Yönetici Görevlendirmede Boş Kontenjanlara Başvuru Alınmalıdır
. http://www.aes.org.tr/haber-1249-meb-yonetici-gorevlendirmede-yanlis-yapmaktadir.html linkinde yer alan haberimizde tüm kurumların mülakatlardan sonra yönetici görevlendirmeye açılmasının yanlış olduğunu belirtmiştik. Gelinen süreçte yapılan görevlendirmelerden sonra iller duyuruya çıkarak boş kalan kurumlara yeni görevlendirmeleri yapmalıdır. Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığına başvuru yaparak, sürecin başlatılmasını talep ettik.
Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği

Sayı : 1429-19/5467 Tarih:11/10/2019
Konu: Yönetici Görevlendirmede Boş Kontenjanlara Başvuru Alınmalıdır

T.C.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

İlgi: a) 17/04/2015 Tarih ve 29329 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Milli Eğitim
Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği
b) 21/06/2018 Tarih ve 30455 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan Milli Eğitim
Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği

Bilindiği üzere geçtiğimiz eylül ayı sonuna kadar yönetici görevlendirme süreci tamamlanmış ve takvim uzun bir süreç sonunda nihayete erdirilmiştir. İlgi b) yönetmeliğinin 21. maddesinde “(1) Yazılı sınavı sonucunda oluşan puan sıralamasına göre en yüksek puan alandan başlamak üzere, eğitim kurumlarının boş bulunan yönetici sayısının üç katı aday sözlü sınava çağrılır. Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar da sözlü sınava çağrılır.” Yazmaktadır. Süreç uzun olduğu için yöneticiliğe görevlendirmeler sonucunda boş kurum sayısında artışlar olmuş, haziran ayı sonunda belirlenen sözlü sınava girecek yönetici adayı, boş kurumların üç katından eksik kalmıştır.
İlgi b) yönetmeliğinin 24. maddesinde “(7) Müdür ihtiyacı karşılanamayan eğitim kurumları ile yeni açılan eğitim kurumlarının müdürlüğüne, görevlendirmeye esas puanların geçerli olduğu süreyle sınırlı olmak üzere, müdür olarak görevlendirilemeyenler arasından aynı usulle görevlendirme yapılabilir.” Yazmaktadır. Yine aynı yönetmeliğin 25. maddesinde “(5) Müdür yardımcısı ihtiyacı karşılanamayan eğitim kurumları ile yeni açılan eğitim kurumlarının müdür yardımcılıklarına; görevlendirmeye esas puanların geçerli olduğu süreyle sınırlı olmak üzere, yönetici olarak görevlendirilemeyenler arasından aynı usulle görevlendirme yapılabilir.” Yazmaktadır. Gelinen süreçte yapılan görevlendirmelerden sonra iller duyuruya çıkarak boş kalan kurumlara yeniden görevlendirmeler yapmalıdır.

Gereğini arz ederiz.
 

Kamuajans.com/ÖZEL

Loading...
Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
öğretmen 21 4 ay önce

çok sayıda norm fazlası idareci bulunmakta.Bunların atamaları yapılmalıdır.

Misafir Avatar
Mestek 4 ay önce

Bi nevi memurluk olan müdür yardımcılığı işini bu kadar abartmanın alemi yok. Müdür inha ile kendi ekibini kurmalı. Yoksa sıradan bi iş, eğitim öğretimi sürekli meşgul eder

Misafir Avatar
İl içi sıralar tekrar çalıştırılsın 4 ay önce

Öğretmen yer değiştirme yönetmeliği sil baştan değiştirilmelidir Her öğretmenin rahatlıkla yer değiştirebildiği bir sistem geliştirilmelidir Din Kültürü ve İngilizce dersleri 1.sınıftan itibaren müfredata konulmalıdır il içi ve il dışı atamada sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın sınıf öğretmenlerinin yer değiştirmesi kolaylaştırılmalıdır

Misafir Avatar
Öğretmen 4 ay önce

Öğretmen yer değiştirme yönetmeliği sil baştan değiştirilmelidir Her öğretmenin rahatlıkla yer değiştirebildiği bir sistem geliştirilmelidir Sınıf öğretmenlerine branş öğretmenliği hakkı verilmelidir İl içi ve il dışı atamada sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın sınıf öğretmenlerinin yer değiştirmesi kolaylaştırılmalıdır

Misafir Avatar
Uzay 4 ay önce

Norm fazlası idarecilerin atanması gerekmektedir önce. malum Müdür Başyardımcılığı kalktı yönetmeliğe göre kadrosu kaldırılan veya norm fazlası olan idarecilerin atamalarının yapılması gerekmektedir. Boş kadroların olduğu şu dönemde norm fazlası idarecilerin atamalarının yapılması gerekmektedir. Antalya MEM duyuruya çıkmış olup diğer illerinde duyuruya çıkması gerekmektedir.

Misafir Avatar
Atilla 4 ay önce

Bir çok okulda görevlendirme idareciler var. Puan üç yıl geçerli olduğuna göre yeniden atama yapılmasında herhangi bir sıkıntı yok. Boş kadrosu olan okullar için sıra tekrar çalıştırılması okullar için daha iyi olacaktır.