MEB'den, 1709 Şube Müdürü Ataması İçin Yeni Karar

İŞTE MEB'İN DUYURUSU

MAHKEME KARARI İLE İL-İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ ŞUBE MÜDÜRÜ KADROSUNA GÖREVDE YÜKSELME İLE ATAMA DUYURUSU

Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda Bakanlığımızın taşra teşkilatı il-ilçe milli eğitim müdürlüklerinde boş olan 1709 şube müdürü kadrosuna atama için gerçekleştirilen sözlü sınav işlemlerine karşı Bakanlığımız aleyhine bireysel açılan davalarda verilen mahkeme kararları ile yeniden sözlü sınava alınanların sözlü sınav sonuçları 20.07.2017 tarihinde Bakanlığımız internet sayfasında duyurulmuştur.

Söz konusu Yönetmeliğin "Atama" başlıklı değişik 21-(1) maddesinde "Bu Yönetmelikte belirtilen görevlere ilişkin boş kadrolara; şube müdürü, tesis müdürü ve basımevi müdürleri bakımından yazılı ve sözlü sınav puanlarının aritmetik ortalaması ile tercihler, diğer görevler bakımından ise yazılı sınav sonuçları ile tercihler esas alınarak puan üstünlüğüne göre atama yapılır. Başarı puanlarının eşitliği halinde, sırasıyla; hizmet süresi fazla olanlara, daha üst öğrenimi bitirmiş olanlara, üst öğrenim mezuniyet notu yüksek olanlara öncelik verilmek suretiyle, en yüksek puandan başlamak üzere başarı sıralaması belirlenir." hükümleri yer almaktadır.

A- BAŞVURUDA BULUNACAKLAR

- Mahkeme kararı ile sözlü sınavı yenilenenlerden sözlü sınav puanı 70 ve üzeri olan,

- Yazılı ve sözlü sınav puanlarının aritmetik ortalaması ile atanmak için dava açanlardan lehte karar alan, şube müdürü adayları (Ek-1 Liste) başvuruda bulunabileceklerdir.

B- BAŞVURU ZAMANI VE YERİ

Başvurular 25-29 Eylül 2017 tarihleri (Saat 18:00'e kadar) arasında, http://mebbis.meb.gov.tr/ internet adresindeki Elektronik Başvuru Formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurmak suretiyle yapılacaktır.

Boş şube müdürü kadroları, başvurunun başlangıcı 25 Eylül 2017 tarihinde Bakanlık internet sitesinde duyurulacaktır.

C- BAŞVURU İŞLEMLERİ

1. Başvuruda bulunacakların MEBBİS e-Personel Modülü'ndeki öğrenim durumu, hizmet durumu ve benzeri bilgilerindeki eksiklik ya da yanlışlık olması durumunda, düzeltmeye esas belgeleri ile birlikte başvuruları üzerine ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüklerince gerekli düzeltmeler MEBBİS ortamında yapılacaktır.

2. Başvuruda bulunanlar, başvurularının onaylanıp-onaylanmadığını başvuru yaptıkları http://mebbis.meb.gov.tr/ internet adresinden başvuru süresi içerisinde takip edeceklerdir.

3. Aday Elektronik Başvuru Formu ile yapmış olduğu başvurusunda, duyuruda belirtilen bütün şartları taşıdığını kabul etmiş sayılacak ve bu konularda yapılan eksiklik ve yanlışlıklardan doğacak sonuçlardan adayın kendisi sorumlu olacaktır.

Ç- BAŞVURUNUN GEÇERSİZ SAYILACAĞI DURUMLAR

1. Gerekli şartları taşımadığı halde başvuruda bulunan,

2. Elektronik Başvuru Formu dışında bir belgeyle yapılan başvurular, işleme alınmayacaktır. Geçersiz başvuruya dayanılarak yapılan işlemler iptal edilecektir.

D- YAPILACAK İŞLEMLER

İl Milli Eğitim Müdürlüklerince yapılacak işlemler

1. Başvurulara ilişkin iş ve işlemlerin yürütülmesinde herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi için gerekli önlemler alınacaktır.

2. Başvuruda bulunanların şube müdürlüğü kadrosuna atanma için Yönetmeliğin 6 ncı maddesinde belirtilen 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68/B maddesinde 1. derece şube müdürlüğü kadrosu için öngörülen mezuniyet ve hizmetinin bulunması ile yazılı sınava başvuru koşulu olan hizmet süresi ve eğitime ilişkin şartları, adayın yazılı sınava başvuru tarihinin son günü olan 08/11/2013 tarihinde taşıyıp-taşımadığı özlük dosyalarının tutulduğu il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerince incelenecektir.

3. Atama şartlarını taşıyanların başvuruları, sırasıyla okul, ilçe ve son olarak il milli eğitim müdürlüğünce elektronik ortamda onaylanacaktır.

4. MEBBİS e-Personel Modülü'ndeki bilgilerin doğruluğundan, ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Yönetimi Hizmetleri bölümü sorumlu olacaktır. Bu nedenle başvuruların incelenmesi ve onaylanmasında gerekli özen ve dikkat gösterilecektir.

5. Onaylanan başvuruların çıktısı alınarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Yönetimi Hizmetleri bölümünde muhafaza edilecektir. Merkez Teşkilatı Birimlerince Yapılacak İşlemler

1. Başvurulara ilişkin iş ve işlemlerin yürütülmesinde herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi için gerekli önlemler alınacaktır.

