ABONE OL

Mesleki Çalışma (Seminer) Dönemi İçin Öğretmenlere Ek Ders Ücreti Ödenecek Mi?
29 Kasım 2019 tarihli 30963 Sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar'da konuya ilişkin hüküm yer almaktadır. 

Kararın 1. maddesinde ''1 Aralık 2006 tarihli ve 2006/11350 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 6'ncı maddesinin üçüncü fıkrası ''öğretmenlere, ilgili mevzuatına göre yaptıkları meslekle ilgili çalışma sürelerinde bir öğretim yılında dört haftayı geçmemek üzere ve fiilen görev yapmaları kaydıyla haftada 15 saat ek ders ücreti ödenir.'' şeklinde değiştirilmiştir.

Bu karar 18 Kasım 2019 tarihinden geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe girmişti.

Görüldüğü üzere 22-26 Haziran 2020 tarihlerini kapsayan Öğretmenlerin Mesleki Çalışmaları için öğretmenlere 15 saat ek ders ücreti ödemesi yapılması gerekmektedir. 29-30 Haziran 2020 tarihlerindeki seminerler için ek ders ücreti ödemesi yapılmaması gerekmektedir. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
M.ENES KAYA 2 hafta önce

Doğru bir yorum sayın yönetici. Günlük şu kadar ek ders demiyor. Haftalık diyor. Zira geçtiğimiz senelerde yarım kalan haftalar hep idari izin olarak değerlendirildi ve ücret ödemesi yapılmadı

Misafir Avatar
Hasan Aydın 2 hafta önce

kardeş 29,30 ücret ödemeyeceksek 22-26 da ücret ödemeyeceğiz,fiilen diyor.Ancak seminer dönemi 4 haftayı geçemez burada öyle bir durum söz konusu olmadığı gibi,uzaktan da olsa öğretmenler iş ve işlemlerini yapıyor.Ücret ÖDENİR O KADAR