ASDEP alım sürecinde başvuru süresi doldu. Desteğe ihtiyacı olan kişiler ve ailelerin yaşam koşullarının iyileştirilmesi gayesiyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen ASDEP programı için personel alımına yönelik yeni ilanlar için adayların bekleyişi sona erdi. ASDEP sözleşmeli personel alımı başvuru şartları, kurumun resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı ve akabinde müracaat tarihleri sona erdi. Şimdi gözler ASDEP başvuru sonuçlarında...

Başvuru, başvuruların değerlendirilmesi, istenen belgeler, sonuçların duyurulması, sınavın şekli, konusu, tarihi, yeri ve sonuçlarının ilanı ile diğer hususlar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı internet sitesinde (www.ailevecalisma.gov.tr ve/veya https://ailevecalisma.gov.tr/pdb) ve Devlet Personel Başkanlığı internet sitesinde (www.dpb.gov.tr) yayınlanacaktır.

Adaylar, “ASDEP başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?” sorusuna yanıt arıyor. ASDEP sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı henüz net bir tarih vermedi. ASDEP Sınavı, sözlü olarak uygulanacak olup, değerlendirme 100 tam puan üzerinden yapılacak. Sınava katılmaya hak kazanan adaylar ile sınav tarihi ve yeri, Bakanlık web sayfasında (www.ailevecalisma.gov.tr ve/veya https://ailevecalisma.gov.tr/pdb) ayrıca ilan edilecek.

Genel Şartlar

a) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak,

b) Son müracaat tarihi itibariyle başvuru yapılan pozisyon için istenilen bölümden mezun olmak,

c) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,

ç) 65 yaşını bitirmemiş olmak,

d) 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel pozisyonunda görev yapmakta iken, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmeleri feshedilen veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedenler için, fesih tarihinden itibaren bir yıllık süreyi doldurmuş olmak.

İLANIN TÜMÜ İÇİN TIKLAYINIZ...

ASDEP nedir?

ASDEP, aile ve bireylerin sosyal yardım ve sosyal hizmetlere olan ihtiyaçlarının tespiti, ihtiyaca göre sosyal yardım ve sosyal hizmet modellerin planlanması ve uygulanması, gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden (eğitim, sağlık, istihdam vs.) yararlanılmasının sağlanması amacıyla sürecin tüm aşamalarında rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini de içeren bir programdır. ASDEP ile nihai olarak, yaşam koşullarının iyileştirilmesi amaçlanmaktadır.

Bu Program ile Bakanlığı tarafından sunulan sosyal yardım ve sosyal hizmetler başta olmak üzere kamunun imkânları ve hizmetleri konusunda desteğe ihtiyacı olan kişi ve ailelere ulaşılması, psikososyal ve ekonomik durumlarının incelenerek değerlendirilmesi ve ihtiyaç duyulan hizmetlerden yararlandırılmalarına yönelik, rehberlik ve yönlendirmenin yapılması suretiyle vatandaşlar ile kamu hizmetlerinin daha hızlı buluşturulması hedeflenmektedir.

ASDEP ile aile ve kişilerin Bakanlığı hizmetlerinden yararlanma süreçlerinin izlenmesi de hedeflenmektedir.

ASDEP’in ülke geneline yaygınlaştırılması için özel hizmet alımı yoluyla öncelikle 1.500 personelin istihdamı süreci başlatılmıştır. ASDEP Görevlileri;

1- Sosyal Hizmet 
2- Psikoloji 
3- Sosyoloji 
4- Çocuk Gelişimi 
5- Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık 
6- Aile ve Tüketici Bilimleri

bölümlerinden mezun adaylar arasından geçerli KPSS P3 puan türünden en az 60 (altmış) puan alanlardan, başvuruda bulunanların en yüksek puana göre sıralanması neticesinde, her bir İl için alınacak ASDEP görevlisi sayısının 4 (dört) katı aday içerisinden İl Müdürlüğünce yapılan değerlendirme sonucunda istihdam edilecektir.

KamuAjans

Kamuajans.com

Loading...
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Esra 2 gün önce

Basvuru sonuçlarının aciklanmamasi normal mi? Neden bu kadar uzadi? Bilgisi olan var mi? Tekrar mi hazirlanicaz sinava yaa oynamayin insanlarla Allah rızası için.

Misafir Avatar
HÜSEYİN KARTAL 1 hafta önce

2019/6 ATANANLARIN BAŞLAMA TEBLİGATI NE ZAMAN ..............

Misafir Avatar
talihsizler 2 hafta önce

Her halde 2023 seçimlerini bekliyor bakan hanım arkadaşlar.

Misafir Avatar
Sosyal Çalışmacı 2 hafta önce

2018 mezunuyum ben daha mezun olmadan atamaların yapılacagı haberleri vardı. Tam nihayet başvurular başladı derken bir de mülakatlar ne zaman olacak derdi çıktı. Başvuruları başlatarak ağzımıza bir parmak çalındı. Devamı hala yok. 6 aralıkta biten başvurunun mülakatı ne zaman olur acaba?

Misafir Avatar
tuba 1 hafta önce @Sosyal Çalışmacı

arkadaşlar asdep sosyoloji için aralık ayında başvuru yaptım .mülakat için çağrılıp çağrılmayacagımı .hak kazandıgımı nerden öğrenebilirm

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
DENİZ GÜL 2 hafta önce

2019/6ATANANLARIN BAŞLAMA TEBLIGATINI BEKLİYORUZ

Misafir Avatar
nermin 2 hafta önce

sayin bakanim tercihlerde belirli bir ucret yatiriliyor mu mulakat varmi

Misafir Avatar
SEVİM YAĞMUR 3 hafta önce

2019/6ATAMALARIN BAŞLAMASI İÇİN EMİRLERİNİZİ BEKLİYORUZ SAYIN BAKANIM TEŞEKÜRLER

Misafir Avatar
GÜN YAĞMUR 3 hafta önce

2019/6 ATAMALARI NE ZAMAN BAŞLIYACAK