ABONE OL

MEB Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine ilişkin Yazı


Bilindiği gibi, ilgi (b) Kararın 6'nci maddesinin Üçüncü fikrasında "Öğretmenlere, ilgili mevzuatına göre yaptıkları meslekle ilgili çalışma sürelerinde bir öğretim yılında dört haftayı geçmemek üzere ve fiilen görev yapmaları kaydıyla haftada 15 saat ek ders ücreti ödenir." hükmü yer almaktadır.

Diğer taraftan, 29.05.2020 tarihli ve 31139 (Mükerrer) sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan ilgi (c) Genelgenin ikinci paragrafinda; "Ancak çalıştırılma biçimlerine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında (Sağlık Bakanlığı ve Milli Istihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç) çalışan yönetici kadro ve pozisyonunda bulunanlar hariç 60 yaş ve üzerinde olanlar ile Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı bulunanlar idari izinli sayılacaktır. İdari izinli sayılanlar bu sürede görevlerini fiilen yerine getirmiş sayılacak; bunların mali ve sosyal hak ve yardımları ile diğer özlük hakları saklı kalacaktır..." açıklamasına yer verilmiştir.

Görüleceği üzere söz konusu Genelge kapsamında idari izinli sayılanların, bu sürede görevlerini fiilen yerine getirmiş sayılacakları ve bunların mali ve sosyal hak ve yardımları ile diğer Özlük haklarının saklı kalacağı belirtilmiştir.

Bu çerçevede eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden, COVID-19 salgını nedeniyle ilgi (c) Genelge kapsamında Sağlık Bakanlığınca belirlenen kronik hastalığı bulunanların idari izinli sayıldıkları süreçte 24-28 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılacak olan meslekle ilgili çalışmalarını fiilen yerine getirmiş sayılarak karşılığında ek ders ücretinden yararlandırılmaları gerektiği değerlendirilmektedir.
Bilgilerini rica ederim.

Ahmet AYTAC
Bakan a. Daire Başkanı
 

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
ALİ 4 hafta önce

Sayın yetkililer 3600 ek gösterge nerede kaldı. Lütfen ek göstergeyi veriniz.

Misafir Avatar
veli gül 4 hafta önce

sayın yöneticiler bu mesaj süresini biraz uzatınız ,,meramlarımızı yazarken hemen süre bitiyor ve olduğu gibi kalıyor.

Misafir Avatar
akın 4 hafta önce

sağlıkçılar ek ödeme alamıyor. 4 gün çalıştı diye ekders mi alacaklar. 6 aydır haksız alduğınız ek derslerin hesabını vereceksiniz. verenlerde aynı vebale ortaktır. helal etmiyorum.

Misafir Avatar
misafir 4 hafta önce @akın

yazdığın yorumla habaerin alakası yok önce okuduğunu anla önüne konanı yazma ayrıca veridğin örnek saçma sağlıkçılar hakkı olan ek ödemeleri sonuna kadar almalıdır imama %100 verilirken dr hemşireye 30 40 verilmemelidir bunu yapanlardan git hesap sor öğretmene ek ders verilip verilmemesinden sana ne

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
öğretmen 4 hafta önce

Sayın yetkililer lütfen 3600 ek gösterge uygulasın.Sabırla bekliyoruz.

Misafir Avatar
öğretmen 4 hafta önce

İyi de zaten bu ek ders ücretleri ödendi ki.

Misafir Avatar
ömer 4 hafta önce

Öğrencilerin sağlığı herşeyden önemli tutturmuşlar ek ders ek ders bende öğretmenim sağlığı hiçe sayan öğretmen öğretmen değildir para para ne parası şöyle diyelim;para açar yara düşürür zara ortalık olur kapkara ......... para seni kurtaramaz.vesselaM.Buna tamamen katılıyorum

Misafir Avatar
misafir 4 hafta önce @ömer

öğretmen olsan böyle bir yorum yapamazsın önce haberi okurdun sonra yorum yaparsın ama gözün okadar öğretmen nefreti ile dolmuşki öğretmenle ilgisi olmayan bir haberde bile saçma sapan yorum yapmışsın

Beğenmedim (0)