Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy açıklamalarda bulundu. Zelenskiy, "ölü ve yaralı sayısı artıyor. İsteyen herkese silah vereceğiz. Herkesi orduya katılmaya davet ediyorum" dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sabaha karşı düğmeye basarak Rusya’nın Ukrayna’ya askerlerini göndermesi uluslararası kamuoyunda panik yaratırken, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’den yeni bir açıklama geldi…Zelenski'nin açıklaması şöyle:

"Askerlik deneyimi olan herkesi orduya çağırıyorum.

Biz Rusya ile diplomatik ilişkilerimizde sıkıntı olduğunu gördük, Moskova'da ne düşünülürse düşünülsün Ukrayna'ya göre bağımsızlık ve topraklarımızda yaşama hakkı bizim için en yüksek değerdir. 

Gözden kaçırmayın

Bakanlıkta akıl almaz torpil iddiası! Devlet kadroları parayla mı satıldı? Bakanlıkta akıl almaz torpil iddiası! Devlet kadroları parayla mı satıldı?

Rusya, devletimize saldırdı. Son derece yanlış bir biçimde yaptı bunu. Bugünden itibaren, bu Almanya'nın 2. Dünya Savaşında yaptıklarına bile benzemiyor. Rusya kötücül olarak anılacak. Rusya halkının bir seçim yapması gerekiyor hangi yolu izleyecekler... Rusya'daki herkes dışarı çıkıp bu savaşa karşı sesini yükseltebilir. Hem Ukrayna vatandaşlarına ve Ruslara ayrı ayrı seslenmek istiyorum.