Şemsettin CERAN

Şemsettin CERAN

Küçük Terim Hoş Geldin !!

Küçük Terim Hoş Geldin !!

FB Yönetim aldığı kararla Teknik Direktör Erol Bulut ile yollarını ayırdı , Emre Belözoğlu teknik Direktörlüğe getirdi.

Emre Belözoğlu , FP'li olmasına rağmen GS’ da Fatih Terim’in yanında terbiye görmüş ,yetişmiş, düşünce olarak, hırs olarak ,mental olarak Terim’in kopyasıdır.

Fatih Terim, kaybetmemekten kaynaklanan hırçın, kavgacı ve agresif yapısı, hırsı ve yüksek egosu yüzünden, futbola korkutma dilini ,mücadeleyi, savaşı getirmiştir.

Başarılı olmanın yolu yalnız iyi futbol oynamak değil, sahada savaşmaktır. İsteklerini yerine getirmeyen ister kulüp başkanı ister oyuncular onun hedefidir. Sonra da maç esnasındaki kararlarını beğenmediği hakemler hep hedef tahtasındadır. Ayrıca takımı ve kendisini eleştiren eski hakem hocaları ve yorumcular ateş alanındadır. Bunları televizyonlarda küfürleşmeye varan kavgaları sonucunda sindirmiştir.

Bu özelliği ona başarının yanında ,sıkça cezaları da beraber getirmiş, ancak kazanılan şampiyonluklar tüm bunların üstünü örtmüş, taraftarın gözünde sonsuz bir kredi yaratmıştır. Bundan dolayı da GS’ yı çok fazla şampiyon yapmıştır.

Sadece Aziz Yıldırım, tarz olarak, yönetim biçimi olarak, kullandığı dil olarak Terim ile yarışmış ve döneminde FB’ye altı şampiyonluk kazandırmıştır.

Türkiye’de bir takımın şampiyon olabilmesi için teknik direktörünün veya kulüp başkanının korku dilini kullanarak, önce faal hakemleri, sonra kamuoyuna yön çizen, eski hakemleri susturması gerekiyor !

Teknik, taktik, kural, kalite, bilgi, tahsil geçerli olsaydı; İnşaat mühendisi Oğuz, futbol akademi mezunu Vural, öğretmen Şenol Güneş ;Aykut, Ersun, Avcı, Samet, Ünal, Sağlam, Çalımbay ,sanat okulu terk Terim’in önünde olurdu.

Ali Koç Ersun Yanal, Erol Bulut ise naif kişilikleri yüzünden başarısız oldular.

Şimdi BJK kulübü başkanı ve teknik direktörü de şampiyon olmak için aynı taktiği, yani “hakemleri korkutma dilini” , her maçtan önce ve sonra uygulamaktadırlar.

Ali Koç yeni bunun farkına vardığı için, kavgacı, hırçın ve hırslı Emre Belözoğlu'nu teknik direktörlüğe getirerek Türkiye’de şampiyon olabilmenin ilk adımını atmış oldu. Eğer FB’yi şampiyon da yaparsa ebedi takımın patronu, Terim’i olur.

Artık hakemler, eski hakemler, sivri dilli yorumcular, futbolcular, yöneticiler korkun. Küçük Terim geliyor. !!

Bakalım boynuz kulağı geçebilecek mi, yaşayıp göreceğiz.

Şemsettin CERAN

Eğitimci-Araştırmacı/YAZAR

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Şemsettin CERAN Arşivi
SON YAZILAR