Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in, Bakanlık Merkez Teşkilatında yaptığı üst düzey bürokratik değişimlere farklı kesimlerden destek açıklamarı gelmeye başladı.

Dikkat çeken açıklamalardan ikisi ise Ziya Selçuk döneminde atama beklediği söylenen Ziya Selçuk’un çok yakın arkadaşları ve akademik camiada yıllarca Gazi Üniversitesi ekolünde beraber çalıştığı Servet Özdemir ve Necati Cemaloğlu'dan geldi.

Sosyal medya hesabından 6 Ağustos 2021 tarihinde "Eğitim sisteminin sorunları gerçekten çok büyük, yeni yapı ve davranış gerekiyor ama nasıl? Aktörler sorunun vehametinin farkında değil." paylaşımında bulunan Prof. Dr. Servet Özdemir, Mahmut Özer'in göreve başlamasının ardından "Yeni Milli Eğitim Bakanımız, dersine iyi çalışmış görünüyor, isabetli atamalar yapıyor, umarım başarılı olurlar, eğitim sistemimiz bir nebze nefes alır." ifadelerini kullandı. 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer : 81 ilde ekmek fabrikası kurup 1.5 TL’ye satacağız Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer : 81 ilde ekmek fabrikası kurup 1.5 TL’ye satacağız