Mustafa Yıldırım

Mustafa Yıldırım

Web Site Birincisi Okul Diğer Alanlarda Da Başarılı

Web Site Birincisi Okul Diğer Alanlarda Da Başarılı

2016 /2017 Eğitim Öğretim Yılı Web siteyi etkin kullanımda birinci olan okul, başarılara doymuyor.

Bilindiği üzere Bakanlığımız web sitesini etkin kullanan okul sıralamasını günlük olarak güncellemektedir.

2016/2017 Yılı itibarıyla web sitesini en etkin kullanan okul sıralamasında Gaziantep ili Nizip İlçesine bağlı Hatice Seyit Çeker İlkokulu birinci oldu. Tüm Türkiye çapında 53 834 okul arasında birinci olmak elbette kolay değil bu önemli başarıdan dolayı Başta Okul Müdürü Halil KENDİRCİ olmak üzere okulun tüm öğretmenlerini, öğrencilerini ve velilerini tebrik ediyoruz. Anlaşılan o ki okulda güzel bir ivme yakalanmış. Okulu biraz incelediğimizde bu başarının asla bir tesadüf olmadığını, başarılı proje ve çalışmalara her zaman imza atan bir kurum olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Gazi şehrin Nizip ilçesi hep akademik, sosyal ve kültürel başarılarıyla anılırken yine önemli projelere de imza atmaktadırlar. Çok önemli bir Suriyeli Öğrenci nüfusunu barındıran ilçede öğrencilerin Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonu da başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Kısaca Başarılı okuldan bahsedecek olursak, 26 derslikli okulda 182’si okul öncesi olmak üzere toplam 1150 öğrenci eğitim öğretim görmektedir. Bir müdür iki müdür yardımcısı olarak üç idarecinin çalıştığı okulda 41 Öğretmen görev yapmaktadır. 2007 yılında ilköğretim olarak eğitim öğretime başlayan okul daha sonra ilkokula dönüşmüştür.

Okulun Başarılarından bazıları;
⦁ 2016/2017 Eğitim Öğretim yılında web site etkin kullanımında Türkiye birincisi
⦁ 2017/2018 Eğitim öğretim yılında 4. Sınıf öğrencisi Zorlu Holdingin düzenlemiş olduğu hikaye yarışmasında Türkiye birincisi
⦁ 2016/2017 Eğitim Öğretim yılında Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yürüttüğü AYPOP Projesinde İl birinciliği
⦁ Beyaz Bayrak ,Mavi Gök yeşil yaprak ve Beslenme Dostu projesi
Halen Yürütülen projeler
⦁ Okul Gazetesi,Okul dergi projeleri,15 Temmuz dergi projesi
⦁ Kitap okuma Projeleri,Anne bana kitap oku projesi
⦁ Hareketli Yaşam ve Sağlıklı beslenme
⦁ Kardeş okul Projeleri
⦁ Tasarruf projeleri, Öğreniyoruz projeleri

Daha burada yazamadığımız birçok projeye imza atan okul,Sitesinde yayınladığı interaktif oyunları ve geleneksel oyunları kendileri tasarlayarak sitelerine ekliyorlar. İnteraktif oyunları her alanda olduğu gibi başarı ile hazırlayan tasarlayan eli öpülesi Filiz BİLİCİ öğretmenimizin ismini yazmadan geçemeyeceğiz. Öğrenciler siteye girip hem eğleniyor hem de öğreniyor. İtiraf edeyim bende siteye girerek bir interaktif oyun oynadım, eğlenceli ve bir o kadar da eğitici.

Değerli arkadaşlarım yazıyı çok fazla uzatmadan darısı diğer okulların başına derken okulun web sitesinin bağlantısını paylaşırken ilçenin site konusunda başarılı gördüğümüz bazı okullarında web site bağlantısını izninizle paylaşıyorum. Güzel Türkiye’mizin ve Gazi Şehrimizin fedakâr Eğitimcileri çalıştıkça sonuçta gözbebeğimiz öğrencilerimiz kazanacaktır, saygı ve muhabbetlerimle.

http://haticeseyitceker.meb.k12.tr/
http://734795.meb.k12.tr/
http://salihilhaniho.meb.k12.tr/tema/index.php

Mustafa YILDIRIM
KAMUAJANS ÖZEL HABER 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mustafa Yıldırım Arşivi
SON YAZILAR