2020 Yılı Adalet Bakanlığı Sözleşmeli Personel, Devlet Memuru İlanları ve Müracaat Neticileri

Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan çeşitli ilanlara göre farklı kadrolar için kamu personeli alımları sağlanıyor. Adalet Bakanlığının çeşiyli birimlerinden görevlendirelen personellerle ilgili ilanları ve başvuru süresi dolan müracaatların da sonuçlarını sizlerle paylaşıyoruz!

; Başkanlığımızca, sınav  ilanı yapılan ve başvuruları alınan 3 sözleşmeli çözümleyici ve 3 sözleşmeli programcı alımı sınavı, yeterli  başvuru olmaması sebebiyle, Yargıtay Yönetim Kurulunun 06/04/2020 tarihli ve 322 sayılı Kararı ile iptal edilmiştir. İlgililere duyurulur.

**** Stajyer Kontrolör Alımı Sözlü Sınav Sonucu Duyurusu; Yerleştirmeye hak kazanan stajyer kontrolör adaylarının; a) Mal bildirimi (Ek-1), b) 2 adet biyometrik fotoğrafı, c) Bilgi Formu (Ek-2) 24/04/2020 tarihine kadar Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilat Şube Müdürlüğü Bakanlıklar / ANKARA adresinde olacak şekilde posta ile göndermeleri gerekmektedir. Postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle bu tarihten sonra başvuranlar ile eksik belge ibraz edenlerin yerleştirmeleri yapılmayacaktır. SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

**** YARGITAY BAŞKANLIĞI SÖZLEŞMELİ ZABIT KATİBİ VE SÖZLEŞMELİ DESTEK PERSONELİNİN (HİZMETLİ) GÖREVE BAŞLAMA TARİHİNİN ERTELENMESİNE İLİŞKİN DUYURU 30 Mart 2020 03/04/2020 tarihinde Başkanlığımız emrinde göreve başlaması planlanan sözleşmeli zabıt katibi ve sözleşmeli destek personelinin (hizmetli), Yeni Tip Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında göreve başlama tarihleri bir sonraki duyurumuza kadar ertelenmiştir. İlgililere duyurulur.

****YARGITAY BAŞKANLIĞINDAN SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ ALIM İLANI; Başvurular sona erdi. Sonuçlar bekleniyor.

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ, SÖZLÜ SINAVA ÇAĞIRILACAK ADAYLARIN DUYURULMASI a) Başvuruların incelenmesi sonucunda genel ve özel şartları sağlayan adaylardan 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3 puanının %70’i ile geçerli yabancı dil puanının yüzde 30'nun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puandan başlanarak her bir pozisyonun 10 katı aday, sözlü sınava çağırılacaktır. b) Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların listesi www.yargitay.gov.tr adresinde ilan edilecektir.

SINAV YERİ, TARİHİ ve DEĞERLENDİRİLMESİ a) Sözlü sınav yeri ve zamanı www.yargitay.gov.tr adresinde ayrıca duyurulacaktır. b) Sözlü sınavı, 100 tam puan üzerinden değerlendirilecek olup en az 70 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır. İlan edilen pozisyon sayısı kadar asil ve yedek belirlenecektir. VII- SONUÇLARIN İLANI VE ATAMA a) Bilişim Personeli olarak atama yapılabilecek boş pozisyon sayısı 3 olarak belirlenmiştir. b) Sınav sonuçları Başkanlığımız internet sitesinde ilan edilecektir. İLAN İÇİN TIKLAYINIZ

****Pedagog sözlü sınavı; ERTELEME - 20 Şubat 2020 tarihinde Bakanlığımızca duyurusu yapılan ve 31 Mart 2020 tarihinde yapılması planlanan Pedagog Alımı Sözlü Sınavı, Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan kentinde çıkan ve birçok ülkeye yayılan COVID-19 (Koronavirüs) salgınına tedbir almak amacıyla başka bir tarihe ertelenmiştir. Sözlü sınav tarihi yeniden belirlenerek internet sitemizde ilan edilecektir.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
ferudun yıldız 2 hafta önce

yaş şartını 30 edilmesi hem genç nüfus için hem de devletimiz için iyi olur.

Misafir Avatar
Rabia 2 hafta önce

Gardiyan olmak için elimizde ne olması lazım

Misafir Avatar
semih 3 ay önce

Güvenlik soruşturması iptal edildi. Yeni bir kanun getirilmediği halde nasıl isteyebiliyorlar?

Misafir Avatar
vatandaş 3 ay önce

yine mi 35 yaş şartı