Hava Durumu

ÖSYM Süresi Dolmuş Fotoğraf Yüklemesi Nasıl Yapılır?

ÖSYM'ce gerçekleştirilen KPSS, DGS, YDS, ALES ve diğer sınavlar için başvuruları sırasında Fotoğraf Güncelleme uyarısı alan adaylar önceden bir ÖSYM bürosuna gidip düzelttirme yaptırıyordu. Koronavirüs pandemisi nedeniyle bu işlemin de artık internet ortamında yapılmasına imkan tanındı. Söz konusu duyuru ÖSYM tarafından geçtiğimiz aylarda yapılmıştı.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 19:09
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 21:09
https://www.kamuajans.com/
ÖSYM Süresi Dolmuş Fotoğraf Yüklemesi Nasıl Yapılır?

Adaylar; inernet ortamında Fotoğraf Güncelleme işlemini nasıl yapacakları konusunu araştırıyor. KPSS adayları geçerlilik süresi dolan fotoğraflarını veya ÖSYM tarafından başvuru sonrasında kabul edilmeyen fotoğraflarını nerede, nasıl güncelleyeceklerine dair tüm detaylar haberimizde mevcuttur.

ÖSYM'nin gerçekleştirdiği sınavlara başvuru için ÖSYM AİS sayfasına giren adaylardan bazılarına fotoğraf konusunda uyarı geliyor. Fotoğraflarını yeniden çektirmeleri gereken adaylar ÖSYM fotoğraf güncelleme işleminin nasıl olduğunu araştırıyor. Fotoğraf güncelleme işlemi ile ilgili detaylar ve ÖSYM başvuru merkeslerine ulaşabileceğiniz bağlantı haberimizde!

Adaylara çekilen, çektirilen her fotoğraf ÖSYM tarafından kontrol ediliyor. Çekilen fotoğraf ÖSYM tarafından reddedilmediği sürece 50 ay geçerli oluyor.

ÖSYM tarafından fotoğrafınız reddedilmişse KPSS fotoğraf güncelleme işlemini gerçekleştirmeniz lazım. Sınav fotoğrafınızı, başvuru dönemi içerisinde başvuru merkezleri aracılığıyla ücretsiz olarak güncelletebilirsiniz.

Adaylar ÖSYM Sınav Koordinatörlüğü ve Sınav Koordinatörlüğü yetkisi olan başvuru merkezlerinde fotoğraflarını ücretsiz bir şekilde güncelleyebilmektedirler.

* ÖSYM Başvuru merkezleri için TIKLAYINIZ...

* 444 6796 (OSYM) (Çağrı Merkezi)

Yapılan açıklamaya göre: Artık adaylar ÖSYM Başvuru Merkezlerine gitmeden fotoğraflarını kendileri güncelleyebilecekler. T.C. Kimlik Kartı bulunan fakat sistemde güncel fotoğrafı olmayan adaylar fotoğraf güncelleme işlemleri için artık başvuru merkezlerine gitmeden fotoğraf güncelleme işlemlerini ve sınav başvurularını Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden gerçekleştirebilecekler. Bu durumdaki adayların fotoğrafları sınavlara başvuruları esnasında T.C. Kimlik Kartlarındaki fotoğraflarıyla otomatik olarak güncellenecektir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.