Yusuf Sevingen

Yusuf Sevingen

Bu Okul Müdürleri ile Nasıl BİR Olacağız?

Bu Okul Müdürleri ile Nasıl BİR Olacağız?

Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor.

Dışarıdan gelen sağlı-sollu yoğun bir saldırı ile karşı karşıyayız.

Bu nedenle harici ve uzantısı dahili bedhahlara ve müstevlilere karşı BİR olabilme iradesine sahip olmalıyız. VE BU İRADEYİ, BİLEĞİ BÜKÜLMEZ-EĞİLMEZ DAHA DA GÜÇLÜ DURUMA GETİRMELİYİZ.

İçeride BİRLEŞEMEZSEK bu zorlu dönemden çıkmamız da gecikebilir, hatta bir dehliz ve girdap içinde çıkış yolumuz daha da çetin bir duruma dönüşebilir.

VE BİRLEŞMEMİZİ SABOTE EDEN HER KİM OLURSA OLSUN GEREĞİ YAPILMALIDIR.

Örneğin, bir ilimizde görevli bir okul müdürünün, aşağıdaki mesajı ile bu birleşmeyi sabote ettiği görülmektedir.

İŞTE O MESAJ:Bir eğitimcinin işi, hele hele bu kimse bir yönetici ise, birleşmenin sesi ve sözü olabilmektir. Bütünlüğün savunuculuğu, milleti ayırmaktan değil, BİRLEŞTİRMEKTEN geçer. Eğer ki, siyaseten ve hayat görüşü olarak sevmediklerimiz ve beğenmediklerimiz ile birleşme iradesine sahip isek, bütünlüğün savunucusu kişiliğine haiz olmuşuz demektir. Sevmediklerimizi ve beğenmediklerimizi terör örgütleri ile BİR tutarsak, işte o zaman BİRLEŞMEK daha zor bir hal alabilir ve karşılıklı hissedilmesi gereken güven duygusu yok olabilir. Onun için yukarıdaki mesajın sahibi, tehlikeli ve ülkemizi tehlikeye atacak sularda yüzmektedir diyebiliriz. Neden mi?

Bu kimse, ülkücüleri ve farklı hayat/dünya görüşüne sahip kimseleri, PKK ve FETÖ gibi alçak, kalleş ve hain terör örgütleri ile aynı torbaya koyma cüretini ve küstahlığını göstermiştir.

Ne yazık ki, eğitim-öğretim ortamı içinde, özellikle ülkücü müdürlerin görevden alındığı ‘kıyım’ dönemlerinde, bu mesajı paylaşan kişi gibi kafa yapısına ve dünya görüşüne sahip kimselerin, farklı bir siyasal düşünceye ya da farklı bir dünya görüşüne nasıl bakıp kıyım yaptıklarını da böylece görmüş oluyoruz. (her daim hakkı ve adaleti tutanları, birliği savunanları tenzih ederim.)

Ama unutmayınız ki, biz içinde bulunduğumuz çetin dönemde ve şu şartlar altında iki tür insan görüyoruz,

1- VATANINI SEVEN
2- VATANINA HAİNLİK EDEN

Umduğum ve beklediğim şudur, devletimiz, içerideki BİRLEŞMEYİ baltalamaya dönük bu gibi mesajlara ve bu mesajların sahiplerine gereğini yapacaktır ve onlara asla geçit vermeyecektir.

Terör örgütleri ile sevmediğiniz, beğenmediğiniz ya da kabul etmediğiniz/sahip olmadığınız siyasal fikirleri, dünya görüşlerini, hayata bakış tarzlarını, aynı torbaya koyarsanız, dahili ve harici bedhahların ülkeyi bölme amacına hizmet etmiş olursunuz. Bilerek ya da bilmeyerek...

Harici ve dahili bedhahların, içerideki birleşmeyi hedef alan istismar alanlarını istismara açık hale getirmek ya da bu istismar alanlarına ayırıcı ve bölücü bu gibi düşünceler atmak, ateşle oynamaktır, yangına körükle gitmektir.

Onun için bu mesajı pervasızca ve fütursuzca atan okul müdürüne, gereği yapılmalıdır.

YOKSA, HARİCİ SALDIRILAR KARŞISINDA İÇERİDEKİ TABANSAL BİRLEŞMELERİN DAĞILMASI KAÇINILMAZ OLUR.

HİÇ KİMSE, ÜLKÜCÜLERİ VE HAYATA FARKLI BAKAN DÜNYA GÖRÜŞLERİNİ, TEÖR ÖRGÜTLERİ İLE AYNI KEFEYE KOYMA CÜRETİNİ VE KÜSTAHLIĞINI GÖSTEREMEZ.

Unutulmamalıdır ki, FETÖ ve PKK gibi terör örgütleri ile muhalif olmayı, farklı olmayı, yani bizim gibi olmamayı BİR tutarsak BİRLEŞEMEYİZ.

VATANSEVER HER KİMSE, DÜŞÜNCESİ VE HAYAT GÖRÜŞÜ NE OLURSA OLSUN, BİRLİĞİMİZİN VE DİRLİĞİMİZİN TEMİNATIDIR.

VATANSEVERLİĞİN, HAYAT GÖRÜŞÜ, DÜNYA GÖRÜŞÜ, SİYASİ BAKIŞ İLE İLGİSİ YOKTUR, VATAN SEVGİSİ KİŞİNİN DEVLETE VE MİLLETE OLAN AİDİYETİ İLE ÖLÇÜLÜR. ÜLKESİNİ SEVENLER İSE VATAN SEVGİSİNİ BÖYLE ÖLÇER VE TARTAR.

YOKSA, KARŞITLIKLAR/ZITLIKLAR/FARKLILIKLAR ÜZERİNDEN BİR SURİYE/IRAK CURCUNASI OLUR.

Saygılar....

Yusuf SEVİNGEN
KamuAjans.com - Özel Haber

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yusuf Sevingen Arşivi
SON YAZILAR