ABONE OL

2828 Kanunu Kapsamında Öğretmen Alınacak
Daire Başkanı Vekili Yakup Demir imzalı resmi yazıda ''Bakanlığımıza bağlı okul/kurumlarda 27 Mayıs 1983 tarihli ve 18059 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1'inci maddesi kapsamında Eğitim-Öğretim Hizmetleri sınıfı dışında istihdam edilen personelden aynı Kanunun geçici 16'ncı maddesinin yürürlüğe girdiği 27 Mart 2018 tarihinde öğrenimleri itibarıyla Bakanlığımız kadrolarına öğretmen olarak atama yeterliliğine sahip olanların Bakanlığımız kadrolarına öğretmen olarak atanmak üzere yapılacak çalışma için bilgilerine ihtiyaç duyulmuştur. 

Bu doğrultuda;

1- Yazımızın, bu kapsamda istihdam edilen personele (Aylıksız izinde olanlardan 30 Eylül 2019 tarihi itibari ile göreve başlayacak olanlar da dahil olmak üzere) duyurulması,

2- Bu kapsamda başvuran personelin öğretmenliğe atanmaya esas lisans mezuniyet bilgilerinin MEBBİS sistemine eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmesi, 

3- Lisans mezuniyeti itibarıyla 27 Mart 2018 tarihinde öğretmen olarak atanabilecek durumda olanların bilgilerinin ekli tabloya eksiksiz olarak işlenmesi, (NOT: Öğretmen olarak atanmaları 20 Şubat 2014 tarihli ve 9 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Öğretmenlık Alanları Atama ve Ders Okutma Esasları Bakanlık ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) iş birliği ile açılan / açılacak olan Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programı / Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası Programını başarı ile tamamlama şartına bağlı olanların pedagojik formasyon öğrenim mezuniyet tarihinin de 27 Mart 2018 tarihi veya daha öncesinde olması gerekmektedir.)

4- Ekli tablo ile birlikte personelin öğretmenliğe atamaya esas belgelerinin (lisans mezuniyet diploması, geçici mezuniyet belgesi, denklik belgesi, pedagojik formasyon belgesi v.s.) en geç 22 Şubat 2019 tarihine kadar Bakanlığımızda olacak şekilde gönderilmesi gerekmektedir.

Başvuru ve atama işlemleri tablo ve belgelerin Bakanlığımıza ulaşmasına müteakip yapılacak değerlendirme sonrasında ileri bir tarihte yayımlanacak duyuru doğrultusunda gerçekleştirilecektir.'' denilmiştir.
Anahtar Kelimeler:
öğretmen
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Can Cann. 1 yıl önce

Yahu arkaşlar, zaten memur olarak atanmışsınız. Bırakın da, yıllardır üç kuruşa çalışan, kadrolu öğretmenler tarafından iplenmeyen ücretli öğretmenler kadroya alınsın. Siz zaten özlük halklarınızla birlikte hayatınızı garanti altına almışsınız. Ayrıca öğretmenlik en zor memuriyettir. Araştırın, emin olun. Memur arkadaşlar, yeter bu aç gözlülük.

Misafir Avatar
Memur öğretmen 1 yıl önce

Bizide alın, 31.08.2012 tarihinden beri eöh sınıfına geçmek için. İçin mücadele veriyoruz. Ne olur Allah 'ım bizde meb kadrosuna geçelim. Ziya hocamızdan sevinçli haber bekliyoruz.

Misafir Avatar
Kağanın annesi 1 yıl önce

Memur öğretmenler okullara ve sınıflara dönsün diye meb memur öğretmenleri bünyesine almalıdır. Ziya hocamız ve bakanımız memur öğretmenlerin sesine ses verin

Misafir Avatar
EMİN 1 yıl önce

MEMUR ÖĞRETMENLER ARTIK GERÇEK MESLEKLERİNİ YAPSINLAR

Misafir Avatar
Vatandaş 1 yıl önce

Sınavsız atama yapılırsa yanlış olur.

Misafir Avatar
Öğretmen ama memur 1 yıl önce

Sayın Ziya selçuk bakan bey, AA muhabirine yaptığı açıklamada memur öğretmenlerle ilgili çalışmalarımız var demiştiniz, bir umutla meb kadrosuna dahil olmayı bekliyoruz, ama sizden bir haber alamıyoruz. Herkesi kendi mesleğine geçirdiniz, bir bizi geçirmediniz. 31.08.2012 tarihinden beri yönetmelik mağduruyuz.kpss +mülakat alımlarıyla zorlu aşamalardan geçerek memur olduk. Kpssiz o kadar meslek gurubunu öğretmen yaptınız, biz sınavla girenleri bir öğretmenliğe geçirmediniz. Sizden sonuç bekliyoruz.

Misafir Avatar
cazgır 1 yıl önce

çok saçma diplomalı öğretmenleri ne yapacaksınız.Adamlar hala babasının eline bakıyor üç kuruş harçlık versin diye...