Mustafa Yıldırım

Mustafa Yıldırım

53. Hafta

53. Hafta

2017 Yılını acısıyla, tatlısıyla uğurladığımız şu günlerde bir yılı daha geride bırakmanın hüznü çöktü yüreğime.2017 yılına dönüp şöyle bir baktığımda, hafızamda en göze çarpan konulara bir değinecek olursam.

Kuşkusuz Suriye’de yaşanan iç savaş ve Esad’ın katliamlarla iç savaşı bastırma çabası, ABD ve Rusya’nın Suriye’de üstünlük sağlama çabaları, YPG oyunu ve Suriye Halkının yanında yer alan Güzel TÜRKİYEMİZ, dünyanın seyirci kalmasına inat Türkiye’mizin tavrının çok açık, net ve dünyaya örnek olması gereken nitelikte, daha önceki yıllar gibi 2017 yılında da sürdü.

Yine Kuzey Irakta Yaşanan refarandum girişimi ve bizleri derinden sarsan ABD nin Kudüs kararı ve buna karşın Türkiye’mizin onurlu dik duruşu, biz eğitimcileri üzüntüye boğan İzmir’deki Okul Müdürünün öğrencileri tarafından öldürülmesi….

Toplumda infial yaratan Zabıta Daire başkanının Zabıta memurunu tokatlaması…
Yine 2017 yılında atanamayan öğretmenlerin Yeni yılda atanma ihtimalleri,umutlarını hayallerini 2018 yılına taşımaları en doğru olanı galiba.  Atanamayan öğretmenlerin gözlerindeki ışıltı, yüreklerindeki heyecan hiç bitmesin.

Bir cimbomlu olarak 2018 yılından Şampiyonluk bekliyoruz. Malum Sayın Fatih Terim de Takımın başına geçti. Galatasaray-Fenerbahçe tatlı rekabeti sürerken, lütfen 6-0’ı hatırlatmayın, daha geriye gidersek yedi kişi ile 7–0'ı misilleme olarak kullanırız. Galatasaray da Fenerbahçe de, ülkemizin iki güzide kulübü, iki kulübümüzü de çok seviyoruz. Bu tatlı rekabet fairplay çerçevesinde hiç bitmesin hep sürsün istiyoruz.

Türk, Kürt, Arap kardeşliğimizi baltalamaya çalışanlara inat 2018 yılında ve gelecek tüm yıllarda kardeşliğimizi sürdüreceğiz BİZ KARDEŞİZ.                              Bir yıl geride kaldı, koca 52 hafta devam etseydi 53.haftadaydık, sözü çok uzatmadan,şair edasıyla hüzün sardı zihnimi ve Sezai Karakoç’un inci dakikaları zihnimde gezerken; zihnimde gezen bu Şiirin bazı mısralarını da sizinle paylaşmak istiyorum.             Sen bana yeni yılsın her dakika  Her dakika bir yaşıma daha giriyorum  Sen benim üstüne titrediğim güzel ve yeni  Saatim kadar saadetimin gözbebeği zamansın  Ben bin parçaya bölündüm her parçasında  Her parçasındayım kırkayak sesli boğuk arkadaşlığın  Çalkantısız Üniversitenin yalnızlığın ve ağlamanın  Erkek ağlar mı diyeceksin
Hayberin kapısı ağlar mı erkek ağlar mı
Ben yel gibi erkekler ağlar diyorum
Bir dakika ağlar yılbaşı dakikasında
Daha gözlerimin gerçek yaşları belirmeden
Ağlamak diye bir şey yoktur diye bir şey
Yüzme bilmeyen bir uyurgezer yüzer ya
Çürük ve havada asılı tahtalar üstünde
Hafif kedi ayaklarıyla yürür gerçekten yürür ya
Sen benim ağlamamı erkekliğime
Uyanan ölmeyen yenilenen
Azgın kışlar içinde keskin baharlar bulan
Seni bulan yeniden bulan tekrar tekrar bulan erkekliğime say
Bütün bir yıl bütün bir yaşama boyu
Gizli heybelere binbir gece eşyası doldurduğuma say 53.Haftadan en derin saygılarımla, yeni yılın sağlık mutluluk ve barış getirmesini diliyorum.

Mustafa YILDIRIM
Eğitimci Yazar
e-posta: yildirim8723@hotmail.com
KamuAjans.com - Özel Haber

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mustafa Yıldırım Arşivi
SON YAZILAR