Mustafa Yıldırım

Mustafa Yıldırım

Öğretmenlerin YDK da Girebileceği Ders saati Sayısı

Öğretmenlerin YDK da Girebileceği Ders saati Sayısı

Öncelikle okullarımızda açılan yetiştirici ve destekleyici kursların başarılı olacağına yürekten inanıyorum. Çok yerinde bir uygulama ve öğrencilerimiz tamamen ücretsiz olarak faydalanacak.

Eğitim camiası kursların başarılı olması için elinden geleni yapacaktır. Kurslarla ilgili kazanım ve tarama testleri dahil her şey düşünülmüş. Üstelik öğrenciler kurslarla birlikte birçok yenilikle de tanışacaklar, elektronik ortamda ders çalışma kendini sınama gibi. Kurslar tamamen ücretsiz, yok efendim dershaneden pahalıya gelecek, yok masraf olacak eleştirilerine katılmıyorum. Bu konuda ne para talep eden, ne de kurslarla ilgili şu kaynak kitapları alacaksınız diyen kurs merkezine asla rastlamadım. Gerek Milli Eğitimler, Gerekse Okullar iyi niyetle hareket ederek, kurslarla ilgili çalışmaları yürütmektedir.

Öğretmenler den kaç saate kadar kurslarda görev alabiliriz? Şeklinde yoğun bir şekilde sorular gelmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın eğitimi Destekleme Yönergesine göre Öğretmenler okulda girdiği dersler dahil toplam 40 saate kadar derse girebilirler. Bunu örneklendirecek olursak bir öğretmen okulda haftada 24 saat derse giriyorsa kurs da 16 saate kadar derse girebilir, okulda 28 saat derse giren diğer bir öğretmende kurs da 12 saate kadar derse girebilir.

Maaş karşılığını doldurmayan bir öğretmen kurs da derse girdiği takdirde öncelikle maaş karşılığı toplam 15 saat düşüldükten sonra kalan dersler için ücret tahakkuk ettirilecektir.

Bir önceki yazımda da belirttiğim gibi YAŞASIN OKUL KURSLARI.

Öğretmenlik bir sevdadır, öğretmenlik bir aşktır. Öğretmenlik yoksul çocuklarının gözlerindeki ışıltıdır.

Öğretmenlik kutsal bir meslektir. Öğretmenlik meçhul öğretmenin yüreğinde ağıt yüklü bir ezgidir.

En derin saygılarımla, kalın sağlıcakla…

Mustafa YILDIRIM
E posta: yildirim8723@hotmail.com

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mustafa Yıldırım Arşivi
SON YAZILAR