Giydiğiniz kıyafetin nasıl göründüğünüze etki edeceğini hiç düşündünüz mü? Özellikle kilolu kişilerin kıyafet seçiminde ilk tercih, koyu renkler olmuştur. Renklerin yanı sıra kıyafet seçimlerimizle de olduğundan daha zayıf, ince görünmek mümkün.

Güzelce giyinip süslenmeyi hepimiz severiz. Giydiğimiz kıyafetlerle de bazen fazla kiloları ya da vücut şekline göre saklamak istediğimiz bölgeleri saklayabiliriz. Koyu renk ve desendeki kıyafetlerde genelde bu gibi durumlarda oldukça etkili olmaktadır.

İster kadın olsun ister erkek olsun herkesin ortak noktası zayıf görünmek. Herkeste bir zayıflama isteğidir aldı başını gidiyor. Haliyle diyet yaptığı halde zayıflayamayanlar çareyi giydiği kıyafetlerde arıyor.

Fazla kilolar her daim kadın ve erkeklerin en baş sorunlarından biridir. Ne yaparsa yapsın bir türlü kilolarından kurtulamayan kişiler çareyi zayıf giyildiğinde daha zayıf görüntü veren kıyafetlerde arıyor.

Kilolar, kadın erkek farketmeksizin herkesin ortak derdi. Zayıflamak için çeşitli diyet listeleri uygulansa da yine de istenilen ideal kiloya kavuşmak her zaman mümkün olmuyor.

Kilolarınızla barışık mısınız yoksa sürekli gizlemek için yöntemler mi arıyor sunuz? Cevabınız ikinci seçenek ise haberimiz tam size göre. Doğru giyim tarzı ile birkaç küçük tüyo ile olduğunuzdan daha zayıf görünmek mümkün.

Olduğunuzdan zayıf görünmenin ilk şartı vücudunuzu tanımaktan geçiyor. Vücut tipinize göre uygulayacağınız doğru tüyolar sizi kıyafetlerin içinde daha zayıf gösterecek.

KADINLAR İÇİN ZAYIF GÖRÜNME TİYOLARI

Zayıf görünmenin ilk kuralı siyaha ağırlık vermek. Ardından özel günlerde illüzyonlu kıyafetler tercih etmek sizi daha zayıf gösterecek.

Boyuna çizgili kıyafetler tercih etmek boyunuzu uzun göstererek daha zayıf görünmenizi sağlar. Enine çizgiler ve ekose sizi daha şişman gösterecektir. Streç elbiseden kesinlikle uzak durmak sizin vücut hatlarınızın ortaya çıkmasını engelleyecektir.

V yaka kıyafetler vücudunuzun özellikle belinizin daha ince gözükmesini sağlar. Gömleğin birkaç düğmesini açmak da yine aynı etkiyi yapacaktır.

Topuklu ayakkabı boyunuzu uzatıp daha zayıf görünmenizi sağlar. Ayak ve el bilekleri açıkta bırakmak zarif ve zayıf gözükmenize neden olur. Taktığınız bir kemer, belinizi daha ince gösterip daha zayıf görünmenize neden olur. İpek, kaşmir, şifon gibi kumaşlar zarif görünmenize neden olur. Yüksek bel pantolon olduğunuzdan daha zayıf görünmenizi sağlar. Boynunuza attığınız uzun bir şal veya boynunuza taktığınız uzun kolyeler yine sizi daha uzun ve zayıf gösterecek.

ERKEKLER İÇİN ZAYIF GÖRÜNME TİYOLARI

Tek düğmeli ceketler erkekleri daha zayıf gösterir. Gösterişli düğmelerden kaçınılmalı, altın detaylar kullanılmamalı. Ceketlerde düz ve koyu renkler tercih edilmeli.

Gömlek seçiminde dikine çizgiler ve dik yaka kesimleri erkekleri daha ince göstermeye yardımcı olur.

Enine çizgili t-shirt ve sweat shirtler her zaman erkekleri olduklarından daha kilolu gösterir. Bunun yerine dikine çizgili üst giysileri tercih edilmeli ve enine çizgi alışkanlığı terkedilmeli.

Bacak boyunu daha uzun göstermek için de dar kesimli, dikine çizgili pantolonlar tercih edilebilir.

Kısa boylu erkekler sivri burunlu ayakkabılardan kaçınmalıdır. Bu ayakkabılar boyun kısalığını vurgulayarak kiloların daha fazla ön plana çıkmasını sağlar.

Kol altına dikine kumaş yerleştirilmiş sportif kıyafetler beli daha ince gösterir ve göbeği gizler.

Evde Sirke Nasıl ve Hangi Malzemelerle Yapılır? Evde Sirke Nasıl ve Hangi Malzemelerle Yapılır?

Erkekler aksesuar konusunda kadınlar kadar çok seçeneğe sahip değil ama ilgi çekici, tasarım ürünü bir kravat, çok kaliteli bir beyzbol şapkası ile dikkatler kilolardan uzaklaştırılabilir.

Yelek de kilolu erkekler için bir kurtarıcıdır. ancak yelek boyu uzun tutulmalı, kısa yelek göbeği belirginleştirir. Smokin seçimi de görünüşü etkiler. Smokin mutlaka iyi bir terzilik eseri olmalı ve üzerinize tam oturmalıdır. Kalın hırkalar, yünlü yelekler ve süveterler erkekleri olduğundan daha kilolu gösterir.

Bıyık ve sakallar da kişiyi olduğundan daha ince göstermeye yardımcı olabilir. İnce bir bıyık ve kısa bir sakal kişiyi daha ince gösterirken, top sakal yanakları ortaya çıkararak kişinin kilolarına vurgu yapar.