Selçuk TÜTAK

Selçuk TÜTAK

Dikkat Matematik Çıkabilir!!!

Dikkat Matematik Çıkabilir!!!

TÜRKİYE'DE İLK VE TEK

Yıllardır okullarda matematik dersinde öğretmenlere sorulan ''Hocam, matematik ne işimize yarayacak, günlük hayatta nerede kullanılıyor'' gibi sorular artık cevapsız kalmayacak. Herkesin korkulu rüyası olan bu soruların cevabını bulmak için Türkiye genelinde alanında uzman 24 matematik öğretmeni bir araya gelerek çalışma ve araştırmalarını kitap haline getirdiler. Türkiye'de ilk ve tek olma özelliğine sahip ortak bir esere imza attılar.

İmleç Yayınevi bünyesinde 15 gün sonra piyasada olacak olan kitap şimdiden gündem olmaya başladı. Kitap TRT yayınında tanıtıldı. Birçok yerel ve ulusal basında da yerini almış durumda. Ümit Özgü ve Selçuk Tütak koordinatörlüğünde ‘Problem Çıkarmayan İlk ve Tek Matematik Kitabı’ ana temalı ‘Dikkat Matematik Çıkabilir’ adlı kitap, Türkiye’de ilk ve tek olma özelliğini taşıyor. Farklı il ve okullarda 24 matematik öğretmeni tarafından hazırlanan bu muhteşem eser, eğitim camiası ve eğitim sendikaları tarafından heyecanla bekleniyordu. Bu başarılı esere ilişkin yorum yapan matematiğin duayenleri ve popüler yazarlar da kitabın yıllardır beklenen bir eser olduğuna dikkatleri çektiler. Yorum yapanlar arasında Prof. Dr. Ali Nesin, Doç. Dr. Semiha Şahin, Doç. Dr. Muhammed Çınar, Ahmet Şerif İzgören, Azra Kohen, Eddi Anter ve Müge Arda gibi ünlü isimler de var.  


Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Selçuk TÜTAK Arşivi
SON YAZILAR