Okul Sütü Programı ve Okullara Kuru Üzüm Dağıtımı Programı Veli İzin Formları
Kamuajans.com - 2017-2018 eğitim öğretim yılında Okullara Kuru Üzüm Dağıtım Programı birinci dönemden itibaren uygulanmaya başlayacak. Anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı ve ilkokullarda uygulanan okul sütü programı da 2017-2018 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde başlayacak.

Okullarda kuru üzüm dağıtımı 3 Ekim 2017 tarihinde başlayacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurumlara gönderilen resmi yazıda kuru üzüm dağıtım programının 3.10.2017 tarihinde başlayacağı haftanın salı ve perşembe günleri olmak üzere iki gün dağıtılacak olan kuru üzümlerin öğrencilere 14 hafta dağıtılacağı belirtildi. İl/ilçe/okul müdürlüklerinin 29 Eylül 2017 tarihine kadar yapması gereken iş ve işlemlerde Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı.

Okul Sütü Dağıtım İzin Formu ve Okullara Kuru Üzüm Dağıtımı İzin Formu anasınıfına ve birinci sınıfa yeni gelen öğrencilere dağıtılacak. Önceki yıllarda süt ve üzüm beyanında bulunan öğrencilerin taleplerinde değişiklik olmuşsa yeni form dağıtılacak ve sistem üzerinden gerekli işaretleme yapılacak. Eğer geçtiğimiz eğitim öğretim yılında öğrencinin üzüm ve süt izni hususunda bir değişiklik yoksa önceki beyanlar esas alınacak.


T.C.
MİLLİ EGİTİM BAKANLIGI
Temel Eğitim Genel Müdürlüğü


Sayı : 66621367-813 .99-E.14305714
Konu : Okul Sütü Programı ve Okullara Kuru Üzüm Dağıtımı Programı Veli İzin Formları

19.09.2017
DAGITIM YERLERİNE

İlgi: Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 07.09.2017 tarihli ve 66621367-813.99-E. 13230808 sayılı yazısı.

Okullara Kuru Üzüm Dağıtımı Programının 08/04/2016 tarih ve 29678 sayılı Resmi Gazete'
de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı doğrultusunda 2017-2018 eğitim öğretim yılı ilk döneminde de tekrar uygulanacağı ilgi yazı ile bildirilmiştir.

Aynca 10/07/2015 tarih ve 29412 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 2015/7837 sayılı 
Bakanlar Kurulu Kararı doğrultusunda, Okul Sütü Programı da anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine yönelik olarak 2017-2018 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde uygulanacaktır.

Bu kapsamda 29 Eylül 2017 tarihi mesai bitimine kadar aşağıdaki iş ve işlemlerin 
gerçekleştirilmesi gerekmektedir;

1- İl ve ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından öncelikle "'Kurum İşlemleri / İlçe Dağıtım Listesi" 
bölümünde programlara dahil olacak okullar seçilecektir. Özel Öğretim Kurumları, program kapsamındaki ürünlere eşdeğer ürün tüketilmesini sağlaması halinde, veli görüşü esas alınarak kurum yönetiminin kararı doğrultusunda, program kapsamı dışında tutulmasını resmi yazı ile bağlı bulundukları ilçe milli eğitim müdürlüklerine belirtmeleri halinde aynı ekrandan pasif hale getirilecektir.

2- Ekte sunulan ''Okul Sütü Dağıtımı İzin Formu" ve "Okullara Kuru Üzüm Dağıtımı İzin Formu" 
çoğaltılarak ilkokul 1. sınıf ve anasınıfı/ anaokuluna yeni kayıt yaptıran öğrenci velilerine dağıtılacaktır. Önceki yıllardan kayıtlı öğrenci velilerinin, okul sütünden ve kuru üzümden
yararlanmaya yönelik izinlerinde değişiklik talepleri varsa, "Veli İzin Formu" nu yeniden doldurmaları sağlanacaktır. Aksi takdirde, önceki ''Veli İzin Formları" geçerli sayılacaktır.

3- Programlara dahil özel ve resmi okulların belirlenmesinin ardından, okullar tarafından, "Kurum 
İşlemleri /Öğrenci Belirleme" bölümünden veli izni verilen ya da verilmeyen tüm öğrenciler kaydedilerek belirsiz öğrenci kalmamasına özellikle dikkat edilecektir. İl/ilçe komisyonları "Okul Sütü Dağıtımı İzin Formu" ve "Okullara Kuru Üzüm Dağıtımı İzin Formu" ile bilgilerin zamanında ve doğru olarak girilmesinden silsile yolu ile sorumludur.

Okullarda Kuru Üzüm Dağıtımı Programı kapsamında, kuru üzümlerin öğrencilere dağıtımı 
3 Ekim 2017 Salı günü başlayacak ve dağıtım 14 hafta boyunca salı ve perşembe günleri gerçekleştirilecektir.

Yukarıda vurgulanan iş ve işlemlerin, önemine binaen ivedilikle ve titizlikle yapılması hususunda bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.

Dr. Cem GENÇOGLU
Bakan a.
Genel Müdür


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.