Oybirliğiyle Banka Promosyonu Kararı
Dava; davacı tarafından tarafına promosyon ödenmesi istemiyle idareye yaptığı 2 Nisan 2014 tarihli başvurunun zımmen reddine ilişkin işlem ile Kırklareli Defterdarlığı ve Garanti Bankası Kırklareli Şubesi arasında düzenlenen 26 Şubat 2013 tarihli maaş ödemeleri protokolün iptali ile hak ettiği promosyon tutarının yasal faizi ile birlikte tarafına ödenmesine karar verilmesi istenilmiştir.

Açıklanan nedenlerle; davalının temyiz isteminin reddine, dava konusu işlemin özetlenen gerekçeyle kısmen kabul, kısmen reddine ve tazminat yönünden kabulüne ilişkin Edirne İdare Mahkemesinin 31 Mart 2016 tarih ve E:2015/780, K:2016/382 sayılı temyize konu kararının ONANMASINA, dosyanın anılan Mahkeme'ye gönderilmesine, 2577 sayılı Kanun'un (Geçici 8. maddesi uyarınca uygulanmasına devam edilen) 54. maddenin 1. fıkrası uyarınca bu kararın tebliğ tarihini izleyen günden itibaren onbeş gün içinde karar düzeltme yolu açık olmak üzere 28 Şubat 2019 tarihinde oybirliğiyle karar verildi. 

İŞTE DANIŞTAY KARARI

Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.