PTT personel alımlarına ilişkin son gelişmeler binlerce vatandaş tarafından merakla takip ediliyor. Köklü kuruluş PTT'ye 2023 yılına kadar 55 bin personel alımı gerçekleştirileceği duyurulmuştu. 2020 PTT kamu personeli alımı için başvuru tarihlerini ilan eden duyuruyu dört gözle bekleyen vatandaşları ilgilendiren konulara haber içeriğimizde yer veriyoruz. Resmi gazetede yayınlanan sözleşmeli personel yönetmeliğinde; PTT personel alımı, başvuru şartları, istenen belgeler, personelin hak ve sorumlulukları gibi bilgilere yer verildi.

PTT KPSS ile alım yapacak. Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi PTT tarafından 2018 yılında binlerce kişilik personel alımı yapılmış ancak hem KPSS şartının aranması hemde yazılı sınav yapılmasın PTT'nin hakkı olmadığı gerekçesi ile alım ilanı iptal edilmişti. Buna göre PTT artık ilanlarını KPSS şartsız yapmakta ve yazılı sınav düzenlemekteydi fakat geçtiğimiz ay yayınlanan duyuru ile alım ilanlarına yeniden KPSS şartının getirileceği belirtildi. PTT sadece KPSS puanı ile alım yapabilir.

Resmi Gazete’nin yayınına göre Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi ( PTT ) personel alımı hakkında yönetmelik yayımlandı. PTT tarafından hazırlanan yönetmelikte; kurumda çalıştırılacak sözleşmeli personel hakkında maddeler yer aldı.

PTT SÖZLEŞMELİ PERSONEL BAŞVURU ŞARTLARI

29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT'nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

On sekiz yaşını tamamlamış ve giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz altı yaşından gün almamış olmak.

Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık, fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinse dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından mahkûm olmamak.

Uyuşturucu madde bağımlısı olmamak, işe alınmadan önce kullandığı tespit edilmiş ise işe başvuru yaptığı tarih itibarıyla tedavisinin tamamlanmış olduğunu belgelendirmiş olmak.

Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak

Engelli personel çalıştırılmasına ilişkin mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla, yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Başka kurum ve kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.

Atanacağı pozisyon için Yönetim Kurulu tarafından belirlenen öğrenim şartını haiz olmak.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.

Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda sakınca bulunmamış olmak.

KPSS'den Yönetim Kurulunca belirlenen asgari puanı almış olmak.

PTT Personel Alımı için Çalışma Yapıyor!

PTT’nin personel alımı ilanları hakkında ardı ardına gelen açıklamalardan ilki PTT çalışanlarının sendikası olan Birlik Haber Sen tarafından yapıldı. İkinci açıklama ise PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik tarafından yapıldı. Bu açıklamalar sonrasında da vatandaşlar merakla PTT personel alım ilanlarını beklemeye başladı. PTT KPSS şartsız personel alım ilanında ilk açıklamayı yapan Birlik Haber Sen’in açıklamasında, “PTT A.Ş. ile Ekim ayında gerçekleştirdiğimiz Kurum İdari Kurulu (KİK) Toplantısında personel alımı için çalışma yaptıklarını ve bu yönde planlamalarının olduklarını ifade ettiler. Yetkililerin bu ifadelerini ise sendikamıza bağlı haberleşme kanallarından ilan etmiştik.” İfadeleri yer aldı.

PTT tarafından yayınlanan duyurulara ulaşmak için tıklayınız...

Loading...
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
MİSAFİR 111 3 hafta önce

PTT A.Ş ALIM YOK VE ŞUAN OLMAYACAK 2020 KPSS SINAVINDAN SONRA EYLÜL EKİM GİBİ AYLARDA BİR İHTİMAL...OLABİLİR...BASINA KANMAYIN...

Misafir Avatar
Anonim 4 hafta önce

Kardeşler ben başakşehir merkez PTT çalıştım hepsi birbirinin akrabası başına da koymuşlar yaşlı bir solcu kadın alt tabakaya zulmediyorlar.anlicağiniz bunlar hep yalan dolan ..iş bilmez şefler var.cimere şikayet ettik bunları ödleri kopuyor.

Misafir Avatar
anonim savar 3 gün önce @Anonim

Bu devirde solcular ptt ye akrabalarını doldurup üstüne birde alt tabakaya zulüm ediyor. Neresinden baksanız güzelmiş. Bide başakşehir umarım yazarken daha düzgün yalan dolan bulursunuz .....

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
şişirme 2 ay önce

Hayatınız yalan ve şişirme haber. Binlerce insanın umuduyla üç kuruş için oynuyosunuz.

Misafir Avatar
İşsiz 2 ay önce

Gişe memurluğu için başvurmak istiyorum. Matematik mezunuyum. Neden matematikçi alımı yapmıyorlar?

Misafir Avatar
fethi 2 hafta önce @İşsiz

ulan gir düzgün bir işe matematik mezunusun ne işin var pttde

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
Derın 2 ay önce

Mimarı dekoratif sanatlar basvuru yapabilir mi

Misafir Avatar
Dilan 2 ay önce

Başvurusu nasıl olacak

Misafir Avatar
Mert 2 ay önce

Nasıl ve nerde başvuru yapilio

Misafir Avatar
Barış 2 ay önce

Arkadaşlar sizce kpss puanının kaç belirlerler?