ABONE OL

ASDEP Nedir, ASDEP Nasıl Olunur? 2020 Yılı ASDEP Sözlü Sınav Sonuçları Açıklandı Mı?

ASDEP yani Aile Sosyal Destek Programı çerçevesinde personel alımları, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanıyor. Yardıma ihtiyacı bulunan aile ve aile fertlerinin tespiti ve yardım planlamasının yapılması konusunda görev yapan ASDEP personelleri tespit edilen bireylerin yaşam şartlarının iyileştirilmesini hedefler. 2020 ASDEP personel ilanlarına dair detaylar haberimizde...

Aile ve bireylerin, sosyal sorunlarının daha hızlı tespiti ile sosyal hizmetler ve sosyal yardımlar başta olmak üzere, kamu  hizmetlerine  daha hızlı erişimini sağlamak amacıyla tasarlanmış bir programdır.

06 Mart 2020 Cuma günü bakanlık tarafından duyurusu yapılarak 16 Mart 2020 tarihinde başlaması planlanan ve Yeni Tip Koronavirüse karşı tedbir almak amacıyla ertelenen Sözleşmeli Aile Sosyal Destek Personeli (ASDEP) Alımı Sözlü Sınavı 15 Haziran 2020 – 14 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapıldı.

Son ASDEP Personel Başvurularında Alanlara Göre Oluşan En Yüksek ve En Düşük Puanlar


Çocuk Gelişimi 82,9175 - 74,1412

Aile ve Tüketici Bilimleri 82,5721 - 62,6896

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık 90,9774 - 80,6019

Sosyoloji 92,9172 - 81,7012

Psikoloji 90,3522 - 74,9984

Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler ve Sosyal Çalışmalar 91,8292 - 80,1104

Asdep Personeli Adaylarda Aranan Nitelikler

Genel Şartlar:

a) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak,

b) Son müracaat tarihi itibariyle başvuru yapılan pozisyon için istenilen bölümden mezun olmak,

c) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,

ç) 65 yaşını bitirmemiş olmak,

d) 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel pozisyonunda görev yapmakta iken, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmeleri feshedilen veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedenler için, fesih tarihinden itibaren bir yıllık süreyi doldurmuş olmak.

Özel Şartlar:

a) Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerinin birinden mezun olmak

b) KPSS B grubu (KPSS) P3 puan türünden geçerli puanı olmak.

Hangi Bölümlerden ASDEP Personeli Alınıyor?

- Sosyal Hizmet,

- Psikoloji,

- Sosyoloji,

- Çocuk Gelişimi,

- Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık,

- Aile ve Tüketici Bilimleri bölümlerinden mezun adaylar ASDEP personeli alım ilanlarına başvurabiliyor.

ASDEP İlanlarında KPSS Şartı Var Mı?

ASDEP personel alım ilanlarında KPSS P3 puan türünden en az 60 (altmış) puan şartı aranıyor.

ASDEP'de Ne Amaçlanmaktadır?

Aile ve Bireylerin; Sosyal yardım ve sosyal hizmetlere olan ihtiyaçlarının tespiti, İhtiyaca göre sosyal yardım ve sosyal hizmet modellerinin planlanması ve uygulanması, Gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden yararlanılmasının sağlanması, Sosyal risklerin belirlenmesi ve önleyici tedbirlerin alınması, Etkili bir izleme / denetim sisteminin oluşturulması, Sürecin tüm aşamalarında rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinin sunulması suretiyle yaşam koşullarının iyileştirilmesi amaçlanmaktadır.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
XYZ 1 hafta önce

SONUÇLAR NR ZAMAN AÇIKLANIR BILGISI OLAN VAR MI?