İlksan'dan Aidat İadesi Talebine Ret
2020-2021 yılına toplu toplu sözleşmesinin "Eğitim hizmet kolunun" 26. maddesine "Mevcut üyeler dahil olmak üzere, Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarına atananlardan 13/1/1943 tarihli ve 4357 sayılı Kanunun 11 inci maddesi kapsamında bulunanların ilkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) üyeliğine girmesi ve üyelikten ayrılması ihtiyaridir. " hükmü yer almaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardımlar sandığı (İLKSAN), 13 Ocak 1943 Tarih ve 4357 sayılı Kanunla, bu yasanın 11. maddesinin 2. fıkrasında sayılan ve Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinden maaş alan kamu görevlisi üyelerinin, sosyal ve ekonomik çıkarlarını korumak ve üyeleri arasında dayanışmayı teşvik etmek amacıyla kurulmuş, tamamlayıcı Sosyal Güvenlik hizmeti veren bir kamu kurumudur.

.... tarihli ve .... kurum sayılı müracaat kayıtlı dilekçeniz ilekurumumuza yapılan başvuruda; Kamu Görevlileri Hakem Kurulu kararına istinaden, üyeliğinizin sonlandırılması ve birikmiş aidatlarınızın yasal faizi ile ödenmesi talep edilmekte ise de Sandık üyeliğini düzenleye 4357 sayılı Kanunun 11. maddesi mürur olup bu yasanın 11. maddesinin 2. fıkrasında sayılan görevlerde bulunanlar sandığımızın doğal üyesidir.

Diğer taraftan hukuk aleminde mürur olan bir kanun veya kanun maddesi, yasama organı olan Türkiye Milliet Meclisince usulüne uygun olarak alınan kararların dışındaki herhangi bir yol veya yöntemle kaldırılamayacağından ve yine 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren uygulamaya konulacak olan Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 5. Dönem Toplu Sözleşme ile konulan herhangi bir hüküm ile sandığımız asli mevzuatı değiştirilemeyeceğinden bahse konu talebinizin değerlendirmeye alınması mümkün bulunmamaktadır.

İş bu talebinizin reddine dair sandığımız idari işlemine karşı, kararın tebliğinden itibaren 60 gün içerisinde Ankara İdare Mahkemeleri nezdinde yargı yolunun açık bulunduğu hususunda bilgilerinizi rica ederim.'' denilmiştir. 


Loading...
Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Feza 4 ay önce

Herkes hakkını sonuna kadar aramalı.

Misafir Avatar
Hay sizin... 4 ay önce

Babalarının çiftliği sanki. Karar çıkmış. Kimin parasını ne hakla ödemiyorsunuz. Dağılın ordan gidin başka yerlerde bir işe yarayın bari.

Misafir Avatar
sınıfçı 5 ay önce

İlksan bu ülkede kanun ve mahkemeler yoluyla sınıf öğretmenlerinin her ay parasını gasp eden insanlara zulüm den resmi bir kurumdur. Artık bu zulüm bitsin

Misafir Avatar
İl içi sıralar tekrar çalıştırılsın 5 ay önce

Öğretmen yer değiştirme yönetmeliği sil baştan değiştirilmelidir Her öğretmenin rahatlıkla yer değiştirebildiği bir sistem geliştirilmelidir Sınıf öğretmenlerine farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır il içi ve il dışı atamada sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın sınıf öğretmenlerinin yer değiştirmesi kolaylaştırılmalıdır

Misafir Avatar
Adem 5 ay önce

93 de girdim zorunluydu.96 da bransa gectim resen cikarildim.bunun neresi ihtiyari lan.36 ay kestiniz parami.simdi yok bilmem kac kalsaydın da zart zurt.Hadde lan ordan. Aen soktin sen cikarttin.hani benim param.nerde.yonetmelilkmis.yuru bsg.

Misafir Avatar
Adem 5 ay önce

Alacam oolum sizden o 36 aylik kesintimi.yok ihtiyarıymış de bilmem ne. Yasayı kendin koy milletin hakkını gasp et.sonra kendin de inan.ne güzel bir dünya. Alacam o parayi sizden iki elim yakanızda