Erhan Ziya SANCAR

Erhan Ziya SANCAR

MEMURLAR DA SEVİNECEK Mİ

MEMURLAR DA SEVİNECEK Mİ

Hemşehrimiz Sayın Mahmut Özer'in alanda yaptıklarını, gece gündüz sonuç odaklı çalışmalarını takip ediyoruz ve takdir ediyoruz. Ancak başarı belgeleri ile öğretmenlerin gönlüne hitap eden iradenin artık memurun bütçesine de sihirli bir dokunuş yapmasını arzu ediyoruz.

Millî Eğitim Bakanlığımıza ivedi talepli arzuhalimizdir.

Bugünkü yazımda başkanlığını da yürütmekte olduğum Tokatlı Eğitim Gönüllüleri Derneği adına, alandan gelen talepleri bir arzuhale -bir dilekçeye- dönüştürerek köşemde yer vermek istedim .

Biz TOEG Tokatlı Eğitim Gönüllüleri Derneği olarak “Mevzubahis vatan” ise her şeyin teferruat olduğunu düşünen , vatanperver eğitimciler ve eğitim gönüllülerinden oluşuyoruz.

Asgari Ücretli emekçi kardeşlerimizin yüzünü güldüren kayda değer zam ve EYT'lileri sevindiren müjdeden dolayı emeği geçenlere ve özellikle irade koyan Sn Cumhurbaşkanı’na teşekkür ediyoruz.

Aynı iradeyi, alım gücü düşen kamu çalışanları adına da görmek istediğimizi ifade etmek isteriz.

Toplumsal olarak değerler erozyonuna uğrayan eğitim camiasını ekonomik olarak da sürklase edersek bu durumun toplumda onulmaz yaralara yol açacağı unutulmamalıdır .

Bu nedenle aşağıdaki önerilerimizi bir dilekçe olarak yetkililere iletiyoruz;

1- Eğitim çalışanları ve kamu görevlilerine 15 Ocak’ta bordroya yansıyacak şekilde SEYYANEN ZAM yapılmalıdır.

2- Kamu çalışanları enflasyona ezdirilmemelidir. En az enflasyon oranı kadar zam yapılmalıdır.

3- 3600 ek gösterge sözü hayata geçirilmelidir.

4- Ücretli öğretmenler de en az asgari ücretli emekçiler kadar ücret almalıdır.

6- Emekli öğretmenler ve eğitim çalışanları unutulmamalıdır. Ahde Vefa sadece bir deyim değildir, vefa sadece bir semt adı değildir.

7- Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği acilen değiştirilmeli altyapısı olan kanun değiştirilerek yönetici atama yönetmeliğine dönüştürülmelidir.

8- Yöneticilik ek görev olmaktan çıkarılmalıdır. İller arası atamalarda nasıl ki polisler, askerler ünvanları ile gidiyorsa yöneticiler de öğretmen olarak gitmemeli, ünvanları ile tayin olmalıdırlar.

9-Ek gösterge konusunda gönlü kırık şube müdürlerinin sesleri duyulmalı taleplerine müspet cevap verilmelidir. Görev tanımları ve özlük hakları ile ilgili bağımsız bir talep yazısı yazmıştık.Yine yazacağız.

10-Milli Eğitim şefleri, memurları, hüzmetli personeli devletin şefkatli yüzünü görmek baba elini sırtında hissetmek istemektedir.

Enflasyon nedeniyle hızla eriyen maaş ve ücretlerin sosyal devlet ilkesi gereği hızla telafi edilmesi gerekmektedir.

Memur himmet değil buğday istemektedir.

Son söz, TOEG Tokatlı Eğitim Gönüllüleri olarak devletimizin her daim yanındayız.

Devletimizin de 15 Temmuz’da, pandemide, tüm zor zamanlarda dimdik yanında duran eğitimcilerin yanında olmasını talep ediyoruz.

Şeyh Edebali’nin Osman Gazi’ye dediği gibi “Ey Oğul, insanı yaşat ki devlet yaşasın.”

Vesselâm.

Erhan Ziya Sancar

Toeg Tokat

Tokatlı Eğitim Gönüllüleri Dernek Başkanı

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Erhan Ziya SANCAR Arşivi
SON YAZILAR