Sağlık Bakanlığı tarafından 2020 yılında 16 bin sağlık personeli alımı gerçekleştirilecek. Resmi Gazete'de yayınlanan kararın ardından vatandaşlar Sağlık Bakanlığı tarafından yeni yılda gerçekleştirilecek olan 16 bin sağlık personelinin hangi kadrolar için olacağını araştırmaya başladı. Sağlık Bakanlığı'na; hemşire, sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri, psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi gibi unvanlarda, sözleşmeli personel istihdam edilecek.

2020 yılında 16 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek; Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yer alan karara göre, eleman temininde güçlük çekilen yerlerde ve hizmet dallarında sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla 2020 yılında uygulanmak üzere istihdam edilecek sözleşmeli sağlık personeli sayısı 16 bin olarak tespit edildi. Buna göre, istihdam edilecek 16 bin sözleşmeli sağlık personelinden 6 bin 676'sı doktor, 8 bin 288'i uzman doktor olacak. Sağlık Bakanlığı'na; hemşire, sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri, psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi gibi unvanlarda, sözleşmeli personel istihdam edilecek.

Sağlık personeli alımı ile ilgili tarih henüz verilmedi.

GEÇMİŞ DÖNEM BAŞVURU GENEL ŞARTLARI 

1. Bu kılavuzda bulunan sözleşmeli pozisyonları tercih eden adayların, 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48 inci maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

2. 657 sayılı Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi gereğince mavi kart sahibi olup mavi kartlılar kütüğüne kayıtlı adaylar ve yabancı uyruklu adaylar tercihte bulunamayacaktır.

3. Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.

4. Durumu “Başvuru Genel ve Özel Şartlarına” uygun olmayan adaylar ile yerleştirildiği sözleşmeli pozisyonun niteliklerini taşımayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar, göreve başlatılmayacaktır.

Kamuajans.com

Loading...
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
özcan aslıyüce 2 gün önce

Lise Mezunu atanamayan Hemşireler atama bekliyor saygılarımızla

Avatar
meyra 3 gün önce

Sağlık kurumları önlisans kadro bekliyor

Misafir Avatar
Sümeyra Birol 3 gün önce

Sağlık kurumları işletmeciliği önlisans kadro bekliyor şubat atamasında bari olsun

Misafir Avatar
anne 3 gün önce

oğlum anestezi ataması bekliyor lütfen puanlar çok yüksek biraz düşürün.. anne

Misafir Avatar
Ömer Ertaş 3 gün önce

Sağlık meslek lisesini boşuna mı okudum o kadar puan alıp ne hayallerle gittim Allahım sesimizi duyan biri olsun artık kimse bişey demiyor ailem için okudum durumumuz iyi değil zaten

Misafir Avatar
durdu karpınar 4 gün önce

evde hasta bakımı süs olsun diye okutmuş devlet vatandaşına

Misafir Avatar
Kadriye kes 5 gün önce

Ortaöğretim hemşire atama sayısı artırılsın. Çocuklarımız temel dersleri görmüşler. Fakat tam donanımlı hemşire olarak okudular yetiştiler. Anatomi, dahiliye, kadın hastalıkları, acil müdahale çocuk hastalıkları gelişimi yenidoğan daha birbsürü bölümleri okudular yetiştiler lütfen bu sesimizi duyun artık. Atama istiyoruz.

Misafir Avatar
Adaletin bu mu dünya 6 gün önce

Adana seyhan devlet hastanesinde ailece girmişler hasta yönlendirmede Anıl Gül Berna Gül Ali Gültekin Rabia Gültekin İbrahim Gültekin Bülent Kırşan Mustafa Kırşan Gülcan Kırşan Nuray Şahin Hakan Şahin Mustafa işlek Sultan işlek Ferhat Özsolak Canan Özsolak Fadime Aydın Fatma Aydın bunlar sadece bir bölümde torpilli çalışanlar diğer bölümlerde de diğer hastanelerde de aynı bimer e şikayet ettik isimlerimizi adamlara söylediler hak adalet nerede???