BİLSEM Öğrencilerinin Destek Eğitim Odasından Yararlanma Durumu
Daire Başkanı Oktay Kılıç imzalı resmi yazıda ''İliniz Bahçelievler ilçesi Dr. Refik Saydam Ortaokulu öğrencileri Cem Çelik ve Can Çelik'in Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri olduğu ve Destek Eğitim Odasından yararlanmak isteklerine ilişkin 3 Aralık 2015 tarihli ve 1172392 sayılı BİMER Başvurusu incelenmiştir.

Okul ve kurumlarda, yetersizliği olmayan akranlarıyla birlikte aynı sınıfta eğitimlerine devam eden üstün yetenekli öğrenciler için özel araç-gereçler ile eğitim materyalleri sağlanarak özel eğitim desteği verilmesi amacıyla destek eğitim odası açılmaktadır.

Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliğinin 28'inci maddesinde destek eğitimden yararlanan öğrencilerin işlemlerine ilişkin ''ç) Destek eğitim odasında eğitim alacak öğrenciler, BEP geliştirme biriminin önerileri doğrultusunda rehberlik ve danışma hizmetleri yürütme komisyonunca belirlenir. Her öğrencinin ihtiyacı doğrultusunda ve azami ölçüde bu eğitimden yararlanması sağlanır. d) Öğrencinin destek eğitim odasında alacağı haftalık ders saati, haftalık toplam ders saatinin %40'ını aşmayacak şekilde planlanır. h) Destek eğitim odasında verilen destek eğitim hizmetleri okulun veya kurumun ders saatleri içinde yapılır.'' hükümleri yer almaktadır.

Söz konusu yönetmelik hükümleri de dikkate alınarak bilim ve sanat merkezlerinde öğrenim gören öğrencilerin destek eğitim odasında sunulacak hizmetlerden rehberlik ve araştırma merkezinden alınan ''Özel Eğitim Kurul Kararı'' doğrultusunda faydalanabilmektedir.'' denilmiştir. 
Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.