.04.2020 tarihinden sonra Bakanlığımıza ulaşan dilekçeler dikkate alınmayacaktır.

ODYOLOG, PERFÜZYONİST, DİL VE KONUŞMA TERAPİSTİ, SAĞLIK FİZİKÇİSİ POZİSYONLARINA YERLEŞENLERİN DİPLOMA TESCİL VE GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

1) Diploması henüz tescil edilmemiş olanlardan istenen belgeler:

(Yurt içinde eğitimini tamamlayanlar)

• Lisans/Yüksek Lisans/Doktora Diplomasının aslı.

• TC Nüfus Cüzdanı/Kimlik Kartı sureti.

(Yurt dışında eğitimini tamamlayanlar)

• YÖK’ten alınmış denklik belgesinin aslı ve noter tasdikli sureti.

• Lisans/Yüksek Lisans/Doktora Diplomasının aslı ve noter tasdikli Türkçe Tercümesi.

• Harç makbuzu.

• Vukuatlı nüfus kayıt örneği.

• T.C. Nüfus Cüzdanı/Kimlik Kartı sureti.

2) Diploması daha önce tescil edilmiş olanlardan istenen belgeler:

• Lisans/Yüksek Lisans/Doktora Diplomasının tasdikli sureti.

3) Göreve başlama işlemleri için gerekli belgeler:

a) Adres bildirimini, görevini devamlı yapmaya engel olabilecek akıl hastalığı olmadığına dair yazılı beyanını, adli sicil kaydı yazılı beyanını ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyanını içeren (Ek–2) Form,

b) ÖSYM tarafından Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/5 tercih kılavuzunda söz konusu unvanlar için belirtilen programlardan mezun olmayan adayların ayrıca öğrenim durumları itibarıyla Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti, Sağlık Fizikçisi olabileceklerine ilişkin kendi adlarına alınan YÖK kararı,

c) Mezuniyet durumunu gösteren https://www.turkiye.gov.tr/yuksekogretimmezunbelgesi-sorgulama e-Devlet internet adresinden alınacak mezun belgesi,

d) KPSS-2020/5 yerleştirme sonuç belgesinin internet çıktısı,

e) 2 adet vesikalık fotoğraf,

f) Mal Bildirim Beyannamesi, (Doldurulup kapalı zarf içinde teslim edilecektir.)

g) e-Devlet internet adresinden alınacak Sigortalı Hizmet Cetveli dökümü. (https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tescil-ve-hizmet-dokumu)

Not: Diplomaları henüz tescil edilmemiş olanlar 1. ve 3. maddede belirtilen belgeleri, diplomaları daha önce tescil edilmiş olanlar ise sadece 2. ve 3. maddede belirtilen belgeleri gönderecek olup bu duyuru kapsamında sadece Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisi pozisyonlarına yerleşenlerin belge göndermeleri gerekmektedir.

KPSS–2020/4 Göreve Başlama İşlemleri Hakkında Duyuru; KPSS-2020/4 sözleşmeli sağlık personeli alımı kapsamında göreve başlama işlemleri yapılacak olan kişilerin gerekli belgeleri hazırlayarak 06.04.2020tarihi mesai bitimine kadar ilgili komisyonlara teslim etmeleri ve en geç 07.04.2020 tarihine kadar göreve başlamaları gerektiği duyurulmuştu. Ancak, Covid-19 salgını kapsamında alınan tedbirler nedeniyle süresi içinde görevine başlayamayanların başvuruları 15.04.2020 mesai bitimine kadar uzatılmıştır. Adayların bu süre içinde, istenen belgelerle birlikte ilgili komisyonlara başvuruda bulunmaları ve en geç 16.04.2020 tarihinde görevlerine başlamaları gerekmektedir. Kamu ve özel sektöre ait sağlık kurum ve kuruluşlarında sağlık personeli olarak çalışmakta olup COVİD-19 salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında görevinden ayrılamadığını belgelendirenler ile halen yurtdışında olmaları nedeniyle başvuru yapamayacak olanların yerleştirmeden doğan hakları saklı kalacak olup göreve başlatılmalarına dair işlemler Bakanlığımızca belirlenen usul ve esaslara göre daha sonra yapılacaktır. Yukarıda belirtilen süre içinde başvuru yapmayan veya başvuru yaptığı halde göreve başlamayanlar, yerleştirmeden doğan haklarını kaybedecektir.


KamuAjans.com

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Sevda dalkiran 5 gün önce

Isletme lisans mezunuyum ama kpss on lisans puanim var 63 2018de girdim sinava basvuru yaoma sansim varmi

Misafir Avatar
özcan ASLIYÜCE 6 gün önce

Asm lerde sözleşmeli çalışan hemşireler değerlendirilebilinir Sn.BAKANIM bu konuda ilgi bekliyoruz

Misafir Avatar
özcan ASLIYÜCE 6 gün önce

Sn.Bakanım ASM lerde sözleşmeli çalışan hemşirelerin de sözleşmeli olarak alınmasının değerlendirilmesini arz ederim.

Misafir Avatar
Misafir 6 gün önce

Sağlık personeli alımları Ösym üzerinden yapılıyor. 1 nisan son başvuru

Misafir Avatar
barış 2 hafta önce

yahu yaşım 35 bir türlü yaşınız uymuyor diyor

Misafir Avatar
şayeste 2 hafta önce

Isparta da işkur üzerinden hemşire başvurusu yok hemşire yardımcılığı var kpss dışında nerden başvuru yapabilirim lütfen yardımcı olur musunuz

Misafir Avatar
Yavuz 2 hafta önce

Başvurular e devlet üzerinden oluyor ben aradım da sistem nisanın 2 sinde açılacak

Misafir Avatar
Hacer 2 hafta önce

Hiç Bi şekilde bulamıyorum.