"Bir ayda üç sevgili değiştirdim.Tarifemi de değiştirmek istiyorum" 

Reklamın senaristine de, senaryosuna da, oyuncusuna da, reklama konu şirketin sahiplerine de yazıklar olsun!

Reklam filmleri ve şehirlerin en kalabalık alanlarındaki reklam panoları ile tv dizileri, zihinlerimizi iğdiş ediyor.

Gayri meşrû/gayri ahlâkî tüm argümanlar, iblisi kıskandıran bir maharetle, nefislerin kötülüğünü tahrik ederek, görsel araçlarla cezbettiriliyor.

Müthiş bir şeytanî zeka ile üretilen algı operasyonları, toplumun genetik kodlarındaki ahlâkî insicâmı bozmaya yönelik tasarlanıyor ve sunuluyor.

Çocuklarımızın her biri aynı evde yaşadığımız yabancılar haline geldi. Konduramayacağımız, inanamayacağımız vahşi kötülükleri, duyarsızlıkları, alışkanlıkları olan ve insanî değerlerden nasipsiz, bundan kendilerinin bile haberi olmayan, tüketim çılgını, haram-helal bilmez, istediği eşya için böbreğini de ruhunu da ahlâkını da gözünü kırpmadan satacak, emperyalizmin köleleri hâline gelmiş bir nesil ile yüzleşmeye hazır olalım!

Korkunun ecele faydası yok!

Annesine babasına saygı ve hürmet, onların rızasını almak için fedakarlık etmek bi yana dursun, bilakis dediğini yaptırmak için çemkiren, evin efendisi konumunda günlük hayata komuta eden çocukları biz kendi ellerimizle güzel güzel yetiştiriyoruz.

Yaşlılığında anne-babasını huzurevine atarak malını mülkünü elinden bir an önce almanın, sahte boşanma veya binbir türlü hile ile devletten milletin parasını çalmanın yollarını/hesaplarını bir cambaz titizliğiyle karşı karşıya kalmamak için,

1- ÇOCUKLARIMIZA HELAL LOKMA YEDİRMELİYİZ,

2- SPOR, MÜZİK VE AKADEMİK KURSLARINA VERDİĞİMİZ EHEMMİYET KADAR, İSLÂM BİLGİSİ, AHLÂKI VE TERBİYESİ İLE İLGİLİ EMEK VERMELİYİZ.

Mehmet Emin SOFUOĞLU