Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı İlanları - Alım Yapılacak Kadrolar ve Başvuru Şartları

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımları devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için sabırsız bekleyiş nihayet sona erdi. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından taşra teşkilatı birimlerinde çeşitli hizmetlerde çalıştırılmak üzere sözleşmeli personel olarak alınacağı açıklanmıştı. Bakanlığa ait personel alım haberlerini aşağıda bulabilirsiniz...

Restoratör Ünvanlı Sözleşmeli Personel Alınıyor!

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan sözleşmeli personel alım ilanında en az 50 KPSS puanı olan adayların başvuru yapabilecği bir ilan yayınlandı. Yayınlanan sözleşmeli personel alım ilanında, "Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile Ek ve Değişiklikleri çerçevesinde istihdam edilmek üzere; lisans düzeyinde 2018 yılı KPSS (B) grubu KPSSP3 puan sıralaması ve mesleki uygulama sınavıyla, 30 adet Restoratör unvanlı sözleşmeli pozisyonu için sözleşmeli personel alımı yapılacaktır." denildi.

Adaylar başvurularını 03.01.2020 -17.01.2020 tarihleri arasında mesai gün ve saatleri arasında başvuruda istenen belgeleri elden veya posta yoluyla Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı (Süleymaniye Mahallesi Kanuni Medresesi Sokak No:1Fatih/ İstanbul ) göndereceklerdir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alım başvuru şartları

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değişik 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.

b) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSS (B) Grubu; KPSSP3, puan türünden asgari 50 ve daha yukarı puan almak kaydıyla, müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde alınacak sözleşmeli personel sayısının dört katı aday arasına girmek. (Puan sıralamasında en son adayın aldığı puanla aynı puana sahip adaylar da giriş sınavına çağrılır.)

c) Son başvuru tarihi itibarıyla, üniversitelerin taşınabilir kültür varlıklarını koruma ve onarım, kültür varlıklarını koruma ve onarım, sanat eserleri konservasyonu ve restorasyonu ya da Geleneksel Türk Sanatları lisans bölümlerinin birinden mezun olmak veya denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının ilgili bölümlerinden mezun olmak ya da üniversitelerin koruma ve onarım programları ile restorasyon ve konservasyon konularında yüksek lisans veya doktora yapmış olmak.

ç) 01 Ocak 2020 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1985 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar)

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alım başvurusu için istenen belgeler

a) (www.yek.gov.tr ) adresinden temin edilecek fotoğraflı başvuru formu

b) Yükseköğrenim diploması/çıkış belgenin aslı, noter ya da mezun olduğu üniversiteden onaylı sureti veya e-Devlet çıktısı. (Yurt dışında öğrenim görenler denklik belgelerini de ekleyeceklerdir.)

c) KPSS Sonuç belgesi ç) Varsa yabancı dil puanını gösteren belgenin aslı veya onaylı sureti d) Erkek adaylar için askerlik durum belgesi. e) Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 (iki) adet vesikalık fotoğraf. Adayların, yukarıda belirtilen form ve belgeleri "Süleymaniye Mah. Kanuni Medresesi Sokak No:1 Fatih / İstanbul" adresinde bulunan Başkanlığımız Personel ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına 17.01.2020 tarihi mesai saati bitimine kadar elden veya posta yolu ile eksiksiz teslim etmesi gerekmektedir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Formun ve eklerinin belirtilen tarihe kadar; verilmemesi ya da belirtilen adrese gönderilerek Başkanlık genel evrak kayıt sistemine kaydının yapılmaması halinde, başvuru yapılmamış kabul edilecektir.

****

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı Yazma Eser Uzman Yardımcılığı sınavı

Giriş sınavı için başvuru şartları ve nasıl başvuru yapılacağı aşağıdadır... 

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2. Kütüphanecilik, arşivcilik, bilgi ve belge yönetimi, Türk dili ve edebiyatı, Arap dili ve edebiyatı, Fars dili ve edebiyatı, tarih, ilahiyat fakültesi, Bilim Tarihi, Arapça Öğretmenliği, İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği,İngilizce İlahiyat, İslam ve Din Bilimleri, İslami İlimler, Karşılaştırmalı Edebiyat, Sosyoloji, Tarih Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölüm veya fakülteleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak veya bu alanlarda doktora yapmış olmak,

3. Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle tarihte otuz beş yaşını doldurmamış olmak,

4. Son başvuru tarihi itibarıyla ÖSYM tarafından 2018-2019 yıllarında yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP-1, KPSSP-2, KPSSP-3, KPSSP-4, KPSSP-5, KPSSP-6, KPSSP-7, KPSSP-8 puan türlerinin birinden en az altmış (60) puan almış olmak.

