ABONE OL

İlk Ve Ortaokullarımızda Birlikteliğin Sağlanması İçin Açıklamalar


1. Destek sınıfı öğretmenleri öğrencilere haftalık okutacakları ders saati kadar dersleri uzaktan eğitimle canlı olarak okutarak ders defterlerini dolduracaklardır.

2. İlkokullarda sınıf öğretmenleri haftalık ( cumartesi dahil 6 gün) yapacakları canlı ders saatleri toplamına, yüz yüze eğitimde olduğu gibi yabancı dil ve din kültürü ders saatlerini de dahil edeceklerdir. 4.sınıfta 2 saat yabancı dil + 2 saat Din kültürü dersi verileceğinden, sınıf öğretmeni 6 saat ödev ve proje çalışması ve 20 saat canlı ders okutarak sınıfın haftalık okuyacağı canlı ders saatini doldurmuş olacaktır.

3. 1. sınıflarda şubeler bölünerek haftalık yüz yüze 20 saat ders okutan sınıf öğretmeni, 6 saat ödev ve proje çalışması, 4 saat canlı ders yapacaktır. Sınıf öğretmeni, canlı dersini sınıfının tamamı ile beraber, yüz yüze eğitimin yapılmadığı günde ortak olarak yapacaktır. Haftalık 6 saat ödev ve proje çalışması günlük 4 saat dersin sonunda yapılarak ders defterlerine işlenecektir.

4. Geçmiş yıllarda olduğu gibi ders dağılımları yapılarak haftalık ders programları öğretmenlere imza karşılığı tebliğ edilecektir.

5. Canlı dersler EBA ve diğer platformlardan yapılabilecektir.

6. EBA üzerinden yapılacak canlı dersler sınıf olarak yapılabileceğinden, birden fazla şubesi bulunan okullar, şubeleri birleştirerek canlı ders yapabileceği gibi, şubeler ayrılarak (Şubenin biri EBA üzerinden, diğeri şube ve ya şubeler diğer platformlar üzerinden) da dersler canlı olarak okutulabilecektir.

7. Canlı derslerin takibini okul idaresi yapacaktır. Diğer platformlar üzerinden ders yapacak öğretmenlerin sabit ID kullanmaları sağlanacak, kullanılan ID ile okul idareleri derslere bağlanıp takip edebilecektir.

8. Okul yönetimince yapılacak planlamaya göre öğretmenler, haftada 1 gün zümreler halinde okula davet edilerek haftalık değerlendirme yapılacak ve ders defterleri doldurulup imzalanacaktır.

9. Okul rehber ve BT öğretmenleri her gün okulda mesailerine devam edeceklerdir.

10. Ödev ve proje çalışmaları elektronik ortamda öğrencilere verilecek, takibi ve değerlendirmesi yine aynı ortamda yapılacaktır.

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
tahsin 3 hafta önce

ilkokullarda "6 saat ödev ve proje çalışması verilir" ibaresinin yasal dayanağı nedir?

Misafir Avatar
Meraklı 3 hafta önce

Resmî kaynağını da versenizde tüm Türkiye rahat bir nefes alsa

Misafir Avatar
öğretmen 3 hafta önce

ödev ve proje görevleri bu koşullarda ek ders ücretine mi dahil ediliyor. Bi açıklama yapsanız.