Hava Durumu

Z Kuşağı Nedir? Z Kuşağı Meslekleri Nelerdir?

Daha önceki nesilerden çok farklı olarak yetişen başta teknoloji olmak üzere bir çok alanda her konuya doğduğu anda ulaşan Z kuşağını bekleyen mesleklerde bu konularda olacak. Günümüzde adını duymak bir yana o alanda uzmanların olmadığı meslek grupları Z kuşağının meslek edindiği dönemlerde popüler meslekler olma yolunda ilerliyor.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 19:05
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 21:05
https://www.kamuajans.com/
Z Kuşağı Nedir? Z Kuşağı Meslekleri Nelerdir?

Belirli yaş aralığındaki kişilerin kategorilendirilmesi için kullanılan Z kuşağı yeni nesilin tanımlandırıldığı isimdir. Z kuşağı daha önceki kuşaklardan daha çok teknoloji ile haşır neşir olarak biliniyor. Siyasetçilerin son seçim döneminde hedef kitlesi olan ve onlara yönelik vaatlerinde olduğu paketler gündeme getirilen Z kuşağı gençlerin belirli yaş aralığında doğan nesile verilen ad olarak söyleniyor.

X, Y ve Z olarak tanımlanan Dünya'daki nesiller (kuşaklar)'den Z Kuşağı 2000'li yılların başında doğan kişiler için tanımlanır. Z Kuşağı kişilere, teknolojinin geliştiği döneme rastladıkları için teknoloji çocuğu da denilebilir. Z Kuşağı kişileri bildiğiniz çocuklardan farklı olarak teknoloji ile haşır neşir olur.

Z KUŞAĞININ MESLEKLERİ NELERDİR?

Müşteri Hizmetleri Temsilcisi

Pazarlama Asistanı

Teknik Destek Yöneticisi

Satış Temsilcisi

Muhasebe Yöneticisi

İşletme Yöneticisi

Sistem Yöneticisi

İş Analisti

Finansal Analist

Kullanıcı Arayüz Tasarımcısı

Geliştirici Operasyon Mühendisi

Geliştirici

Ürün Yöneticisi

Veri Bilimci

Mobil Geliştirici

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.