Şemsettin CERAN

Şemsettin CERAN

Aşı Olun Sağ Olun!

Aşı Olun Sağ Olun!

Ülkemizde, 1 Temmuz itibari ile tüm kısıtlamalar kaldırılmış, maskeli serbest hayata başlamıştık. Ancak DELTA VARYANTI adı verilen ve hızla yayılan yeni bir virüs böyle giderse bu özgürlüğümüz kısa sürdürecek gibi geliyor.

Bugün yapılan 214 bin kovid testinde, maalesef son günlerin en çok vaka sayısı olan 9586 yeni vaka tespit edilirken, 52 vatandaşımız da hayatını kaybetti.

Bu durumun ortadan kaldırılması ile ilgi Bilim Kurulu yetkileri ve Sağlık Bakanı Koca, çözümün aşı ile mümkün olacağımı aylardır haykırıyorlar.

Buna uyarak toplumuzun yarısından çoğu en az bir aşı yaptırırken, özellikle doğu ve güney doğu bölgelerinde, yapılan kasıtlı telkinlerle aşılama oranı çok düşük seviyelerde kaldı.

Bunun yanında sözde bilim adamı kılığında bazı art niyetli kişilerin çeşitli söylemleri de bazı kesimlerde taraftar bulmuş, maalesef bu günkü duruma gelinmiştir.

84 Milyon birlikte yaşıyorsak, hepimizin aynı duyarlığı göstermemiz gerekiyor. Aşı yaptıran bizler acaba enayimiyiz, onların canı can da, bizimkisi baldırcan mı?

Aşı yaptırmayanlar sadece kendilerine değil, toplumun tüm fertlerine, hatta dünyada yaşayan herkese zararı olmaktadır.

Aşı yaptırmayanlarla ilgili birçok ülkede yaptırımlar başlamış, onlar için çeşitli kısıtlamalar uygulanmaya başlanmıştır.

Aynı önlemler bizim ülkemizde de başlayabilir.

Lütfen aşı olmayan vatandaşlarımız; çocukları için, komşuları için, milleti için, insanlık için lütfen aşılarını yaptırsınlar.

Ben birçok hastalığım olmasına rağmen 2 sinovak, 1 de biontek aşısı oldum, bir ayı geçti, hiçbir yan etkisini görmedim. .

Kimse; dedikodulara, söylentilere inanmasın, bilim adamlarına inansın. Son olarak devletimizin bu konuda en yekili makamında olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın şu sözüne iyi kulak verelim:

-AŞI İLE İLE GÜVENCE ALTINA ALINMADAN, SALGIN GÜNDEMDEN ÇIKMAZ

Aşılanın, virüsten ve kısıtlamalardan kurtulalım, çocuklarımızın istikbalinini karartmayalım, okullarımız açılsın.

Sağ ve sağlıcakla kalın.

Şemsettin CERAN
Eğitimci-Araştırmacı-YAZAR

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Şemsettin CERAN Arşivi
SON YAZILAR