Kamuajans.com – 2020 Yılı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavına girerek burs almaya hak kazanan öğrencilerle ilgili olarak:

Bakan Mahmut Özer'den Okul Müdürleri Ve Öğretmenlere uyarı :Paydaşlarınızla iş birliğinizi para üzerine kurmayın Bakan Mahmut Özer'den Okul Müdürleri Ve Öğretmenlere uyarı :Paydaşlarınızla iş birliğinizi para üzerine kurmayın
Burs ödemeleri PTT işyerlerinden hak sahiplerine imza karşılığı ve ibraz edilen kimlik fotokopisi alınarak elden teslim edilecek olan TC kimlik numaralarına tanımlı PTT Kartları ile yapılacaktır. Ödemeler sadece hak sahibine yapılacak olup, hak sahibini temsil eden veli, vasi, kayyum ve vekiline ödeme yapılmayacaktır.

Ödemeler için öğrenci, veli, vasi, kayyım ve vekil tarafından herhangi bir hesap açtırma işlemi yapılmayacaktır. Burslar her ayın 25 indo PTT isyerlerine öğrenci adına ulaştırılacaktır. PTTkartım kaybeden öğrenciler 2 nci kartı ücretsiz olarak, 3 üncü kartı ise BDDK tarafından belirtilen ücret ödenmesi kaydıyla kiinlik ibrazı ile herhangi bir PTT işyerinden temin edebilecektir.

Kart dağıtım sürecinde okul, ilçe ve il müdürlüklerince herhangi bir işlem tesis cdilmeyecektir. Okullar tarafindan bursluluktan ayrılan öğrencilerin bilgisi ayrılış günü itibariyle e-Burs modülüne işlenmesi gerekmektedir.

Bilgilerinizi ve gereğini arz ve rica ederim.
Mustafa KIŞAN
Bakan a. Daire Başkanı