Yasin Erdem

Yasin Erdem

Feto Artığı Mobbing

Feto Artığı Mobbing

FETO kamuyu kasıp kavururken yandaşları kamuda kendinden olmayan insanları avlıyordu evet avcı gibi vahşice ve gaddarca avlıyordu. Bunu unutmak elde değil kim ne derse desin bu uygulama aynen böyle işliyordu. Kendilerine dâhil olmayan bireyleri ifşa edip alt basamaktan başlayarak yukarıya doğru jurnalleniyor sonra mobbing yapılıp kaçması sağlanıyordu. Birçok kişi bu baskılara dayanmayıp işini bırakmıştı bunların içinde bu acıları çekenlerden biri olarak yazıyorum. Sistematik bir yıldırmadan sonra iftira kısmına geçerlerken vicdani ve ahlaki hiç bir değeri olmayan bu yapı birçok kişinin hayatını mahvetmiştir. Bu yaşanan elem verici olayları unutmamak gerekir. Çoğu kişinin iş hayatı, sosyal hayatı ve aile hayatı bitti. 15 Temmuzda ahlaksızca, adice yaptıkları kalkışmada halkın tokadını yiyen bu terör örgütü kamudan tasfiye edildi.
Bugünler de kamuda tekrar mobbing hortladı bir çok kişi bu konudan mustarip, bakıldığın da bir iş yerinde neden mobbing yapılır ki işin devamiyeti ise bunun kanuni yolları varken baskı yapma biraz bana ütopik gelir. O zaman şu aklıma gelir mobbing yapan yönetici egolarına yenik düşüyor ya da eski feto geleneğini devam ettirmek istiyor. Alışıla gelmiş bir öğretiyi mi devam ettirmek istiyorlar diyesim geliyor. Demek oluyor ki hala feto kriptoları kamuda cirit atıyor bu çok tehlikeli bir durum bir an önce bu artıkların da kamudan tasfiyesi elzem bir hal almıştır. Bu ülkenin geleceği olan Cumhurhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatına bile kast etmek isteyen bu insanların bir an önce kamu kurum ve kuruluşlarından temizlenmesi gerekmektedir. Bu ülkenin geleceğine ipotek koymak isteyen bu düşünce akımının kamudaki artıkları hala alışa gelmiş alışkanlıkları olan Mobbing’i hala etkin bir şekilde kullanmaktadır.
Peki; bu terör örgütü kamudan tasfiye edilmemişiydi, ne oluyor da eski alışkanlıklar hortluyor. Bakteri antibiyotiklere nasıl direnç kazınıyorsa, bu terör örgütü de sanırım form değiştirip kendini saklama başarısı içine giriyor. Siyasi uzantısına dokunulmayan bu örgütün planlamasın da ne var onu düşünmek gerek. Bu terör örgütünün kriptoları devletin hangi mekanizmasında sinsice bekliyor ve zamanı kolluyor. Kamuda ne gibi dejenaratif işlerle uğraşıyor bunu irdelemek gerekir. Kamunun işlevsiz hale getirme çalışmaları ve yerel seçimlerin kaosu bu sinsi düşmanı gizlemeye olanak sağlamıştır. Birde yaygın olan bir sisteme geçtiler, bu sistem kendilerini ifşa edecek kişilere çamur atarak onları saf dışı etme sistematiği. Bu konu da oldukça başarılılar takdir etmek gerekir. Ama şunu iyi bilmeliler ki Allah’ın katında vaat edilen gün geldiğinde verecek cevapları olmayacaktır. Bir de bu insanları savuna siyasilerin olması elem verici ironik bir durum. O kadar ah aldılar ki, insanlara çamur atıp hayatlarını bitirdiler. Bunları savunan siyasetçilere sesleniyorum yazıklar olsun size neyin diyetini ödüyorsunuz. Milletin verdiği ekmek yetmedi mi size kime kulluk yapıyorsunuz. Yapacaksanız kulluğu Allaha yapın.
Devletin bekası için tehlikeli olan bu terör uzantısının hala aktif olması ve kamu kurum kuruluşlar da eski geleneğini devam ettirmesi kabul edilemez bir durumdur. Geçmişte içinde benimde bulunduğum insanları mağdur eden bu sistemi ebediyen ortadan kaldırılmalı ve devlet kurumları rahatlatılmalıdır. Kurumlarda ki Mobbing vakaları incelenmeli ve arkasındaki kisve bulunmalıdır. İnanıyorum ki baskı yapan birçok yöneticinin geçmişte bu terör örgütü ile bağlantılı olduğu görülecektir. Bu vakaların üstüne gidildikçe problemler çözülürken feto artıkları kriptolar da kurumlardan sonsuza değin temizleneceği aşikârdır. Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda çok hassas olup hep birlikte yardım etmemiz üzerimize düşen milli bir görevdir. Kimse iş yerinde görevi dışında cezalandırılmamalıdır. Bu ne insanlığa nede vicdana sığan bir yaklaşımdır. Bir ülkenin kalkınmışlığı kamu, kurum ve kuruluşlarında ki özverili, liyakatli ve iyi ilişkilerin olduğu bir yaklaşımla belli olur. Mobbing denen bu kötü alışkanlıktan kurtulalım saygı ve sevgi içerisinde işlerimizi yaparken mutlu bireylerin oluşturduğu bir toplum olalım.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yasin Erdem Arşivi
SON YAZILAR