Karayolları (KGM) Sözleşmeli Personel Sözlü Sınavına Girmeye Hak Kazananlar için Önemli Duyuru

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) sözlü sınavla teknik personel alımı yapacağını ilan etti. Başvurular KPSSP3 puan türüne göre kabul edildi. Karayolları devlet memuru alım ilanına göre alım yapılacak olan kadro mühendis kadrosu ve alım yapılacak kadro sayısı ise 8 (sekiz). Başvurular 03 Ocak 2020 – 10 Ocak 2020 tarihleri arasında kabul edildi. KGM personel adayları için sözlü sınava girmeye hak kazananların listesi açıklandı.

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE İLK DEFA AÇIKTAN ATANACAK TEKNİK PERSONEL SÖZLÜ SINAVA GİRMEYE HAK KAZANAN ADAYLARA AİT DUYURU; Genel Müdürlüğümüze ilk defa açıktan atanacak teknik personel başvurularında yüksek lisans mezunları ve Not 1 de belirtildiği üzere lisans mezunlarından da değerlendirme yapılmış olup sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların adı, soyadı, KPSS puanı, sınav yeri-tarihi-saatini içeren liste aşağıda belirtilmiştir. Sözlü sınava girmeye hak kazanan aday listesine ulaşmak için tıklayınız!

SÖZLÜ SINAVA GİRECEK ADAYLARIN SINAV ÖNCESİ YAPACAKLARI İŞ VE İŞLEMLERE AİT AÇIKLAMALAR

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar; 1)Fotoğraflı resmi Kimlik Belgesi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport vb.) 2)Karayolları Genel Müdürlüğü İlk Defa Atanacak Teknik Personel Sözlü Sınav Başvuru Formu (çıktı alındıktan sonra el yazısı ile okunaklı bir şekilde doldurulacak ve fotoğraf yapıştırılacak) Form için tıklayınız !​ ile birlikte sınav tarihi ve saatinde  ilan edilen yerde hazır bulunmaları gerekmektedir.

SÖZ KONUSU BELGELERİNİ BELİRTİLEN TARİHTE İBRAZ ETMEYEN ADAYLAR SÖZLÜ SINAVA ALINMAYACAKLARDIR.

SÖZLÜ SINAV KONULARI


Sözlü sınavda adaylar; a) Genel Müdürlüğün faaliyet alanıyla ilgili olarak mesleği dahilinde bulunan konular (mesleki bilgisi), b) Bir konuyu kavrayıp özetleme, muhakeme gücü ve ifade yeteneği, c) Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, ç) Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı, d) Genel yeteneği ve genel kültürü, e) Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, yönlerinden, (a) bendi için 70 puan, diğer bentlerin her biri için 6 puan üzerinden değerlendirilecektir.

BAŞARI SIRALAMASI

Sözlü sınavda başarılı sayılabilmek için, Sınav Komisyonu üyelerinin yüz tam puan üzerinden verdikleri puanların aritmetik ortalamasının en az yetmiş olması şarttır. Başarı puanı, adayların KPSS puanı ve sözlü sınav puanının aritmetik ortalaması alınarak belirlenecektir.

SINAV SONUÇLARININ DUYURULMASI​

Genel Müdürün onayladığı listeler, sözlü sınavın bitim tarihinden itibaren en geç on beş iş günü içerisinde Genel Müdürlüğün kurumsal internet sitesinde (www.kgm.gov.tr) ilan edilecek, ayrıca adaylara tebligat yapılmayacaktır.

Loading...
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.