Bireysel Öğrenme Materyallerinin Yazdırılmasına İlişkin Duyuru
T.C.

Sayı: 59917357-115.01-E.22453327

27.12.2017

DAĞITIM YERLERİNE

İlgi: Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar

Sosyal ve ekonomik sektörler ile iş birliği içinde ulusal ve uluslararası mesleki yeterliliği ile kabul görmüş mesleki değerlere sahip, yenilikçi, girişimci, üretken, ekonomiye değer katan ehil işgücü yetiştirebilmek amacıyla ülkemizde son yıllarda uygulamaya konulan öğretim programlarında özellikle bilgi ve teknolojilerinin kullanılmasına yönelik çalışmalar her geçen gün artarak devam etmektedir. Yeni öğretim programlarında yer alan bilgi, beceri, tavır/tutumlar ile milli ve manevi değerlerin öğrencilere kazandırılması ve daha kalıcı hale getirilmesinde öğretmenlerimize çok önemli görevler düşmekte ve sorumluluk almaları beklenilmektedir. 

Bu nedenle, mesleki ve teknik ortaöğretim okul ve kurumlarında uygulanmakta olan çerçeve öğretim programlarında yer alan modüllere ait bireysel öğrenme materyallerinin ilgili alan öğretmenleri tarafından yazılmasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Alan ortak ve Dal derslerine ait yazdırılacak bireysel öğrenme materyallerinin listesi (EK-1), bireysel öğrenme materyali yazım başvuru dilekçesi (Ek-2) ve bireysel öğrenme materyali yazım kılavuzu (Ek-3) http://www.megep.meb.gov.tr internet adresi Anasayfa Duyurular başlığı altında yayınlanmakta olup yazımız ekinde de gönderilmiştir.

Bu kapsamda, mesleki ve teknik ortaöğretim okul müdürlüklerince; ilgili alan öğretmenlerine gerekli duyuru yapılarak bireysel öğrenme materyali yazım talebinde bulunmaları sağlanacaktır. Öğretmenlere, başvuru sırasında her bir görevlendirme için 1 (bir) materyal yazabileceklerini ve aynı bireysel öğrenme materyalini birden fazla kişinin talep edebileceğinden yazım görevinin isteklilerden şartları en uygun olana verilecek olması uyarısının yapılması gerekmektedir. İstekli olan öğretmenlere birden çok bireysel öğrenme materyalinin yazımı için talepte bulunmaları sağlanacak şekilde başvuru dilekçeleri teslim alınacaktır.

Bireysel öğrenme materyali yazım başvurusunda bulunan öğretmenlerin dilekçeleri okul idaresi tarafından teslim alınarak uygun bulunanların dilekçeleri imzalanacak ve onaylanacaktır. Uygun bulunan ve onaylanan dilekçeler 10 Ocak 2018 Çarşamba günü mesai bitimine kadar XLS (Excel) formatı ile PD formatı çıktılarının okul idaresi tarafından öncelikle mte_program@meb.gov.tr e-posta adresine ve resmi yazı ile Genel Müdürlüğümüze ivedilikle gönderilmesi gerekmektedir.

Uygun bulunan öğretmenlerden daha önce hiç materyal yazmamış olanlara 18-19 Ocak 2018 tarihlerinde yazım eğitimi verilecek. 31 Ocak - 28 Şubat 2018 tarihlerinde ise materyal yazım görevlendirmesi yapılacaktır. Görevlendirilenlere bu görevi yerine getirmeleri karşılığı olarak kurumlarınca sadece İlgi Kararın 16'ncı maddesinin ikinci fıkrasına göre haftada 18 (On sekiz) saat ek ders ücreti ödemesi yapılacağından başka bir ücret ödemesi yapılmayacaktır.

Bilgilerinizi ve konunun dahilindeki mesleki ve teknik ortaöğretim okul müdürlüklerine duyurularak alınan başvuruların 10 Ocak 2018 Çarşamba günü mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze gönderilmesi hususunda gereğini önemle rica ederim.

Osman Nuri GÜLAY
Bakan a.
Genel Müdür

EK:
1- Alan Ortak ve Dal Derslerine ait Yazılacak Bireysel Öğrenme Materyallerinin Listesi (12 sayfa)
2- Bireysel Öğrenme Materyali Yazım Başvuru Dilekçesi (1 sayfa)
3- Bireysel Öğrenme MAretyali Yazım Kılavuzu (29 Sayfa)

Dağıtım:
B Planı

BİREYSEL ÖĞRENME MATERYALİ YAZIM KILAVUZU indir ! 

ALAN ORTAK VE DAL DERSLERİNE AİT  YAZILACAK BİREYSEL ÖĞRENİM MATERYALLERİ LİSTESİ indir !

Dilekçe Örneği indir !

Loading...
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.