Yeni tip koronavirüs covid-19 sebebiyle bu yıl daha çok önem kazanna grip aşısı nihayet Türkiye'ye geldi. Grip aşısını alabilecekler e-Nabız sistemi üzerinden yayımlandı.Grip aşısı gelmeden önce pek çok kişi eczanelere gidip aşı için ismini yazdırmıştı. Bu listelerin artık geçersiz olduğu öğrenildi. 

Yeni Grip Aşısı Fiyatı Ne Kadar?

SGK kapsamında yer almayan grip aşısı Eylül ayı itibarıyla eczanelere gelmeye başladı. Eczanelerden ücretli olarak satışı yapılacak olan grip aşısının bu seneki fiyatı 85 lira 12 kuruş olarak belirlendi.


Yeni Grip Aşısının Hakkımın Çıktığını Nasıl Anlarım?

Öğrenmek için e-devlet üzerinden e-Nabız sistemine girmeniz gerekiyor. Sisteme girdiğinizde karşısınıza tıbbi durumunuzu gösteren bilgiler çıkıyor. Sayfada isminizin hemen altında 'İnfluenza (Mevsimsel Grip) Bilgilendirme' yazısı yer alıyor. O yazıya tıkladığınızda grip aşısı hakkınız olup olmadığı size bildiriliyor.

Sağlık Bakanlığından, influenza aşısının temin edildiği ve aşının belirlenen risk gruplarının ağırlık derecesine göre sıralanarak kademeli bir şekilde yapılmasının öngörüldüğü bildirildi.