Ücretli Öğretmenlerin Kadro Sorunu Çözülmelidir!
Sırf vatanını, bayrağını sevdiği, hizmet sevdalısı olduğu için boş durmak yerine ülkesine faydalı bir öğretmen olabilmek, edindiği bilgi ve birikimi öğrencilerine aktarabilmek için yok denecek kadar az olan bir maaşa yarım ay yatan bir sigorta primine nefsini ayaklar altına alıp bu kutsal görevi, üçotuz maaşı, yarım ay yatan sigorta primine tamah edip görevini layıkıyla ve başarıyla yerine getirmektedir.

Kimsenin beğenmediği, gitmeye burun kıvırdığı yerlere kar, kış, yağmur, çamur demeden bu yerlere giderek buradaki öğrencilerin eğitim hakkından mahrum kalmaması için büyük bir fedakarlık örneği sergileyen Ücretli Öğretmenlerimizin kadroya alınması gerekir ve geç kalınmış bir karadır.

Ücretli Öğretmenin nöbet tutması yasak iken nöbet tutturulur karşılığında para alamaz, bilim fuarlarında görev alır karşılığında para alamaz bu mağduriyetler saymakla bitmez. ÜCRETLİ ÖĞRETMEN'lerin KADRO HAKKIDIR bu hak hiç vakit kaybedilmeden kendilerine verilmelidir.

Sendikalar Ücretli Öğretmene sahip çıkmaz şayet atandıkları zaman sendikamıza üye ol diye yakalarından düşmez. Sivil toplum örgütleri, HÜKÜMET, MİLLETVEKİLLERİ, SİYASİ PARTİLER Neden Ücretli Öğretmenlere sahip çıkmıyor.

Ücretli Öğretmenlerimizin göstermiş olduğu başarı ve fedakarlık karşılıksız mı kalacak?

HÜKÜMET biran önce Ücretli Öğretmenleri kadroya almalıdır. Öğretmenlerin atanmasına engel olan 40 yaş şartını da kaldırmalıdır.

Sayın CUMHURBAŞKANI milli eğitim bakanı ve vekillere talimat vererek Ücretli Öğretmenlerin kadroya alınmasını sağlamalıdır.

Tüm Ücretli Öğretmenlerimiz tüm platformlarda kadro hakkına kavuşana kadar sesini duyurmalı mücadeleyi elden bırakmamalıdır. 
Loading...
Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
ÜCRETLİ ÖĞRETMEN 5 ay önce

KADRO HAKKIMIZ 14 YILIMI VERDİM ATANALIM ARTIK

Misafir Avatar
Ücretli 6 ay önce

Ücretli öğretmenlere atama verilsin artık

Misafir Avatar
Nezaket 6 ay önce

12 yıl ücretli öğretmenlik yaptım.. 2017 _2018 yılında ücretli öğretmenlik görevim çıkmadığı için mülakatlara girme hakkım olmadı. 1900 prim ödemem var..
Çoğu arkadaş halk eğitimde okuma yazma kursu bir haftalık vermiş bu hakkı kaçırmamak için,o kişiler kadroya geçti Aralık 2019 da. 5 yıl ücretli çalışmalarına rağmen atandı
Ben 12 yıl çalışmama rağmen atanamadım
Benim bu durumdan haberim olmadığı için

Misafir Avatar
hakan 7 ay önce

Sevgili kamuajans yetkilileri bu güzel haberden ve ücretli öğretmenlere verdiğiniz destekten dolayı sizlere sonsuz teşekkür ederiz. Sizden istirhamımız bu haberi tekrar yayınlarmısınız.

Misafir Avatar
Öğrt 7 ay önce

5 yıldır ücretli öğretmen olarak çalışyrm geçen yılki atamaya primim birkaç günle yetmediği için başvuru yapamadım. Alanımda 1 ya da 2 kişi aldığı için atanamadım. Başka iş baktığımda görüşmelerde hep öğretmenlik yapmşsn deyip olumsuz değerlendirildim. Biz ne yapalım nasıl hayatımızı devam ettirelim? Yetkililere sesleniyorum duyun artık sesimizi biz ücretli öğrrtmenlerin yüzünü de güldürün...

Misafir Avatar
Ücretli öğretmen 7 ay önce

5 yıl ücretli öğretmenlik yapanlara atama hakkı verilmelidir. Bu konuya değindiniz için teşekkürler Kamuajans

Misafir Avatar
Ücretmen 7 ay önce

En başta Kpss'de her önüne gelen öğretmen olarak atanmamalı. Bu haksızlık. Eğitim Fakültesi mezunu olmayan ne kadar kadrolu öğretmen varsa görevden alınmalı, başka alanlarda istihdam sağlatılmalıdır. Ücretli öğretmenlik yapan 100 gün pirimini doldurmuş bütün Eğitim Fakültesi mezunları ivedilikle atamalıdır. Eğitimdeki kötü vaziyetimizi sadece biz değil tüm dünya seyrediyor. Burdan CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN'a ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a çağrımızdır. Yeni Eğitim-Ögretim Yılı başlamadan öğretmenleri okullarına atamanızı istiyoruz.

Misafir Avatar
murat 7 ay önce @Ücretmen

Pirimi , en az 1000(Bin) gün olan atanmalıdır. bir uyanık sensin.

Beğenmedim (2)
Misafir Avatar
Cüneyt 7 ay önce

Kamu ajans dan başka ücretli öğretmenlerin sözcüsü yok sağolun var olun kamu ajans. 12 yıllık ücretli köleyim. Sayın bakan sayın cumhurbaşkanı bir okulda bir eğitimci asgeri ü retin altında maaş almaz hele sigorta yarım siz taşorondan kötü bir işlem yapıyorsunuz 1 milyon taşoron alınıyor Dersane hocaları sorgusuz alındı.. Bu vebalden kurtulamazsınız atama yapmazsanız.. Ücretli köle