Mehmet ATLI

Mehmet ATLI

Atama Bekleyen Öğretmenler İçin Süreç Nasıl İşleyecek?

Atama Bekleyen Öğretmenler İçin Süreç Nasıl İşleyecek?

Kamuajans.com - Öğretmenlerin ve 2016 Şubat atamasında görev bekleyen öğretmenlerin gözü kulağı MEB’in özür grubu atamalarındaydı. Ocağın 7 sinde başlayan bu süreç nihayet son buldu. 

    Atamaların 25 Ocak pazartesi gerçekleştirilmesi beklenirken MEB daha erken davranarak sonuçları az önce yayınladı.  Öğretmen özür grubu atamaları ile bu atamalara başvuran öğretmenler yeni görev yerlerini öğrenmiş olacak. Ve aylardır merakla atanmayı bekleyen adaylar da son viraja girmiş olacak. Yani branş bazında genel ihtiyaçların kesin olarak belirlenmesi, özür grubu atamalarından sonra gerçekleşmiş olacak. Bunun ardından, Milli Eğitim Bakanlığı en geç 27 Ocakta branş bazında kontenjanları belirleyecek ve duyuruya çıkacak. 

Bu süreç adayların tercih işlemleriyle devam edecek ve bundan sonra, öğretmenlerin staj yerlerini seçmeleri için ikinci bir tercih işlemi gerçekleştirilecek. Bu sene Şubat atamasıyla başlayacak olan yeni sisteme göre adaylar uzman öğretmenlerin eşliğinde eğitimden geçecek. Bu bilgiye göre, ikinci tercihin ardından İl Milli Eğitim Müdürlüklerince danışman öğretmenler belirlenecek. Stajyerlik hem illerde hem de ilçelerde yapılabilecek ama bunu İl Milli Eğitim Müdürlükleri belirleyecek.

   Stajyerlik ile ilgili bir diğer husus ise, daha önce özel eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler ile ilgili. Bu öğretmenlerin Valiliklerce adaylığı kaldırılmış olması gerekiyor ve onaylı belgelerini sundukları müddetçe stajyerlikten muaf sayılıp, atandığı yerde görevine başlayabilecek.  

Mehmet ATLI
Kamuajans.com / ÖZEL

Bu yazının tüm hakları kamuajans.com'a aittir. "www.kamuajans.com" biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mehmet ATLI Arşivi
SON YAZILAR