2. Başvuracak merkez teşkilatı personelinin başvuruları birimlerince incelenerek elektronik ortamda onaylanacaktır.

E- DİĞER HUSUSLAR

1. Üst öğrenim mezuniyet notunun 100'lük not sistemine çevrilerek atama başvuru ekranına girilmesi sağlanacaktır.

2. Ataması yapılanlar yasal süre içerisinde göreve başlamak zorundadırlar. Bu süre içerisinde başlamayanların atamaları iptal edilecektir.

3. Atama şartlarını taşımayanların atamaları yapılmayacak, atananlardan gerekli şartları taşımadıkları sonradan belirlenenlerin atamaları iptal edilecektir.

5. Yönetmeliklerinde belirtilen usul ve esaslar ile yukarıda yer verilen açıklamalara uymayan başvurular kabul edilmeyecektir.

F- ATAMA

1. Atama, Yönetmeliğin değişik 21. maddesinin birinci fıkrası hükmü çerçevesinde yazılı ve sözlü sınav puanı ortalaması ile tercihleri de dikkate alınarak elektronik ortamda yerleştikleri yere yapılacaktır. Eşitlik olması halinde, sırasıyla;

- Hizmet süresi fazla olanlara,

- Daha üst öğrenimi bitirmiş olanlara,

- Üst öğrenim mezuniyet notu yüksek olanlara öncelik verilecektir.

2. Atama sonuçları 06 Ekim 2017 tarihinde, Bakanlığımızın internet sitesinde duyurulacaktır.


İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Telefon: (312) 413 17 26-30-32-34

www.meb.gov.tr

http://ikgm.meb.gov.tr/

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü,

Bakanlıklar 06648 Çankaya/ANKARA

Duyurunun PDF'si için TIKLAYINIZ

Başvuruda bulunacak personel listesi için TIKLAYINIZ 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Mulakatzedeler 12 ay önce

Sb md.lugude ayaga dustu birakacam bu işi

Misafir Avatar
Adalet 12 ay önce

Mülakat demek torpil demek.Biat edenler olur.Etmeyenler boşa uğraşmasın demek.Bizdenmisin değilmisin demek.Yandaşmısın değilmisin demek.İyice ülkeyi ikiye böldünüz ya.Yertte artık.ADALET İstiyoruz.

Misafir Avatar
Neden? 12 ay önce

MEB yaptığı işlemin adaletsizlik olduğunu biliyor.Fakat işlerin karışacağını bildiği için tamamını iptal edemiyor.Zoraki mahkeme kararlarını uyguluyor.

Misafir Avatar
Ahmet 12 ay önce

Mülakatla yapılan atamaların hepsinin iptali gerekir danıştayın kararı var.

Misafir Avatar
Müdür 12 ay önce

1709 tamamen iptal etmeli.Aksi takdirde yapılan tüm atamalar iptal edilecektir.

Misafir Avatar
Mutlak 12 ay önce

Hayırlı olsun

Misafir Avatar
Şah 12 ay önce

İDDK KARARLARI NE OLDU HANİ ATAMALAR ARİTMATİK ORTALAMAYA GÖRE YENİLENECEKTİ HANİ BAKAN SÖZ VERMİŞTİ ARZU ERDEM BÖYLE SÖYLÜYORDU SUÇUMUZ BAKANLIĞIMIZA DAVA AÇMAMAKMI YAZILI VE MÜLAKATI GEÇTİK TERCİHLERİMİZDE TERCİH DIŞI ATANMAYI KABUL EDİYORUMU İŞARETLEDİK VE TERCİHLERİMİZE ATANAN ŞUBE MÜDÜRLERİNİN ARİTMATİK ORTALAMASI BİZDEN DÜŞÜK SADECE MÜLAKATA GÖRE ATAMA OLDUĞU İÇİN ATANAMADIK ALLAHIN İLAHİ ADALETİNE İNANIP BEKLEDİK ARİTMATİK ORTALAMAYA GÖRE ATAMALAR YENİLENSE ŞU AN TERCİHİME GÖREV YAPAN ARKADAŞTAN DAHA YÜKSEK ALDIĞIM İÇİN ATANABİLİYORUM AMA SUÇUMUZ BAKANLIĞIMIZ YETKİLİLERİNİN ADALETİNE İNANDIK HER SEFERİNDE BU SORUNU ÇÖZECEKLERİNE ALLAHIN İLAHİ ADALETİ İLLAKİ TECELLİ EDECEK YA BU DÜNYADA YADA AHİRETTE AMA HAKKIMI HİÇ KİMSEYE HELAL ETMİYORUM BİZE FATİH SULTAN MEHMETİN KISSALARINI ANLATANLAR KUL HAKKI DENİNCE ÇOK RAHAT YİYORLAR AMA BİLMİYORLARKİ BU İŞTE HAK YİYENLER HAKKINI YEDİKLERİ ADAMLARLA HELALLEŞMEDİKÇE MÜFLİS OLACAKLAR ALLAH VAR GAM YOK REİSİMİZ SESİMİZİ DUYUN ATAMALARI YENİLEYİN BU OYUNU BOZUN BU AÇIKLAMAYI YAYINLARSANIZ TEŞEKKÜR EDERİM ALLAH HERKESİN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN SAYGILARIMLA

Misafir Avatar
Mehmet 12 ay önce

yazılı 82 mulakat ise 71 mahkemeye başvurmadim. Lütfen daha kapsamlı bir atama yapın 70 puanı geçen herkese atama fırsatı verilsin.Sadece mahkemeye başvuranlara değil 70 barajını geçen herkese başvuru hakkı verilsin lütfen bu sese kulak verin teşekürler kamuajans