Hava Durumu

Youtube'da Uygunsuz İçerik Nasıl Şikayet Edilir?

Kamuajans.com – Son dönemin popüler sosyal ağ uygulamalarından Youtube, çocukların en çok kullanmış olduğu eğlence ve içerik kanalı. Video içerikleri yayımlanan bu kanal okuma gerektirmediğinden internete erişebilen küçük çocukların bile ilgisini çekiyor. Fakat bu bu kanalın tehlikeleri de var. Kanalda her ne kadar artık birtakım yasaklar getirildiyse de ağır küfür içeren, cinsellik ve şiddet içeren videolar da olabiliyor.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 19:02
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 21:02
https://www.kamuajans.com/
Youtube'da Uygunsuz İçerik Nasıl Şikayet Edilir?

Salgın ve kısıtlamalar nedeniyle günün büyük bölümünü evde geçiren çocuklarımızın bilgisayar kullanım süreleri arttı. Çocukların evde geçirdiği sürelerın arttığı bu dönemde internette geçirilen sürede bu denli artış gösterdi. Özellikle ilkokul düzeyinde çocukların internette dolaştığı tek platform olan youtube her türlü içeriğin kimi zaman yararlı kimi zaman ise zararlı içeriklerden oluşuyor.

İçeriklerde her ne kadar aileler bir şekilde önlem almaya çalışıyor olsada içeriklerin belli bölümlerinde yer alan ve engellenmesi çoğu zaman zor olan uygunsuz reklam içerikleride çocukların karşısına çıkabiliyor. Gelişimleri için sakıncalı olan bu içeriklerde son dönem artış gözlemleniyor. 

Bu duruma el atan yetkililer ebeveynlerin, çocuklarının ders dışı zamanlarda video izledikleri platformları takip etmeleri ve uygunsuz içerikleri bildirmeleri çok önemli bir bilgilendirme yaptı. Youtube'un kendi içerisindeki güvenlik sistemi ile içeriğin sakıncalı bölümlerinin bildirilebildiği buton yer alıyor.

YOUTUBE UYGUNSUZ İÇERİK NASIL BİLDİRİLİR?

YouTube çalışanları, haftanın 7 günü 24 saat çalışarak bildirilen videoları inceler.YouTube'a yüklenen bir video, yüklendikten sonra herhangi bir anda bildirilebilir. Bildirilen videolar YouTube ekibi tarafından incelenir.İnceleme ekibimiz herhangi bir ihlale rastlamazsa video sitemizde kalmaya devam eder. Video ile ilgili bildirimlerin sayısı bu durumu değiştirmez.

Bildirmek istediğiniz videoya gidin.
Videonun üst kısmından Diğer'e  dokunun.
Bildir'e  dokunun.
Bildirme nedenini seçin.

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.