ABONE OL

Yayınlanan Jandarma Uzman Erbaş alım ilanları vatandaşlar tarafından çok yoğun ilgi görüyor. Milli Savunma Bakanlığı daha önce yayınladığı ilanlar ile dönem dönem uzman erbaş alımları gerçekleştirdi. Uzman erbaş alım sonuçlarını öğrenebileceğiniz bağlantıları ve uzman erbaş alımları ile ilgili genel başvuru şartlarını haberimizde bulabilirsiniz.

Türk Silahlı Kuvvetlerinden uzman erbaş alımlarına yönelik önemli bir açıklama geldi. Açıklamada: '2016 yılından bu yana icra edilen temin faaliyetleri neticesinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin uzman erbaş ihtiyacının karşılanmış olması nedeniyle, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına dış kaynaktan uzman erbaş alımı yapılmayacak, ancak sözleşmeli erbaş ve er alımına devam edilecektir. Bu süreçte uzman erbaş ihtiyacı oluşur ise ihtiyaç başarılı ve gerekli kriterleri sağlayan sözleşmeli erbaş ve erlerden karşılanacaktır.' denildi.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Devam Eden Faaliyetler, Yayınlanan İlanlar

* YENİFOÇA J.KOMD.TER.MÜC.HRK.OK.K.LIĞINA YAPILAN EK UZM.ERB. ATAMA DUYURUSU tıklayınız...

* KIRKAĞAÇ 6' NCI J.KOMD.EĞT.A.K.LIĞINA YAPILAN EK UZM.ERB.ATAMA DUYURUSU tıklayınız...

* SAFRANBOLU 125' İNCİ J. EĞT. A.K.LIĞINA YAPILAN EK UZM.ERB. ATAMA DUYURUSU tıklayınız...

* UZMAN ERBAŞ ATAMA SONUÇLARI YENİFOÇA J.KOMD.TER.MÜC.OKL.K.LIĞI EMRİNE ATANANLAR (TEMMUZ 2020) tıklayınız...

* UZMAN ERBAŞ ATAMA SONUÇLARI KIRKAĞAÇ 6.J.KOMD.EĞT.A.K.LIĞINA ATANANLAR (TEMMUZ 2020) tıklayınız...

* UZMAN ERBAŞ ATAMA SONUÇLARI SAFRANBOLU 125'İNCİ J.EĞT.A.K.LIĞI EMRİNE ATANANLAR (TEMMUZ 2020) tıklayınız...


* Sahil Güvenlik Komutanlığı 2020 Yılı Uzman Erbaş Alımı Başvuru Sonuçları ve Sınav Tarihleri... Sonuçları görmek için tıklayınız...

2019-1 DÖNEM III.GRUP (EKİM 2019) UZMAN ERBAŞ ADAYLARININ DURUMUNA İLİŞKİN GÜNCELLEME DUYURUSU

2019-1 DÖNEM II.GRUP (TEMMUZ 2019) UZMAN ERBAŞ ADAYLARININ DURUMUNA İLİŞKİN GÜNCELLEME DUYURUSU

2019-1 DÖNEM I.GRUP (MAYIS 2019) UZMAN ERBAŞ ADAYLARININ DURUMUNA İLİŞKİN GÜNCELLEME DUYURUSU

Uzman Erbaş Kime Denir?

3269 numaralı Uzman Erbaş Kanuna göre istihdam edilen uzman çavuş ve uzman onbaşılara uzman erbaş deniyor. Uzman erbaşlar; iki yıldan az, beş yıldan fazla olmamak şartıyla sözleşme yaparak göreve başlar ve Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı ile ilgilendirilirler. Uzman erbaşlar, onbaşı ve çavuş rütbesini taşıyan asker kişi sayılırlar. Muvazzaflık hizmetinde ve yedeklik döneminde iken hizmete çağrıldıklarında er ve emsal rütbedeki erbaşların üstü olup; cezai müeyyideler ile yargılama usulü bakımından er ve erbaşların tâbi olduğu hükümlere tabi olurlar.

