Kamuajans.com – Yeşilçam'ın emektar oyuncusu bizimkilerin Abbas karakterine can veren Hikmet Karagöz hayata gözlerini yumdu. Sayısız film ve dizide rol alan 73 yaşındaki oyuncu ressam Hikmet Karagöz yaşama veda etti.

"Bizimkiler" dizisinde canlandırdığı "Abbas" karakteriyle hafızalarda yer edinen ressam, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Hikmet Karagöz, 74 yaşında hayatını kaybetti.

HİKMET KARAGÖZ KİMDİR?

Hikmet Karagöz, 31 Aralık 1946 yılında doğdu. Eminönü Halkevi'nde amatör olarak tiyatroya başlayan Karagöz, birçok tiyatro oyununda rol aldı. “Faize Hücum” filmi ile beyaz perdeye adım atan Hikmet Karagöz, “Bizimkiler” dizisindeki “Abbas” karakteriyle adını duyurdu. Hikmet Karagöz ayrıca “Karayel Poyraz”, Saklambaç”, “Veda”, “Bir Ömür Yetmez”, “Gönül Yarası” gibi birçok yapımda rol aldı.

HİKMET KARAGÖZ NEDEN ÖLDÜ?
 
Karagöz 27 Ekim 2020 tarihinde İstanbul'da kanser nedeniyle 73 yaşında hayatını kaybetti. Bir süredir rahatsızlanması sonucu 15 Ekim'de Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Palyatif Yoğun Bakım Ünitesine acil yatışı sağlanan Karagöz, bu sabah yaşama gözlerini yumdu.