5. Başkanlıkça ihtiyaç öncelikli dil olarak kararlaştırılan İngilizce, Fransızca, Almanca, Arapça ve Farsça dillerinden herhangi birinden KPDS-YDS’den (C) düzeyinde ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen sınavlardan eşdeğer seviyede puan almış olmak, şartları aranır.

Başvuru işlemleri nasıl yapılacak? 

1. Uzman yardımcılığı yarışma sınavına katılabilmek için Başkanlık internet sayfasından temin edilerek doldurulacak başvuru formu ile birlikte aşağıda yer alan belgelerin 30.01.2020-14.02.2020 tarihi mesai bitimine kadar Başkanlık Personel ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla teslim edilmesi gerekmektedir. a) KPSS sonuç belgesinin aslı veya fotokopisi ya da bilgisayar çıktısı, b) Yükseköğrenim diplomasının veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya Başkanlıkça onaylanmış örneği, c) KPDS-YDS veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen sınavlardan eşdeğer seviyede puan almış olanların sonuç belgesi aslı veya Başkanlıkça onaylı örneği, d) İki adet vesikalık fotoğraf (4,5x6 cm), e) Adayın özgeçmişi

2. Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmaz. Atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilir. Bunlar hiçbir hak talep edemezler ve haklarında Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulur.

3. Postadaki gecikmeler ve ilanda belirtilen süre içerisinde yapılmayan başvurular değerlendirmeye alınmaz. Ancak posta yoluyla yapılan başvurularda istenilen belgelerin ilanda belirtilen son başvuru tarihine kadar Başkanlığa ulaşmış olması gerekir. Postadaki gecikme nedeniyle son başvuru tarihinden sonra Başkanlığa ulaşan başvurular işleme konmaz.

Loading...
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Veysi 2 hafta önce

Önlisan geleneksek el sanatları mezunları başvuru yapa bilirler mi. Bilgi verirseniz çok iyi olur

Misafir Avatar
ahmet 2 ay önce

silahli guvenlik sertifikam var ise ihtiyacim var

Misafir Avatar
Karuma guvenlik gorevlisi olan arkadasim var mi Maas ne bilgi verir misiniz 3 ay önce

Sns

Misafir Avatar
Yatırımcı Bilgi Merkezi – YaBİMER 3 ay önce

Ülkemizin kalkınması ve istihdam sağlaması adına güzel bir adım. Yatırım demek istihdam demek. İstihdam ise ancak yeni yatırımlarla desteklenirse kalıcı olur. Memleketi Cazibe merkezi yapacak projelerle yatırımlara destek olmalı üretimi artırmalıyız. Türkiye gibi güzel bir memlekete yatırım yapmak istihdama katkı sağlamak istiyorsanız aşağıdaki linki inceleyin deriz.

Tüm kurumlardan belediyeden, bankadan, hazineden ve sahibinden satılık daire, işyeri ve arsaları, yani en ucuz yatırım fırsatlarını göreceksiniz çok fazla para ödemeden yatırımlarınıza başlangıç yapabilirsiniz.

Yabancı yatırımcılar için haritadan bulma özelliği ayrıca geliştirilmiştir.

https://www.kralilan.com/haritada-ara/


haberyabimer@gmail.com

Misafir Avatar
KARAHAN 4 ay önce

Kütüphaneci, arkeolog vd. tamam çok güzel de sayın yetkililer restoratör alımı 2013'trn beri hala olmadı, Kütürel Varlıkları Koruma ve Onarım Bölümü lisans mezunu bu yıl yaklaşık 60 var. Bakanlık vd. kuruluşlara alım bekliyoruz. Çok ihtiyaç var ama alım olmadığı için, yetkili olmayan ellerde tarihi ve kültürel eserlere restorasyon adı altında zarar verilebiliyor.

Misafir Avatar
Erkin 4 ay önce

iibf mezunlarına yine yazık, yetişkin işsizliği de çabası

Misafir Avatar
İSMET 4 ay önce

DEVAMLI İŞE ŞHTİYACIM VARDIR SIKINTILARIM VARDIR ZOR DURUMUNDAYIM YARDIMCI OLUNUZ SAYGILARIMLA ARZ EDERİM

Misafir Avatar
A 4 ay önce

Yine restoratör yok ...