Kültür ve Turizm Bakanlığı 2020 Yılı Yeni Sözleşmeli Personel Alımı Hakkında Açıklama!

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alım ilanı - Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, televizyonda katıldığı bir programında Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan beklenen personel alım taleplerine dair açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz haftalarda ise bakanlık kadrosunda çeşitli alımlar gerçekleştirileceğine dair ilan yayınlandı. Turizm ve Kültür Bakanlığı personel alım tarihi ve başvurularına dair detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

KÜLTÜR ve TURİZM BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI HAKKINDA DUYURU

Bakanlığımız taşra teşkilatında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında istihdam edilmek ve 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre çalıştırılmak üzere, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım Usul ve Esasları hükümleri çerçevesinde, duyuruda belirtilen aranılan nitelikleri taşıyan adaylar arasından KPSS puan en yüksek alan adaydan başlamak üzere yapılan sıralama sonucu sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar sözlü sınava tabi tutulmuşlardır.

Sorgulama yapmak için tıklayınız: https://sbs.ktb.gov.tr/

Söz konusu sözlü sınav sonucu başarılı olup asil ve yedek adaylar arasında yer alanlar, aşağıda belirtilen giriş ekranına T.C. Kimlik Numaraları ile giriş yapmak suretiyle öğrenebileceklerdir. Adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Asıl listede yer alan adayların aşağıda belirtilen form dilekçeyi ve Arkeolog, Müze Araştırmacısı, Mimar, Mühendis, Şehir Plancısı, Tekniker pozisyon unvanından asil listede yer alanların “Arazi ve şantiye şartlarında çalışmaya engel hali bulunmamaktadır.” ibaresinin yer aldığı, hastanelerden veya Ortak Sağlık Güvenlik Birimlerinden (OSGB) alacakları sağlık kurulu raporunu, Kütüphaneci ve Mütercim-Tercüman pozisyon unvanından asil listede yer alanların “Görevini devamlı olarak yapmasına engel bir hali bulunmamaktadır.” ibaresinin yer aldığı aile sağlığı merkezlerinden, hastanelerden alacakları sağlık raporu;ıslak imzalı ve tarihli Mal Bildirimini ve dört adet vesikalık fotoğrafını, 06/02/2020 tarihi mesai saati bitimine kadar, kendileri ile ilgili sonuca itiraz edecek adayların ise itiraz dilekçelerini 29/01/2020 tarihi mesai saati bitimine kadar; “İşçi Blokları Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:50 Çankaya/ANKARA” adresinde bulunan Bakanlığımız Personel Dairesi Başkanlığına, elden veya posta yolu ile teslim etmesi gerekmektedir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Dilekçelerin ve sağlık raporunun belirtilen tarihe kadar verilmemesi ya da belirtilen adrese gönderilerek Bakanlık genel evrak kayıt sistemine kaydının yapılmaması halinde, başvuru yapılmamış kabul edilecektir.

Adaylar, kendileri ile ilgili sınav sonucuna, Personel Dairesi Başkanlığına hitaplı bir dilekçe ile (Giriş Sınav Komisyonuna) 29/01/2020 tarihi mesai saati bitimine kadar itiraz edebilecektir. İtirazlar, itiraz süresinin bitiminden itibaren Giriş Sınav Komisyonunca en fazla 15 (onbeş) gün içinde incelenip karara bağlanarak ilgililere yazılı olarak bildirilecektir. T.C. Kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi ile itiraz gerekçesinden herhangi biri olmayan dilekçeyle yapılan itirazlar ile süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Başarı sırasına göre atamaları yapılan adaylardan ikamet ettikleri yere atananlar atanma onaylarının kendilerine tebliği tarihini izleyen iş günü, ikamet ettikleri yer dışına atananlar ise atanma onaylarının kendilerine tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içinde, görevlerine başlamak zorundadırlar.

