Her sene olduğu gibi bu senede milyonlarca öğrenci üniversite sınavına girdi ve tercih yaptı. 2022 YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Her sene olduğu gibi bu sene de milyonlarca öğrenci üniversite sınavına girdi. YKS sınavında başarı elde eden öğrenciler sınavın ardından ais.osym.gov.tr adresinden tercih işlemlerini gerçekleştirdi. Milyonlarca kişinin beklediği yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

Her sene olduğu gibi bu sene de ÖSYM'nin sınav sonuçlarını Ağustosun son haftası açıklanması bekleniyor.

2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2022-YKS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri için tercihlerini tamamlamıştır.

KPSS ön lisans başvurusu başladı! KPSS başvuru ücreti ne kadar? KPSS ön lisans başvurusu başladı! KPSS başvuru ücreti ne kadar?

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 06 – 10 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 04 – 08 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.