Jandarma Uzman Erbaş Alımı Genel Başvuru Şartları

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

2. En az lise ve dengi okul mezunu olmak,

3. Nüfus kaydına göre yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak

4. Askerlik hizmetini yapma şartı aranmamaktadır. Ancak, askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Nitelik Belgesinden seksen (80) puan ve üzeri not almış olmak.

5. Askerlik hizmetini yapmakta iken 'Askerliğe elverişli değildir' raporu alarak terhis edilmemiş olmak

6. Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için müracaat tarihinin ilk günü itibariyle, terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olmak

7. Müracaat edecek adayların hem yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olması, hem de terhisinin üzerinden beş (5) yıldan fazla süre geçmemiş olmak,

8. Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç (3) yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olmak,

9. Sözleşmeli erbaş ve er olarak halen görev yapanların, başvurunun son günü itibariyle üç (3) yılını doldurmuş ve müteakip dönem için sözleşme imzalamış olması gerekmektedir. Adaylar gelirken ilk sözleşme tarihi, sözleşme bitim tarihi ve yeni sözleşme tarihini gösterir belgeyi yanında getireceklerdir.

10. Sözleşmeli erbaş ve erlerden uzman erbaşlığa geçenlerin sözleşmeleri kendiliğinden son bulur. Uzman erbaş olarak atananlar atandığı eğitim birliğine doğrudan katılmak zorundadır. Üç (3) yılını doldurmuş, ancak müteakip dönem için sözleşmesini yenilemeyenlerin müracaatları diğer adaylar ile birlikte aynı şartlarda (27 yaş ve diğer şartlar) kabul edilebilecektir.

11. Üç (3) yılını doldurmadan tek taraflı sözleşmesi feshedilmiş ya da ayrılmış olanların müracaatları kabul edilmeyecektir.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Mehmet 2 gün önce

Güvenlik korucusu yum şartlar tutuyor bizede hak tanıyın

Misafir Avatar
06 3 gün önce

Keşke bunu derken dışarıda ki vatanını korumak insanları da düşünseydiniz uzman çavuş alımı olduğunda yaşı geçenler ne yapacak düşündünüz mü .Askerliğini yapmış uzman çavuşluğu bekleyenlerin umudunu kırdınız pes!

Misafir Avatar
Mehmet 4 gün önce

Güvenlik korucusu uzman erbaş olmak istiyorum şartlar tutuyor başvuru yapmak istiyorum

Misafir Avatar
VATAN İÇİN ASKER OLACAĞIM 2 hafta önce

ASKER OLMAM İÇİN YAŞ ŞARTI KONMAMALI 35 50 YAŞ ARASINA
YOKSA ASKER OLAMIYORUM ASKER OLMAK İSTİYORUM

Misafir Avatar
Mustafa 2 hafta önce

Yeni alım ne zaman olur neden bir açıklama yapılmıyo

Misafir Avatar
Hakan 2 hafta önce

12 ay askerlik yaptık jandarma uzman erbaş kontenjana giremiyoruz nerde bıyığı terlememiş askerlik nedir bilmeyen 20 yaşındaki herkesi aldılar eskiden askerlik şartı vardı kaldırılması hiç iyi olmadı

Misafir Avatar
Abdulkadir 1 ay önce

Yıllarca bekledim bu zamanı tek hayalim uzman olup üni formam uğruna dimdik komutanlarimin yanında olmak istiyorum tek hayalim bu kurban olduğum rabbim kısmet ederse uzman olmak istiyorum her gün her saat her dk hayalini kuruyorum artık benimde hayalim gerçekleşsin istiyorum

Misafir Avatar
Necat 1 ay önce

Uzman olmak istiyorom ve kucuken bu hayalı guriyodum ve şimdi de gurmak istiyorm