Milli Eğitim Müdürü Hakkında Suç Duyurusu

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başlatılan terör örgütü FETÖ operasyonu kapsamında açığa alınan Eğitim-İş Şube Başkanı Ahmet Mantaş’ın açığa alınma süresinin 2 ay daha uzatılması kararının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş hakkında suç duyurusunda bulunmak için Eğitim-İş Genel Merkez yöne-ticileri Çanakkale’ye geldi.Eğitim iş Genel Merkez Yönetim Kuruiu Başkanı Mehmet Balık yönetim kurulu üyeleri ile birlikte dün Çanakkale'ye gelerek Eğitim İş Merkez Yönetim Kurulu olarak, Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ajanskamu.comun edindiği bilgiye göre

Eğitim iş Yönetim Kurulu Başkam Mehmet netim Kurulu Başkanı Balık şunları söyledi: "İl Milli "Eğitim Müdürü'nün kendi kişisel hırsları ile açığa alınmış Şube Başkanımız Ahmet Mantaş'rn Balık yönetim kurulu yanında olduğumuzu üyeleri ile birlikte dün buradan bir kez daha Çanakkale'ye gelerek vurgulamak için bugün buradayız. Şunu Eğitim iş Merkez Yö-netim Kurulu olarak, net olarak belirtmek Milli Eğitim Müdürü isterim. Çanakkale'de Zülküf Memiş hakkın- benzer suçlardan açıda suç duyurusunda ğa alınan üyelerimizin koymuştur.

Burada Devlet memurluğu vasfı ile bağdaşmayan bir tavır ve tutum var. Biliyorsunuz 15 Temmuz darbe girişiminden sonra OHAL ilan edildi ve 10 binlerce devlet memuru açığa yanlışı ve Fettullahçıların bu ülkeyi yıkmak için çalıştıklarını belirtmiştir. Uzaktan yakından Fettullahçı terör örgütü ile bağdaştırılması söz konusu olamaz, olmamıştır." beraber vereceğiz. Bugün buraya Çanakkale 11 Milli Eğitim Müdürü hakkında suç duyurusunda bulunmak için geldik."'EĞİTİM İŞ Mİ KAZANACAK, MEMİŞ Mİ?"

Burada yapılan hukuksuz bir uygulama var. Lütfen bunun takipçisi olun. Şube Başkanımız Ahmet Mantaş'ı en kısa sürede görevine döndürün. Saym Memiş'e de diyorum ki makamının görevini yerine bulundu.

Suç duyurusundan Önce Eğitim iş Şube binasında basına açıklama yapıldı. Burada gerçekleştirilen açıklamaya, Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, Çanakkale Belediyesi Başkan Yardımcısı Rebiye Unüvar'da destek verdi. Gerçekleştirilen açıklamada Balık; "Biz, Şube Başkanımızın yanındayız. Şube Başkanımızın her türlü mağduriyetine sahip çıkıyoruz. Ekonomik kayıplarına sahip çıkacağız, onun mağduriyetini karşılayacağız, hem de hukuksal olarak her tülü mücadeleyi kendisi ile beraber vereceğiz. Bugün buraya Çanakkale II Milli Eğitim Müdürü hakkında suç duyurutanıamı görevlerine iade edildi. Yurt genelinde de benzer suçlardan açığa alman üyelerimizin tamamı görevlerine iade edilirken, burada II Milli Eğitim Müdürü Saym Memiş'in kişisel hırsı, kişisel beceriksizliği ve Milli Eğitimi yönetememesinden kaynaklanan, Milli Eğitimi gericileştiren tavırlarının, Şube Başkanımız Ahmet Mantaş tarafında ortaya çıkartılmasını hazmedememesi sonucu, Ahmet Başkanımızın açığa alınma süreci, 3 aydan sonra yeni bir düzenleme ile 2 ay daha uzatılmıştır.

UZAKTAN YAKINDAN FETHULLAHÇI ÖRGÜT İLE BAĞDAŞTIRILAMAZ "

"Burada İl Milli Eğitim Müdürü tamamen kendi egosunu ortaya alındı, daha sonra on binlercesi yine görevden uzaklaştırıldı. Net sayı her gün değişmek ile beraber 70-80 bin civarında Milli Eğitim çalışanı görevinden uzaklaştırılmış oldu. Bunlardan bir tanesi de Çanakkale Şube Başkanımız Ahmet Mantaş. Sendikamız çevresinde nasıl tanınır. Sendikamız tüm şube başkanları ile tüm Türkiye'de Cumhuriyetçi, Atatürkçü ve evrensel sol değerlerine bağlı duruşu ile herkes tarafından net olarak bilinen, sayılan bir arkadaşımız. Suçlamalara baktığınız zaman Fettullahçı terör örgütü, Ahmet Mantaş Şube Başkanlığı süresinde her basm toplantısında, her basın açıklamasında öncelikle Fettullahın

"AMAÇ; BİLEREK VE İSTEYEREK MAĞDUR ETMEKTİR"

"Burada, 25 Temmuz'da açığa alınarak mağdur edilen Şube Başkanımız 3 ay boyunca açıkta bekletilmiş, yetmemiş Milli Eğitim Müdürü herkesin göreve dönmesine onay verirken müfettişler, Ahmet Mantaş'rn tekrar 2 ay açıkta bekletilmesinin uzatılması kararma bağlamıştır. Buradaki amaç bilerek ve isteyerek mağdur etmektir. Biz, Şube Başkanımızın yanındayız. Şube Başkanımızın her türlü mağduriyetine sahip çıkıyoruz.

Ekonomik kayıplarına sahip çıkacağız, onun mağduriyetini karşılayacağız, hem de hukuksal olarak her tülü mücadeleyi kendisi ile Şube Başkanımız Ahmet Mantaş'ı FETÖ terör örgütü üe üişkilendiren Milli Eğitim Müdürünün öç almadan başka bir niyeti olmadığı da ortada. Bakalım burada Cumhuriyet değerlerine bağlı Eğitim İş sendikası mı kazanacak? Milli Eğitim Müdürü Memis mi kazanacak? Net olarak göreceğiz. Cumhuriyet* in öğretmeni olduk, Cumhuriyet değerlerini savunduk. Hiç kimse bizden bunun haricinde bir değeri savunmamızı beklemesin. Bizden asla FETÖ'cü terör örgütü mensubu çıkmaz. Bizim durduğumuz nokta ve değerlerimiz bellidir. Cumhuriyet değerlerini savunuruz, her zamanda savunmaya devam edeceğiz. Buradan Saym Valime seslenmek istiyorum. getir. Personellerin arasında herhangi bir ayrım yapma. Hak eden hak ettiğini vermek serün görevin, yoksa o makamı acilen boşalt." Balık'm ardından mağdur edilen Eğitim iş ve Eğitim Sen üyesi tüm Öğretmenlerin yanlarında olacaklarını belirten Milletvekili Erkek; "Eğitim İş üyesi, Eğitim Sen üyesi olupta mağduriyete sürüklenen tüm öğretmenlerimizin ivedi bir şekilde bir an Önce görevine iadeleri artık zorunluluk haline gelmiştir. Bizde bu konunun takipçisiyiz Sayın Valimizin de bu konuda duyarlı olacagma inanıyoruz" dedi. Açıklamanm ardından Çanakkale Adliyesinde Memiş için suç duyurusunda bulunuldu. (Eren Aşnaz)

Çanakkale Gündem  

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.