ABONE OL

Kültür ve Turizm Bakanlığı 2020 Yılı Sözleşmeli Personel Alım İlanları ve Yayınlanan Başvuru Sonuçları
Kültür ve Turizm Bakanlığı, kurum bünyesine personel alımları yapıyor. Çeşitli münhal kadrolar için yapılan Kültür Bakanlığı personel alım ilanlarının kendi özelinde şartları bulunuyor. Kültür ve Turizm Bakanı kamu personeli alım ilanları ile yayınlanan başvuru sonuçlarına  haberimizden ulaşabilirsiniz.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 2020 Yılı İşçi, Personel Alım İlanları ve Yayınlanan Başvuru Sonuçları

İlan detaylarına ulaşmak için aşağıdaki ilan başlıklarına tıklayabilirsiniz!

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI 10 SÜREKLİ İŞÇİ ALACAK (İlan şartlarını taşıyan adaylar; 10 Ağustos 2020 tarihine kadar esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.)

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI AYDIN NYSA KAZI BAŞKANLIĞI SULTANHİSAR 47 GEÇİCİ İŞÇİ ALACAK (Başvurular 4 Ağustos-16 Ekim 2020 tarihleri arasında)

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI 12 SÜREKLİ İŞÇİ ALACAK (30/07/2020 – 17/08/2020)

T.C. KÜLTÜR ve TURİZM BAKANLIĞI KAPADOKYA ALAN BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI: Merkezi Kapadokya Alanı sınırları içinde bulunan Kapadokya Alan Başkanlığında, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 28’inci maddesine göre iş mevzuatı kapsamında istihdam edilmek üzere, Kapadokya Alan Başkanlığı Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde Uzman unvanlı boş sürekli işçi kadrolarına, anılan Yönetmeliğin 8’inci maddesinin 7’nci fıkrasına göre Kamu Personeli Seçme Sınav puanı aranmaksızın, yapılacak (sözlü) sınav sonucuna göre, personel alımı yapılacaktır. Başvurular elektronik ortamda 30/07/2020 - 17/08/2020 tarihleri arasında alınacaktır.

Kültür ve Turizm Bakanlığında Görev Almak için Yapılması Gerekenler?

24/05/2013 tarihli ve 28656 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Devlet memurluğuna alınma ile ilgili 4 Seri Nolu “Kamu Personeli Genel Tebliği”nde kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi memur statüsünde çalışmak isteyen vatandaşlarımızın nasıl hareket etmelerinin gerektiği belirtilmiş ve 5 seri Nolu Kamu Personeli Genel Tebliği ile değişik “İlk Defa Devlet Memurluğuna Alınma” başlıklı 1 inci maddesinin son fıkrasında; “…kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi memur olarak istihdam edilmek isteyenlerin, öncelikle Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)’na katılmaları ve sınav sonucuna göre aldıkları puan doğrultusunda (A) grubu kadrolar için kamu kurum ve kuruluşlarının; (B) grubu kadrolar için ise Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığının ilanlarını takip ederek, bu kamu kurum ve kuruluşlarına veya ÖSYM Başkanlığı ile kurumsal alım yapan Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ilanlarını takip ederek, bu Kamu Kurum ve Kuruluşlarına veya ÖSYM Başkanlığına başvuruda bulunmaları gerekmektedir.” denilmek suretiyle ilk defa Devlet memurluğuna alınacakların hareket etmeleri gereken yöntem açıklanmıştır.

Ayrıca, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 4/B maddesi gereğince sözleşmeli personel pozisyonuna atanmalarda izlenecek yol,  06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın “Sınav Şartı” başlıklı ek 2’nci Madde’sinde açıklanmıştır.

Anılan Bakanlar Kurulu Kararının belirtilen ek 2 nci maddesinde; 

"Kültür ve Turizm Bakanlığında bu Esaslar kapsamında istihdam edilmek üzere alınacak mimar, mühendis, şehir plancısı, diğer teknik hizmet personeli, arkeolog, kütüphaneci, müze araştırmacısı, tekniker ve teknisyen unvanlı sözleşmeli personel, yukarıdaki hükümlere bağlı olmaksızın KPSS (B) grubundan yetmiş ve üzeri puan alanlardan puan sırasına konulmak kaydıyla alım yapılacak her bir pozisyon sayısının üç katına kadar çağırılacak adaylar arasından, anılan Bakanlıkça belirlenecek usul ve esaslara göre yapılacak yazılı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre çalıştırılır.’’ hükmü yer almıştır.

Buna göre, 657 sayılı Kanunun değişik 4/B maddesi gereğince sözleşmeli personel pozisyonunda istihdam edilmek isteyenlerin, öncelikle Kamu Personel Seçme Sınavına  (KPSS) katılmaları ve sınav sonucuna göre aldıkları puan doğrultusunda kamu kurum ve kuruluşlarının veya ÖSYM Başkanlığının ilanlarını takip ederek, bu kamu kurum ve kuruluşlarına veya ÖSYM  Başkanlığına başvuruda bulunmaları gerekmektedir.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Mahmut kose 2 ay önce

Silahli özel guvenliyim Adana oturuyorum enerji bakanlığı ve kültür bakanlığında çalışmak isterim korumalıysa yaparım ara ara joker olarak bankalarda görev yapıyorum Kartim silahli Adana için de bir çok şirket de sikahli görev de bulun düm ise ihtiyacimvar sözleşmelidir çalışabilirim yaş 32 evliyim 2 çocuk babasıyım işsizlik den hanımım la ayrılma kına geldim yetkili devlet adamların dan is istiyorum Adana’da ikamet ediyorum referanslar polis özel harekat barış kose Adıyaman şube müdürlüğün de Komser Muhammet kılınç sayın cumhururiyet savcısı 0534 6417434 05319460718.