Sözlü sınavda başarılı olup asil aday listesine girenlerden 06/02/2020 tarihine kadar ıslak imzalı form dilekçelerini, yukarıda belirtilen ibarenin yer aldığı sağlık raporunu, ıslak imzalı ve tarihli Mal Bildirimini, dört adet vesikalık fotoğrafını teslim etmeyenlerin, ataması yapılıp da herhangi bir sebeple görevden ayrılanlardan veya göreve başlamayanlardan, başka pozisyon veya başka yerde aynı pozisyona ya da başka bir kuruma atanma gibi sebeplerle görevden ayrılanlardan boşalan/atama yapılamayan kadrolara, yedek aday listesinden başarı sırasına göre altı ay içerisinde atama yapılabilecektir.

Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya belge verdiği tespit edilenlerin sınav sonuçları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacaktır. Bu durumda olup ataması yapılmış olanların atamaları ve hizmet sözleşmeleri iptal edilecektir. Bunlar hiçbir hak talep edemezler. Kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecek, ayrıca bu adaylar hakkında suç duyurusunda bulunulacak, kamu görevlisi iseler durumları çalıştıkları kurumlara da bildirilecektir.

Dilekçe Örneği için tıklayınız...

Askerde olanlar için dilekçe örneği için tıklayınız...

Mal Bildirimi Formu Örneği için tıklayınız.

BU DUYURU TEBLİĞ MAHİYETİNDE OLUP, ADAYLARA AYRICA YAZILI DUYURU YAPILMAYACAKTIR. DUYURULUR

Loading...
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Torpilsiz 2 hafta önce

Torpilim yok, memur olamıyorum, iyi üniversite bitirmekte yetmiyor, dandikten bir tanıdık olması lazım.

Misafir Avatar
nuran 4 hafta önce

neden turizm rehberliği okuyanlara neden kadro açılmıyor.artık önüme geleni turizm okumayın diyor.Türkiye de Otellerde sezonluk bi de üstüne işçilere maaşlarıni da vermiyorlar.üniversite deki Turizmle ilgili bölümler kapansın

Misafir Avatar
Veysi 2 ay önce

Önlisan geleneksek el sanatları mezunları başvuru yapa bilirler mi. Bilgi verirseniz çok iyi olur

Misafir Avatar
ahmet 3 ay önce

silahli guvenlik sertifikam var ise ihtiyacim var

Misafir Avatar
Karuma guvenlik gorevlisi olan arkadasim var mi Maas ne bilgi verir misiniz 4 ay önce

Sns

Misafir Avatar
Yatırımcı Bilgi Merkezi – YaBİMER 4 ay önce

Ülkemizin kalkınması ve istihdam sağlaması adına güzel bir adım. Yatırım demek istihdam demek. İstihdam ise ancak yeni yatırımlarla desteklenirse kalıcı olur. Memleketi Cazibe merkezi yapacak projelerle yatırımlara destek olmalı üretimi artırmalıyız. Türkiye gibi güzel bir memlekete yatırım yapmak istihdama katkı sağlamak istiyorsanız aşağıdaki linki inceleyin deriz.

Tüm kurumlardan belediyeden, bankadan, hazineden ve sahibinden satılık daire, işyeri ve arsaları, yani en ucuz yatırım fırsatlarını göreceksiniz çok fazla para ödemeden yatırımlarınıza başlangıç yapabilirsiniz.

Yabancı yatırımcılar için haritadan bulma özelliği ayrıca geliştirilmiştir.

https://www.kralilan.com/haritada-ara/


haberyabimer@gmail.com

Misafir Avatar
KARAHAN 5 ay önce

Kütüphaneci, arkeolog vd. tamam çok güzel de sayın yetkililer restoratör alımı 2013'trn beri hala olmadı, Kütürel Varlıkları Koruma ve Onarım Bölümü lisans mezunu bu yıl yaklaşık 60 var. Bakanlık vd. kuruluşlara alım bekliyoruz. Çok ihtiyaç var ama alım olmadığı için, yetkili olmayan ellerde tarihi ve kültürel eserlere restorasyon adı altında zarar verilebiliyor.

Misafir Avatar
Erkin 5 ay önce

iibf mezunlarına yine yazık, yetişkin işsizliği de çabası